Jaki tuner cyfrowy do kablówki ?

ernet

Active member
Bez reklam
WITAM, "moja' kablówka "dała" nam do odbioru programów w jakości cyfrowj
set-boxa Technisat DIGIT MF4-K z kartą dekodującą.Bez możliwości odbioru HD, ale nie o to chodzi. Tuner ten jest bardzo dobry, ale nie ma wyjścia HDMI. Poniewaz nie znam się na tunerach, proszę o radę jaki set top box mógłbym kupić, ale z wyjściem HDMI. Nie drogi oczywiście . Podkreślam, że jest on potrzebny TYLKO do podłaczenia kablówki.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
wyjscia hdmi mają tunery HD a ty piszesz że nie ma HD to po co ci takie wyjście najlepszy efekt daje komponent ale wątpię żeby te tunery miały takie zostało ci euro.
 

Dlugin2

New member
ernet napisał:
WITAM, "moja' kablówka "dała" nam do odbioru programów w jakości cyfrowj
set-boxa Technisat DIGIT MF4-K z kartą dekodującą.Bez możliwości odbioru HD, ale nie o to chodzi. Tuner ten jest bardzo dobry, ale nie ma wyjścia HDMI. Poniewaz nie znam się na tunerach, proszę o radę jaki set top box mógłbym kupić, ale z wyjściem HDMI. Nie drogi oczywiście . Podkreślam, że jest on potrzebny TYLKO do podłaczenia kablówki.

Polecam Fergusona HF8900 HD , ma jedna wade, niestety tani nie jest ok. 1000 PLN.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ciekawe...

Leeonsjo napisał:
wyjscia hdmi mają tunery HD a ty piszesz że nie ma HD to po co ci takie wyjście najlepszy efekt daje komponent ale wątpię żeby te tunery miały takie zostało ci euro.
Dzięki za info... . Mam podłaczony po euro i aby poprawić jakość obrazu chciałbym podłączyć po HDMI. Ale przy okazji; uważasz, że obraz jest lepszy po komponent niż po HDMI ?!

No, ale teraz juz wiem, że HDMI jest dedykowane do HD i uważam to za niesłuszne ograniczenie.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dlugin2 napisał:
Polecam Fergusona HF8900 HD , ma jedna wade, niestety tani nie jest ok. 1000 PLN.

Niestety, miałem tego Ferdka i mój Soniacz ( vide ; opis poniżej ) nie widział
tunera po podłączeniu go przez HDMI. Pisalem na tym forum o tym.
 

ernet

Active member
Bez reklam
No dobrze, ale...

... czy jest jakiś tani ( w miarę tani ) Tuner DVB_C HD ?
Pytam, bo jak pisałem akurat na tym się nie znam.....
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam identyczny tuner w Vectrze i jestem zaskoczony dobrym obrazem przez euro. Tym bardziej, że tuner jest tragiczny jeżeli chodzi o jakość gniazd (dołączony przewód euro to już koszmar, u mnie nie przekazywał głosu, u wielu znajomych albo obraz albo głos do niczego, ale wystarczy kupić za 25 zł znośny przewód). Ja jednak nie zamierzam zmieniać tunera, gdyż Vectra już zapowiada wprowadzenie HD w tym roku. Za niewielką opłatą powinni dać tuner z HDMI. W każdym razie zaczekam na ofertę.
 

zbynekgo

New member
Vectra cyfrowa + Technisat Digit MF4-K

janusz napisał:
Mam identyczny tuner w Vectrze i jestem zaskoczony dobrym obrazem przez euro. Tym bardziej, że tuner jest tragiczny jeżeli chodzi o jakość gniazd (dołączony przewód euro to już koszmar, u mnie nie przekazywał głosu, u wielu znajomych albo obraz albo głos do niczego, ale wystarczy kupić za 25 zł znośny przewód).

W temacie jak wyżej, czy ten tuner technisata ma możliwość przełączania gniazda Euro w tryb pracy z RGB na Component ?? (inaczej YUV lub YPbPr) bo wtedy możnaby zastosować przejściówkę SCART --> Component i podłączyć telewizor po Componencie co z pewnością zaowocowałoby [FONT=Verdana,Tahoma][/FONT] poprawą jakości obrazu.
 

tennesseee

New member
Mam ten tuner w Kablówce ICPnet i z tego co latałem sobie po Menu (dziś jeszcze sprawdze dokładnie po pracy) ma możliwosć przełączenia na component.

A faktycznie jest jakaś szansa na to że jakość będzie lepsza... ??

No i pytanie dodatkowe... co z dźwiękiem? Po użyciu takowiej przejściówki tracimy sygnał audio po złączu scart, zgadza sie ?

Edit:

właśnie znalazłem:
http://www.audiostereo.pl/Polaczenie_SCARTCOMPONENT_9589.html
z tego wynika że zabieg o jaki pytasz jest raczej nie opłacalny.
 
Ostatnia edycja:

zbynekgo

New member
... No i pytanie dodatkowe... co z dźwiękiem? Po użyciu takowiej przejściówki tracimy sygnał audio po złączu scart, zgadza sie ?...


Z tego co się zdołałem zorientować (znalazłem w necie instrukcję tego tunera) to ma on dwa wyjścia cyfrowe dźwięku (elektryczne i optyczne) oraz analogowe wyjście sygnału audio, a ponieważ mój planowany do zakupu telewizor ma optyczne wejście audio więc nie widzę problemów w tym zakresie. Co do przełączania trybów pracy złącza scart w tunerze znalazłem taką informację w instrukcji:

"6.3.4. Ustawienie trybu - TV SCART
Za pomocą klawiszy „prawo/lewo”, ustawić odpowiedni dla
odbiornika telewizyjnego sygnał CVBS(FBAS), RGB lub
SVideo."


Niespecjalnie widzę tutaj możliwość pracy w trybie "Component", jeżeli się mylę proszę o sprostowanie mojej interpretacji powyższego zapisu.
 

setunia

New member
Bez reklam
ernet napisał:
Dzięki za info... . Mam podłaczony po euro i aby poprawić jakość obrazu chciałbym podłączyć po HDMI. Ale przy okazji; uważasz, że obraz jest lepszy po komponent niż po HDMI ?!

No, ale teraz juz wiem, że HDMI jest dedykowane do HD i uważam to za niesłuszne ograniczenie.

Samo zastosowanie HDMI nie oznacza poprawy jakości. Tak mam w swoim DVD Denona. Pomimo skalowania do 720p jakość obrazu jest najlepsza po połaczeniu Euro.

Przejście na kabel HDMI ma sens w przypadku zastosowania w urządzeniu odtwarzającym wysokiej jakości skalera, ale ich nie ma w tanich urządzeniach - kwadratura koła.
 

kondzior

New member
A czy vectra przypadkiem nie paruje kart z dekoderami?
W takim przypadku zastosowanie nie-vectrowskiego dekodera nie byłoby możliwe...
 

wacio1967

New member
Ktoś wcześniej pisał, że sygnał po komponencie jest lepszy. I muszę mu przyznać rację, ale pod jednym warunkiem. Jak sygnał jest nadawany w pełnym HD to jest super. Widać każdy szczegół. W mniejszych rozdzielczościach lepiej sprawuje sie komponent. Mysle że HDMI jest jeszcze do końca nie dopracowane, dlatego są tak rózne opinie na ten temat. Ja osobiście mam taką kombinacje. AV ONKYO TX-SR604E, DVD ONKYO DV-SP405, TV LG 37LC42.
Z DVD do AV komponent+coaxial i HDMI
Z tunera kablowego UPC kompozyt+coaxial i HDMI. (Jak jest podłączone HDMI euro nie działa, Dlatego kompozyt) Prubowałem z eura wyciągnąć komponent, ale poddałem się.
I tutaj zaskoczenie; z tunera UPC HD jest lepszy obraz po kompozycie niż po HDMI (przez HDMI programy w fullHD są super, Ale tych programów jest mało. PS, TVN, NG.)
Sygnał leci z UPC do AV kompozytem, a dalej do TV komponentem.
Dalej szukam rozwiązania. Z UPC do AV komponent.
Czy ktoś zna rozwiązanie?
 

pierwszy

Banned
A czy vectra przypadkiem nie paruje kart z dekoderami?
W takim przypadku zastosowanie nie-vectrowskiego dekodera nie byłoby możliwe...

A kombinacja "na odwrót"? ;) tzn:
czy tuner vectry STB HD Vectra-5800C będzie działał poprawnie (bez używania slotu karty) w "obcej" cyfrowej tv kablowej (kanały niekodowane)?
czy jest możliwość ręcznego wyszukiwania kanałów poprzez podanie częstotliwości, QAM, symbol rate w tym tunerze?
 
Do góry