Jaki tuner i antene DVB-T kupić do starego TV CRT

Matszo

New member
WIWA i VORDON a dekoder dolby digital

Witam,

Panowie którzy polecacie dekoder WIWA i VORDON, mam do Was pytanie. Czy odbiorniki są zgodne z rozporządzeniem ministerstwa dotyczącym odbiorników do polskiej telewizji naziemnej? W szczególności, czy mają dekoder dolby? Bez takiego dekodera na telewizorze CRT z tematu rozmowy, może się okazać że pewnego dnia nie będzie dźwięku w waszych telewizorach.
 

latonio

Member
Panowie Koledzy. Jeśli chcecie mieć przyzwoity odbiór za przyzwoite pieniądze, polecam tuner NOT LV6T MPVR4, którego jestem zadowolonym użytkownikiem lub Signal HD-507. Te tunerki mają najbardziej stabilny soft i wsparcie producenta. Zresztą polecam lekturę chociażby forum Emitela. Tam można przyjżeć się tym tunerom. Pozdrawiam
Jeszcze sprawa anteny. Wszystkie moje odbiorniki "jadą" na antenach siatkowych. Odległość od nadajnika ok. 25-27 km i obraz jest ok.
 
Ostatnia edycja:

Matszo

New member
Ja wybierając lub polecając komuś tuner korzystam z tabeli zgodności tunera Porwnywarka dekoderw z wymaganiami technicznymi i eksploatacyjnymi określonymi przez Ministerstwo Infrastruktury. Niezapominajmy, ze podstawową funkcją jest prawidłowe dekodowanie sygnału TV, a nie funkcje odtwarzania filmów z USB.
 

kecaj844

New member
Hej,
Jestem kompletnym laikiem. Właśnie jestem przed wyborem kupna dekodera. Miałem TV "N" skończyła się umowa więc byłem zmuszony oddać dekoder, pozostał talerz, telewizor no i brak dekodera. Tv zapewne ma możliwość odbioru telewizji cyfrowej, lecz nie chce ściągać talerza po to by instalować "zwykłą" antenę. Proszę o pomoc w doborze dekodera.

Czy ma to być dekoder z wbudowanym dvb-t(TV ma coś takiego wbudowanego:) ), czy też jakiś inny.
 

kecaj844

New member
Hej,
Jestem kompletnym laikiem. Właśnie jestem przed wyborem kupna dekodera. Miałem TV "N" skończyła się umowa więc byłem zmuszony oddać dekoder, pozostał talerz, telewizor no i brak dekodera. Tv zapewne ma możliwość odbioru telewizji cyfrowej, lecz nie chce ściągać talerza po to by instalować "zwykłą" antenę. Proszę o pomoc w doborze dekodera.
 

digitalus

Banned
Witam
Nie musisz sciagac talerza satelitarnego. Na stojaku przy talerzu mozesz zamocowac "zwykla" mala antene kierunkowa.
http://www.telewizja-cyfrowa.com/antena_dvb_t.html
_antena_dvb_t_yagi.jpg




Jesli mieszkasz w poblizu nadajnika to nawet na kawalku przewodu antenowego podlaczonego do telewizora obierzesz sygnal cyfrowy dvb-t .Warto sprawdzic.
Bedziesz mogl ogladac MUX 2 i MUX 3 czyli Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6 i Polsat Sport News ,TVP1, TVP2, TVP INFO , TVP Kultura,TVP Polonia, TVP Historia.
Jesli mieszkasz w warszawie, rzeszowie,zielonej gorze,wisle , żaganiu to kolejny mux 1 czyli kanaly
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/harmonogram-wdrazania-mux-1
Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka.
Jesli chcesz ogladac wyzej wymienione programy to nie jest potrzebny tuner , pod warunkiem ze telewizor posiada tuner dvb-t mpeg4 .Jesli jednak chcesz koniecznie kupic tuner satelitarny aby ogladac inne programy i nie chcesz przeznaczyc duzej sumy to np ariva102
Ferguson Ariva 102E : Ferguson : Digital Multimedia Technology
lub Golden Interstar
http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=437
 
Ostatnia edycja:
Do góry