Jaki tuner z HDD do Cyfrowego Polsatu?

rilicek

New member
Jaki tuner z twardym dyskiem kupić do Cyfrowego Polsatu?
Ponieważ opinie na temat tunerów sprzedawanych przez CP są nie najlepsze, zastanawiam się, czy można coś rozsądnego kupić w cenie do 500zł?
Interesuje mnie tuner z twardym dyskiem lub z możliwością instalacji twardego dysku. Domniemam, że rozwiązania typu nagrywanie na dysk USB, nie zawsze się sprawdzają, ze względu na niską przepustowość poru USB. Dobrze myślę?
Najbardziej interesowałby mnie tuner o podobnych możliwościach, jak turbo dekoder z byłej platformy N.
 

mariocieszyn

New member
Witam
Również dołączam się do prośby (może jakieś combo z tunerem telewizji naziemnej).
Interesowałby mnie również tuner z możliwością odtwarzania filmów z dysku lub pendrive z opcją napisów.
Proszę o pomoc w wyborze.
ps. rilicek czyżbyś również zrezygnował z „n” bardzo nie ładnie „nc+” pograło z abonamentami.
Pozdrawiam
 

voodoopeople

New member
Ja jestem następny w kolejce i nc+ mówię papa z ich podejściem do klienta :fool:
Prawdopodobnie migracja do CP .. i właśnie jaki dekoder z hdd i dwoma głowicami (jakiś odpowiednik turbodekodera n-ki)?
 

rilicek

New member
@Wargsi
Miałeś styczność z tym dekoderem? Czy to prawda co piszą w internecie, że ma niedopracowane oprogramowanie i się zawiesza?
 

wargsi

New member
niestety nie tylko z poprzednikami, obecnie jestem w telewizji N ale już niedługo, nie zamierzam dorabiać żabojada i nie dlatego że nie ich lubię, bo lubię ale za arogancję... nieważne.
Prezchodzę do CP i biorę ten dekoder a do MR biorę moduł cam
 

rilicek

New member
@wargsi
Rozpoznawałeś temat multiroomu?
Czy działa on ze wszystkimi dekoderami, czy tylko tymi dwoma wymienionymi na stronie?
 

Jectiv

New member
Przyłączę się do pytania z tematu posta.
Chcę kupić swój dekoder, ponieważ dodatkowe dyski do ESI-88 na pewno będzie można kupić jedynie w CP, co oznacza że będą drogie.
Aktualnie dopiero zapowiadają że w przyszłości będzie dostępny HD 500GB do tego dekodera, a wbudowany 320GB to niewiele.
Osobiście chciałbym mieć własne archiwum, tak jak kiedyś na kasetach video.
 

martinezo

New member
... Chcę kupić swój dekoder, ponieważ dodatkowe dyski do ESI-88 na pewno będzie można kupić jedynie w CP, co oznacza że będą drogie.
Aktualnie dopiero zapowiadają że w przyszłości będzie dostępny HD 500GB do tego dekodera, a wbudowany 320GB to niewiele.
Standardowy 2,5" SATA.
Po instalacji sam go sformatuje i nada zabezpieczenia (vide HDCP).
Tak jak to robią tunery (i telewizory) z dyskami na USB.
To, że jest 320GB a nie 500 inside to kwestia softu.

Na 99% nie będziesz musiał kupować HDD w CP.

PS.
Też żegnam się z eNką i Turbolkiem.
Jakoś nie palę się do zamiany pakietu nPremium na "pakiet" C+ Family...
W CP za 65pln z MultiRoom'em (w nc+ dają mi za 69pln SILVER - oczywiście bez MR)).
W zasadzie to samo - nie ma TVN24 w HD ;)
Sierota po eNce pozdrawia :-(
 
Ostatnia edycja:

martinezo

New member
ad. mój post wyżej !!
Dziś Pan w punkcie CP rzekł:
- Do tunerów CP można podłączyć tylko dysk kupiony od CP - 320Gb za jedyne 280pln.
Cosik mi się wierzyć nie chce...
Ma ktoś te pudełka CP i może to sprawdzić ?
Test można zrobić z dyskiem pustym lub z danymi bez znaczenia !!
Moim zdaniem - tuner powinien zapytać czy sformatować HDD do własnego (tunera) formatu wprowadzając jednocześnie zabezpieczenia.

Najlepiej gdyby udało się sprawdzić czy działa to z:
- HD3000 (czarna paczka krakersów którą dają do odbioru w multiroom'ie) z dyskiem na USB
- HD6000 z dyskiem na USB
- z dyskiem SATA 2,5" w podstawowym ESI88
Byłoby miło wiedzieć zanim się wdepnie w CP czy czasem osprzęt nie wyrówna nam różnic w cenach pomiędzy platformami...

PS.
Ciekawe też czy widzą PENdrive...
 
Ostatnia edycja:

kriss71

New member
Ponieważ też rezygnuję z nki z końcem 04.2013 to interesowałem się CP i niestety nie można podłączyć HD innego niż sprzedawanego przez polsat, HD ten nie zostanie odtworzony również na PC, laptoku czy jak mawia mój synek na kablecie :)
 

martinezo

New member
... HD ten nie zostanie odtworzony również na PC, laptoku czy jak mawia mój synek na kablecie :)
To akurat norma.
Inaczej każdy byłby w stanie bez patrzenia na prawa autorskie wejść w posiadanie filmów nadawanych przez platformy. Patrz np. dyski podłączane do telewizorów z PVR nie pozwalają na wymianę nawet w obrębie tego samego modelu TV - nie pójdziesz do kumpla z filmem "nagranym" na Twoim TV.
Dysk taki jest do użytku tylko z urządzeniem które go "przygotowało do pracy".
(po sformatowaniu przez inne - z innym lub po formacie przez PC z PC ale już bez zawartości filmowej ;) )

Ponawiam pytanie - czy ktoś z posiadaczy ESI88 lub HD3000 (odpowiednio SATA 2,5" i USB) podłączał do swoich urządzeń dyski inne niż od CP ?
Co ma nam powiedzieć Diler CP ?
To co mu każą mówić
;)
 

olo_P

New member
@Wargsi
Miałeś styczność z tym dekoderem? Czy to prawda co piszą w internecie, że ma niedopracowane oprogramowanie i się zawiesza?

Jak najbardziej. Tuner totalna porażka. Dwa razy w tygodniu wymaga wyłączenia z gniazdka bo się wiesza gorzej niż Windows. Mało tego potrafi zakończyć przed czasem nagrywanie zapisu zaprogramowanego programu - mimo braku poślizgu czasu w emisji. Czasami nie nagra czegoś wcale a najbardziej się gubi jak audycje/ programy do nagrywania się zazębiają i to nawet na tym samym kanale TV. Definitywnie nie polecam i jak szukam dekodera którym go zastąpie a jak nie to spadam do nc+
 

radoskur

New member
Czytając Wasze wypowiedzi aż się za głowę chwytać można ;) jak to idzie się do CP i oczekuje za mniejszą kwotę tego co mieliście wcześniej. No sorry ale się nie da :). Dekodery produkcji ADB to trochę inna bajka niż CP. Dziś dużo się płaci za samo oprogramowanie bo możliwości sprzętu są zbliżone w każdej platformie cyfrowej. Informatycy nie pracują za darmo to po pierwsze, a po drugie prawa do 9 amerykańskich wytwórni filmowych, wszystkich polskich oraz paru europejskich (canal+) nie kosztuję gorsze, doliczcie sport na wyłączność bez PPV (nie to co w CP). Na chwilę obecną żadna platforma w Europie nie dysponuje tyloma prawami. Nawet niemieckie Sky nie ma tyle sportu. Ale co tam generalnie najlepiej za darmo oglądać :) i tego wymagać. Prawda jest taka, że żaden dekoder Wam nie pomoże ani moduł CI bo nie będzie "wielostrumieniowści" i nie pooglądacie jednego nagrywając drugie bo CP nie dysponuje takimi modułami. Ja byłem cierpliwy, złożyłem wypowiedzenie i dziś dostałem ofertę z nc+ za 59zł pakiet platinum na 12 miesięcy :) gdzie mam świadomość że jest wart jakieś 99zł za to co przedstawia i multiroom za 10zł. Jestem zadowolony bo za 69zl mam na dwóch dekoderach to co z ulotki kosztuje 129zł :). Ale to taka nasza narodowa cecha - lepiej się unieść honorem i nie dać zarobić obcemu.OK to zapraszam do Polsatu tam mega promocje i co najważniejsze PPV za 40zł, super dekodery i naprawdę bogata oferta sportowo filmowa :)
 
Do góry