jaki tuner HD, 2 głowice, LAN, PVR

Levv

Member
Humax jako jeden z nielicznych potrafi nagrać zakodowaną audycję i potem przy odtwarzaniu w locie ją odkodować.

A czy nie lepiej aby nagrywać już jako rozkodowaną audycję i przy odtwarzaniu już nie trzeba rozkodowywać w locie. Czy można taką audycję z Humax-a można przegrać do innego urządzenie i oglądać ? A czy np karty Cyfry nie robią tego samego w locie ? Wybacz ale czy to zaleta ? Albo coś pomyliłem !!!
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Może wyraziłem się nie precyzyjnie. Oczywiście, że Icord potrafi nagrywać 2 audycje na raz i to od razu już odkodowane (zależy to od wielostrumieniowości modułu cam, a jeśli się nie mylę aston właśnie jest 2 strumieniowy. Tu chodziło mi o to, że nawet jeśli już nagrywasz 2 audycje na bieżąco to ten tuner potrafi nagrać jeszcze 2 i w razie potrzeby po pierwszym obejrzeniu ich będą one momentalnie odkodowane. Znajdź mi inny tuner który to potrafi. Można taką audycję przegrać po sieci (humax ma serwer ftp) i potem oglądać gdzie indziej chociaż (tego jeszcze nie sprawdzałem) możliwe że należy to przekonwertować jeszcze do jakiegoś zjadliwego formatu. Jedynąwadą humaxa jest niska podatność na softy edukacyjne (prawie ich nie ma) ale mi akurat na tym nie zależy. Poza tym jest stabilny jak brzytwa. mam go 4 miesiące i jeszcze ani razu się nie powiesił.
 
Ostatnia edycja:

Levv

Member
....... po pierwszym obejrzeniu ich będą one momentalnie odkodowane. ...

To mi się wydaje trochę dziwne. W moich tuner od razu można kopiować bez pierwszego oglądania., ale jeśli tak jest to niech sobie będzie. Mi to nie przeszkadza :smile:

Znajdź mi inny tuner który to potrafi.

Oj uwierz mi że są , np w moich tunerach (nie napiszę w jakich :smile: ) można poza tym co Humax potrafi (wiadomo ograniczenia modułu) to jeszcze jak przełożysz kartę do czytnika to można nawet i do 8 (chyba bo już nie pamiętam) audycji naraz nagrywać zakodowanych. Wszystko oczywiście w zależności od transpondera i czy to kanały HD, SD. Tak naprawdę to nigdy tego nie testowałem ( 8 naraz ) i nie wiem czy kiedykolwiek będzie mi to potrzebne. Kiedyś z ciekawości i tylko do testów dotarłem do 4 audycji naraz.
 

Markus1

New member
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem wielostrumieniowości czytnika/modułu CAM w Twoich tunerach. Szczerze gratuluję możliwości zapisywania 4 i więcej odkodowanych od razu audycji HD. Z ciekawości powiedz, który to tuner lub moduł ma takie cuda bo chętnie go kupię. Tak czy inaczej nie piszę swoich postów by wychwalać lub jątrzyć na forum. Ktoś napisał że z humaxami są problemy i tylko odpisałem, że to nie prawda (przynajmniej mój ich nie sprawia). Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Levv

Member
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem wielostrumieniowości czytnika/modułu CAM w Twoich tunerach. Szczerze gratuluję możliwości zapisywania 4 i więcej odkodowanych od razu audycji HD. Z ciekawości powiedz, który to tuner lub moduł ma takie cuda bo chętnie go kupię. Tak czy inaczej nie piszę swoich postów by wychwalać lub jątrzyć na forum. Ktoś napisał że z humaxami są problemy i tylko odpisałem, że to nie prawda (przynajmniej mój ich nie sprawia). Pozdrawiam

Dziękuję za gratulację :smile: , na które akurat nie liczyłem ani ich nie oczekiwałem.
Z ciekawości np DM 8000 na którym wczoraj z ciekawości udało mi się nagrywać 8 audycji ( parę minut tylko do testu ). I chcę zaznaczyć że takie możliwości mają też inne tunery. Ja się wypowiadam o tych których posiadam. Co do modułów to nie jestem znawcą (mam tylko moduł CP) i wiem że karta w czytniku daje znacznie większe możliwości. I jeszcze jedno moduł a czytnik to są dwie różne sprawy.
Nie odebrałem Twojego postu jako wychwalanie Humax-a , ani nie mam zamiaru wychwalać jakiegokolwiek innego tunera. Każdy kupuje to co chce. Ja tylko zwróciłem uwagę na sposób nagrywania.
Miłego dnia.
 
Ostatnia edycja:

arturek78

New member
Ja używam VU+ DUO z softem PLi - z boxa jestem mega zadowolony. Dzięki wtyczkom rozbudujesz sobie funkcjonalność tak jak Ty będziesz tego chciał. Oprócz tego dobrze radzi sobie z plikami 1080p mkv i ma tryb 1080p24 więc filmiki dobrze się ogląda. 2 złącza CI + 2 czytniki kart. Ja mam CI Polsatu i kartę Cyfry+ wszystko śmiga jak należy. Tuner kupiłem za 1750zł
prosze o kontakt mam dokladnie ta sama sytuacje jak ty tylko niemoge tego uruchomic takzeby wszystko dzialalo
 

jurgens.r

New member
Mam pytanko - jak w tych klasyfikacjach umieszczacie coś takiego jak Philips 7201. Chciałem teraz zmienić urzędowego Philipsa na coś z polecanych tu urządzeń. Przy okazji jak się ma dwugłowicowość do dwóch wejść z kablem z satelity - tak jak to jest w Philipsie?
 

jurgens.r

New member
Mam pytanko - jak w tych klasyfikacjach umieszczacie coś takiego jak Philips 7201. Chciałem teraz zmienić urzędowego Philipsa na coś z polecanych tu urządzeń. Przy okazji jak się ma dwugłowicowość do dwóch wejść z kablem z satelity - tak jak to jest w Philipsie?

Nabyłem Azboxa i muszę powiedzieć, że jest to pełna porażka w stosunku do Philipsa 7201.
1. Instalacja zajmuje pół dnia - trzeba się przekopywać przez fora i edytować pliki na routerze edytorami tekstowymi.
2. Kanały HD potrafią ciąć - szczególnie National Geographic HD.

Wybierałem go głównie ze względu na możliwość odtwarzania MKV i innych filmów. Dzięki Wi-Fi miał zastąpić Philipsa PVR, WD-TV-Live oraz routerka Wi-Fi.

Niestety, ale MKV są odtwarzanie ze skokami, nie radzi sobie z bardziej zaawansowanymi plikami i zestaw filmów do zamęczania playerków pokazuje że nie ma ani DTS-MA, ani Dolby True-HD. Z zestawu testowego kilkunastu filmów, gdzie WD-TV-Live nie radził sobie z jednym, AZ-Box poradził sobie poprawnie tylko z dwoma filmami - pozostałe - albo skoki, albo pixeloza, albo brak napisów/dźwięku.

Dodam, że dysk z filmami któty podłączałem po USB do WD-TV-Live okazuje się nieczytelny w 30% dla Azbox. Zapewne tylko ze względu na nazwy plików, ale jest to kolejna uciążliwość.
 

Lech

New member
Bez reklam
A tak w ogóle to kolega się dzisiaj dobrze czuje? Takiego kombajnu nie ma na rynku co by posiadał wszystkie funkcje:dekodera tv sat, DVD, BD, Amplitunera wysokiej klasy i do tego był routerem WiFi, oraz kosztował 1 600PLN.:-D
 
Ostatnia edycja:

jurgens.r

New member
A tak w ogóle to kolega się dzisiaj dobrze czuje? Takiego kombajnu nie ma na rynku co by posiadał wszystkie funkcje:dekodera tv sat, DVD, BD, Amplitunera wysokiej klasy i do tego był routerem WiFi, oraz kosztował 1 600PLN.:-D

Ja tylko recenzuje te cechy, które są podawane jako podstawowe - więc jako player do MKV jest słaby, a jako dekoder HD - też pozostawia wiele do życzenia. Miałem zamiar zamienić wynajmowanego od cyfry PHILIPSA i WD-TV-Live jednym kombajnem.
Fakt, że zestaw funkcjonalności azboxa jest niezła, ale mimo wszystko producent nie dociągnął albo w jakości softu, albo wybrał za słabe komponenty HW.
Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do SD i divx, to jest to naprawdę warta rozważenia pozycja.
 
Do góry