Jaki tuner zeby był dzwiek 5.1

k1nd3r

New member
Witam mam takie pytanko

Jak uzyskać dzwięk 5.1 z tunera i jaki nie zadrogi najlepiej wybrać. Mam kino domowe z głośnikami 5.1
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie podstawowe - czy kino ma wejście optyczne lub HDMI.
Powtarzam WEJŚCIE - i wtedy szukaj tunera sat z wyjściem optycznym lub HDMI.
Nie kojarzę, by tunery sat miały wyjście tzw. koaxialne (cyfrowe koncentryczne) - jeśli tak to też można wykorzystać, jeśli jest w kinie domowym.

Ja zmieniałem kino domowe ze względu na brak cyfrowych wejść audio.
 

jarek6811

New member
acton777 napisał:
Np. oryginalne tunery C+ mają coaxial

Mam dekoder C+ HD z twardym dyskiem. Taki wziąłem bo liczyłem również na dźwięk 5.1. Ale nie działa. Dekoder ma wyjście HDMI - ja tym wejściem podłączyłem TV. Mam Sharpa 32X20E.
Oraz wyjście audio na kabel SPDIF.
I tu kryje się cała zagadka bo nigdzie nie mogę dostać kabla SPDIF . A dekoder nie ma wyjścia optycznego ani coxial.
Porażka!!!!:twisted:
 

Szemot

New member
Mam ten sam dekoder cyfry podlaczony do amplitunera przez Coaxial i nie musze niczego ustawiac. Poprostu działa. Jedyne co to musze przyciszyc TV bo idzie do TV przez HDMI dzwiek.

Jeszcze mozesz w opcjach amplitunera cos sie pobawic i zobaczyc jak powinna nazywac sie funkcja zeby bylo slychac dziwke podlaczony do Amplitunera. ja np przypisalem sobie Coaxial jako AUX a optyczny kabel do DVD i dopuki nie przelacze na AUX to nie słysze co na cyfrze leci.

Pamietaj, ze nawet jak Ci sie uda to na Cyfrze nie tak wiele rzeczy usłyszysz w 5.1 Bedzie to tylko National Geographic który jednak i tak nie slychac tak bo ciagle tam gdają, Calal + film HD ale tylko ze ściezka oryginalna a niestety napisy nie zawsze dzialaja jak powinny. czesto sa przesuniete. I jeszcze na TVN premiery filmowe oraz jakies tance z gwiazdami. jesli posiadasz to takze FilmboxHD i to chyba jako jedyna stacja nadaje 5.1 tkze z lektorem. Wszystko inne w stereo conajwyzej nadaje. A HBO HD nawet nie nadaje w dolby Digital 2.0 co smieszne jest. jednak amplitunery po coaxialu radza sobie o wiele lepiej zeby uprzestrzennic dzwiek jesli podany on jest w formie DD stereo niz poprostu stereo
 

acton777

New member
Bez reklam
Szemot napisał:
...Jeszcze mozesz w opcjach amplitunera cos sie pobawic i zobaczyc jak powinna nazywac sie funkcja zeby bylo slychac dziwke...


Obojętnie jak się będzie bawił swoim sprzętem to i tak nie usłyszy...
diabelek.gif
rotfl.gif
diabelek.gif
 
Ostatnia edycja:
Do góry