jaki tuner-HD czy normalny

amon1982

New member
Witam potrzebuje porady, mam plazme Panasonic TH -32PV70P i podłączony do niej dekoder Pioneer 1430 na którym odbieram C+ (połączenie kablem euro). Chce poprawić jakość obrazu i znienić dekoder na fergusona HD albo humaxa HD. czy jest sens ? Filmy i mecze na C+ są czasami w HD czy tuner HD zmieni odraz na lepszy tylko programów W HD czy wszystkich. Bo słyszałem , że tylko poprawią się programy w HD (oczywiście dekoder dedzie podłączony kablem hdmi ze średniej półki)
 

kp@

New member
amon1982 napisał:
Witam potrzebuje porady, mam plazme Panasonic TH -32PV70P i podłączony do niej dekoder Pioneer 1430 na którym odbieram C+ (połączenie kablem euro). Chce poprawić jakość obrazu i znienić dekoder na fergusona HD albo humaxa HD. czy jest sens ? Filmy i mecze na C+ są czasami w HD czy tuner HD zmieni odraz na lepszy tylko programów W HD czy wszystkich. Bo słyszałem , że tylko poprawią się programy w HD (oczywiście dekoder dedzie podłączony kablem hdmi ze średniej półki)
Możesz poczekać jeszcze do 2008 bo na razie programów HD jest mało.Mozesz tez kupić tuner HD i podnieść statystykę uzytkowników HD w Polsce którzy czekają na lepsze czasy.
 

rymera

New member
Hi,
odpowiem ci krotko - "teoretycznie " tak odbior programow SD poprzez
tuner HD poprawia ich obraz (podlaczenie HDMI pozwala ich skalowanie)
Pisze teoretycznie bo jest to niestety uzaleznione od szerokosci przesylu
na ktora ty jako odbiorca nie masz wplywu.Slaby sygnal skalowany (ilosc
informacji przesylanych) wyglada nie ciekawie przy SD jak i przy skalowanym SD . Naturalnie mozesz odbierac inne programy FTA ktore nadaja HDTV ( niestety nie polskie) jak i rowniez bardzo dobry jakosciowo
( nie koniecznie programowo) program w SD niemieckiej telewizji ZDF ktory mozesz rowniez skalowac , czy w polskich programach sie wiele poprawi trudno mi powiedziec (chyba TVN ma najwysza szerokosc) . Mam nadzieje , ze twoje dotychczasowe polaczenie Euro masz ustawione wszedzie na RGB , a nie na FBAS.
pozdrawiam
rymera
 
Do góry