Jaki tuner do NC+

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Moduł to dobre rozwiązanie dla telewizora wyposażonego w tuner i gniazdo CI ,ale kupować moduł i do tego jeszcze tuner ?
Za tuner trzeba dać jakieś 300zł do tego moduł za 200zł i robi się 500zł

Może lepiej wziąć od nich tuner .Sam myślę nad tym dekoderem HD wifi (bez dysku) ,aktywacja 49zł i 0 zł za dzierżawę .Umowa na 2 lata z najtańszym abonamentem 39,90zł i jeszcze można sobie dokupić antenę 80cm z konwerterem za 1zł . Praktycznie za 50zł można mieć cały sprzęt do odbioru ,po 2 latach oddaje się im dekoder ewentualnie można dalej przedłużyć umowę
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli telewizor współpracuje z modułem to można śmiało kupić ,co prawda moduł kosztuje 199zł ale w takim przypadku pakiety są tańsze o 10zł umowa jest na rok .Po dwóch latach zwróci się za moduł

W kwestii odbioru zależy to od jakości tunera DVB-S2 w telewizorze .W starych telewizorach było kiepsko ,nawet były problemy z ustawieniem parametrów np .częstotliwośći .W nowych telewizorach jest lepiej ,ale dla wymagającego użytkownika nie jest to dobre rozwiązanie
Tuner ma jeszcze jedną przewagę - umożliwia korzystanie z oferty kilku różnych platform jednocześnie
 
Ostatnia edycja:

sieka1975

New member
Ja nie chce kupowac i dekodera i modulu... Poprostu sprawdzam ktora opcja bedzie dla mnie korzystniejsza. Czy kupowac drogi dekoder czy modul. Bo tv tak jak jedrzejj1957 napisal bede mial z taka wlasnie opcja.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sam powinieneś wiedzieć która opcja jest lepsza .Jeżeli masz wbudowany tuner DVB-S2 w telewizor to chyba wiesz ile jest wart ? ,czy są problemy z odbiorem kanałów ,czy można samemu wpisać częstotliwość ,wybrać transponder...itp - nie potrzeba do tego modułu wystarczy przekaz FTA
 

sieka1975

New member
problemem jst to ze ja nie mam jeszcze tego tv... chce go kupic na dniach. Dlatego zasiegam opini... tak samo jest z nc+ tez bede kupowal w ciagu tygodnia.
 

bluray

Banned
Muszę zmienić Turbacza bo siada.
Na czym polega "zupełnie inna klasa" ?
Pytam bo nikt tej klasy nie opisał.
TV 55" UHD 7181 Philips.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wiem, ze to inna klasa sprzętu. Ale pytałem, czy ktoś już go u siebie w domu używa i mógłby opisać wrażenia z użytkowania. Różnice pomiędzy n-recorderem a tym premiumboxem.

Niestety nie mam tego dekodera ,oglądam na Technisacie Digybox który też jest dekoderem pod nc+

Wracając do tych dwóch dekoderów turbo i premium to różnica jest oczywista - począwszy do oprogramowania na procesorze kończąc więc i klasa sprzętu inna

"bluray" jeżeli masz nowoczesny telewizor może lepiej zainwestować w moduł nc+ i dać sobie spokój z dekoderami .Jeżeli masz taki telewizor jak napisałeś to nie sądzę aby wbudowany w niego tuner satelitarny był gorszy od takiego turbo ,który tak mówiąc prawdę już dawno temu powinien być zutylizowany .Sami widzicie że tych dekoderów tyle naprodukowali że pozbyć do dziś się nie mogą ,wciskają ludziom na różne sposoby ,całe Allegro jest tym zalane .To są dekodery używane-odnowione więc z nowością nie ma to nic wspólnego
W przypadku modułu jest jeszcze jedna korzyć upraszcza się obsługa wystarczy jeden pilot , a listy programów można układać według własnego życzenia
 
Ostatnia edycja:

jaro0508

Member
A jesli Koledzy maja karty cameleon z nc+ i troche wiedzy zawsze moga nabyc tuner na linuksie chocby vu+ tam są sloty pod modul pod karte tez i wszystko bardzo fajnie smiga:)
 

Frog_PL

New member
A jesli Koledzy maja karty cameleon z nc+ i troche wiedzy zawsze moga nabyc tuner na linuksie chocby vu+ tam są sloty pod modul pod karte tez i wszystko bardzo fajnie smiga:)

Koledzy moga miec rowniez niebieskie karty Conaxowe i rowniez zabanglaja na tunerach z linuxem ;>
Dla mnie tuner bez linuxa to Pise Of Shit. i kupowanie takowego to nieporozumienie. Tymbardziej ze tunery z Enigma mozna kupic juz za 3stowki z hakiem a mozliwosci w porownaniu do tego co daja nam platformy cyfrowe Xkrotnie wiecej.
 

katoeudezet

New member
Wiam... Potrzebuje porady odnosnie nowego dekodera w nc+
Mianowicie konczy nam sie umowa i pewnie bedziemy przedluzac ja ale jest kwestia dekodera W tym momencie mamy mediaBox+ i pewnie wymienie go na wifi premiumBox.
Czy jest to dobry pomysl ? Dekodera bedzie podlaczony do denon x1300 ampli + TV Panas Dx902. Tv moze zrobic upscaling do 4k jesli sygnal jest 1080p.
Poprostu chcialbym wyciagnac z zestawu jak najwiecej.
Czy poprostu macie jakies propozycje kompletnie innego dekodera gdzie bedzie nc chodzila ( zonka musi ogladac ) a jakosc obrazu bedzie lepsza

Z gory Dzieki
 
A jaka masz tą kartę nc+ daj foto i jaki ewentualny budżet na tuner

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Przecież napisał wyraźnie że ma Mediaboxa, wiadomo że siedzi tam parawany Conax, nie jest to bska tak więc o rsa może zapomnieć. Tak więc dobrej jakości sprzęcie może pomarzyć, tuner niebrandowy odpada.
 

Frog_PL

New member
Przecież napisał wyraźnie że ma Mediaboxa, wiadomo że siedzi tam parawany Conax, nie jest to bska tak więc o rsa może zapomnieć. Tak więc dobrej jakości sprzęcie może pomarzyć, tuner niebrandowy odpada.

no tak fucktycznie. Nie zwrocilem uwagi na model tunera jaki maja... No to pozostaje tylko sucha weryfikacja parametrow technicznych obu tunerow i wybrac z lepszymi parametrami...
 
Do góry