jaki tuner HD kupic...

ZYCHOSAS

New member
witam serdecznie....potrzebuje pomocy w wyborze kupienia tunera HD...
troszke poczytalem i wydaje mi sie ze musze wybrac z 3 tunerow....ferguson 8900HD...humax2000 i topfield 7600..(jak zle napisalem to sorrki za bledy)
ktory z nich jest waszym zdaniem wart zakupu....
co dla mnie jest wazne.......
latwosc obslugi
PL menu
jakosc obrazu i szybkosc pracy.....
usb..(dobry dodatek)

a i czy na tych tunerach jest mozliwosc zrobienia sharingu(wiem ze nie maja linuksa) a nie wiem czy tylko na linuksie mozna zerobic sharing....
ewentualnie moze jakis inny....prosze o pomoc....

czekam na wasze opinie...dzieki i pozdrawiam
 

abelski

New member
Czołem kolego mam ten sam problem, czekam na nowego Dreamboxa.Jeżeli
goni Cię czas przejrzyj odp. kąciki w Sat-Kurierach lub u Lakiego.Ja na razie czekam bo moim zdaniem ten sprzęt jest lepszy na który jest więcej
opracowań programowych. W tego typu sprzętach jakośc obrazu i dźwięku zależy przede wszystkim od nadawcy.
 

BRichard

New member
re:

Cześć, a ja od dwóch dni mam Ferdka 8900HD i jestem zachwycony, a przynajmniej zadowolony..podstawa to oczywiście aplikacja nowego softu (na oryginalnym się wieszał)..podam konkretnie: estetyczny wygląd, bardzo przyjemny pilot, nie trzeba idealnie celować nim w tuner, bardzo szybka praca, bardzo prosta i intuicyjna obsługa, szybka i bezproblemowa aktualizacja softu i listy kanałów, bardzo dobry obraz (pracuje na plazmie Panasonic 42PV700), REWELACYJNY dźwięk po HDMI na tym TV,duża ilość softu do tunera, mozliwość podpięcia zew.pamięci na USB...
Moje odczucia są napewno subiektywne, ale jeśli z Ferdka PVR9000 "przesiadłem się" na tego 8900, to wierz mi, porównaj to sobie jakbyś z 15 letniego samochodu wsiadł do nowiutkiego cacka z wysokiej półki..
JESTEM ZADOWOLONY i każdy przeciętny użytkownik też napewno będzie..POLECAM
 

sin111

New member
Ja od 2 dni posiadam Ferdka8900 i jestem rozczarowany - obraz tragiczny w porownaniu do tunera SD philipsa ktorego mialem dodanego do cyfry...
POsiedze jeszce przez weekend i pobawie si eustawieniami... ale jak na razie to 1200zl stracone
 

DanielS

New member
Na tym forum i sąsiednim jest opisane kilka tunerów , które mogą być przyjemną alternatywą dla Ferdka. Poszukaj a znajdziesz ....i coś z linuksem również ( w HD i PVR ) :)
 

ZYCHOSAS

New member
wiem ze sa opisane bo czytalem o nich....ja nie prosze o specyfikacje tunerow tylko o pomoc w wyborze zakupu....(jak natym nie znam to mi nie jest lekko wybrac wlasciwie...) a co najgorsze to zeby pozniej nie zalowac wydanych pieniedzy.......

wiec prosze o pomoc w wyboze......i jak to jest z tym sharingiem na tych tunerach co nie maja linuxa....czy da sie zrobic...
pozdrawiam
 

remigiusz

Member
BRichard napisał:
Cześć, a ja od dwóch dni mam Ferdka 8900HD i jestem zachwycony, a przynajmniej zadowolony..podstawa to oczywiście aplikacja nowego softu (na oryginalnym się wieszał)..podam konkretnie: estetyczny wygląd, bardzo przyjemny pilot, nie trzeba idealnie celować nim w tuner, bardzo szybka praca, bardzo prosta i intuicyjna obsługa, szybka i bezproblemowa aktualizacja softu i listy kanałów, bardzo dobry obraz (pracuje na plazmie Panasonic 42PV700), REWELACYJNY dźwięk po HDMI na tym TV,duża ilość softu do tunera, mozliwość podpięcia zew.pamięci na USB...
Moje odczucia są napewno subiektywne, ale jeśli z Ferdka PVR9000 "przesiadłem się" na tego 8900, to wierz mi, porównaj to sobie jakbyś z 15 letniego samochodu wsiadł do nowiutkiego cacka z wysokiej półki..
JESTEM ZADOWOLONY i każdy przeciętny użytkownik też napewno będzie..POLECAM


a jak wygląda sprawa EPG, czy tak samo kiepsko jak w pvr 9000 ?
 

Tom0000

New member
ZYCHOSAS napisał:
troszke poczytalem i wydaje mi sie ze musze wybrac z 3 tunerow....ferguson 8900HD...humax2000 i topfield 7600..

Jesli najwazniejsza jest kasa to moze ... ale kto tanio placi ten dwa razy kupuje.
Jesli kilka typo :
- TechniSat DigiCorder HD przynajmniej bezproblemowo nagrywa sd i hd i mozna to przetransferowac do pc i juz jest do kupienia
- Humax iCord nie wiadomo czy da sie skopiowac cokolwiek co zgra, mozliwe ze jeszcze go nie ma choc wedle humaxa premiera juz byla, ale stoi za nim marka - dla osob wlacz zapomnij chyba najlepszy
- AB IPBox 9000HD - chyba debiutuje jutro na rynku - taki dreambox dla "ubogich" z zaletami i faktem ze nie dla kazdego

Dreamboxa nie polecam , bo nie jest pewne czy wogole bedzie dostepny.
 

Rafalone

New member
Posiadam fredka 8900 od 1,5 miesiąca i jestem z niego zadowolony. Tak jak juz pisałem w jakims innym poscie łatwa edukacja poprzez USB. Po wgraniu najnowszych softów jakość kanałów SD bez zastrzeżeń ( duza poprawa)
Oprócz tego fredka masz do wyboru Kathrein 910 na linuksie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Rafalone napisał:
Posiadam fredka 8900 od 1,5 miesiąca i jestem z niego zadowolony. Tak jak juz pisałem w jakims innym poscie łatwa edukacja poprzez USB. Po wgraniu najnowszych softów jakość kanałów SD bez zastrzeżeń ( duza poprawa)
Oprócz tego fredka masz do wyboru Kathrein 910 na linuksie.
Powolutku przymierzam sie do kupna hardware'u, aczkolwiek ciagle mam dylematy. "Fergie 8900" wydaje sie w tej chwili ciekawym rozwiazaniem, z perspektywy mozliwosci/cena, niemniej jednak mam obawy co do jakosci obrazu. W tej materii nie uznaje kompromisow.

Btw, czy ktos z Was, forumowiczow ma 8900HD i mieszka w okolicach Trojmiasta?

@Rafalone, czy moglbys strzelic fotki, szczegolnie obrazu w SD i dac linki? Mysle, ze nie tylko ja bylbym wdzieczny.
 

Rafalone

New member
WuMike napisał:
Powolutku przymierzam sie do kupna hardware'u, aczkolwiek ciagle mam dylematy. "Fergie 8900" wydaje sie w tej chwili ciekawym rozwiazaniem, z perspektywy mozliwosci/cena, niemniej jednak mam obawy co do jakosci obrazu. W tej materii nie uznaje kompromisow.

Btw, czy ktos z Was, forumowiczow ma 8900HD i mieszka w okolicach Trojmiasta?

@Rafalone, czy moglbys strzelic fotki, szczegolnie obrazu w SD i dac linki? Mysle, ze nie tylko ja bylbym wdzieczny.
Tak sie składa ze ja mieszkam w poblizu trójmiasta:)
A co do obrazu to na najnowszym sofcie jest praktycznie idealny.
 

TOMEK0306

New member
witam a czy w wymienionych tu tunerach HD da sie stworzyc wiecej list ulubionych niz tylko 8 jak jest w przypadku fergusona 8900 jak tak to w jakich ???
 

DanielS

New member
W Topfieldzie 7700 HSCI mozna chyba 30 list własnych utworzyć. Podobno niedługo ma pojawić się nowy soft ( zapowiadany na stronie Topfielda ) , który da możliwość podłączenia dysku zewnętrznego po USB.
 

TOMEK0306

New member
DanielS napisał:
W Topfieldzie 7700 HSCI mozna chyba 30 list własnych utworzyć. Podobno niedługo ma pojawić się nowy soft ( zapowiadany na stronie Topfielda ) , który da możliwość podłączenia dysku zewnętrznego po USB.

witam a jak z jakoscia obrazu na tym TOPFILD 7700 bo podobno na fergusonie (zalezy na jakim sofcie ) ale podobno nie najlepiej
 

DanielS

New member
Jeśli chodzi o jakość to ja się nie mam do czego przyczepić. W każdym razie na pewno przewyższa jakością obrazu ( na kanałach SD ) Filka Cyfry.
 
Do góry