Jaki topowy LCD 65" po Plazmie? (do 15kPLN)

Undziak

Member
Witam,
naszła mnie ochota na większy TV. Po przemeblowaniu obecny 50" wydaje się mały i chciałbym 65". Mam plazmę Panasonica model P50GT60E.

Gdyby nie problemy z wypalaniem brałbym bez namysłu OLEDa Panasa. A tak mam zbyt duże obawy.

Dlatego rozważam LCD o możliwie najbardziej zbliżonej jakości do plazmy. Oczywiście chciałbym dobrą czerń, miłe pastelowe kolory itp. Tak aby przesiadka z plazmy nie bolała. Do TV mam ok 300-320 cm, siedzą na wprost. Ale jak chcę się podelektować fajnym filmem na BR to się przesuwam na 180-200 cm. Wolałbym jednak zachować te 300 cm i dlatego 65" byłoby lepsze. Pokój zaciemniony, nawet w ciągu dnia nie mam zbyt jasno (nie lubię słońca i rolety ograniczają światło).

Najważniejsza jest jakość obrazu, apki to prio 2 (mam komputer specjalnie pod TV więc wsio tam odtwarzam). No i w sumie gwarancja i serwis jest ważny. Nie chcę się użerać z firmami. Cena... myślę że do 15k PLN to coś rozsądnego się kupi?

Kiedyś były jakiś Sony Z9 i Panasonic..1000 - z dużą ilością stref. Teraz chyba cost saving i jest już gorzej.

Dziś w Media Markcie pomęczyłem sprzedawcę no i obejrzałem Samsunga Q90 oraz Q95 a także coś z 8k. Oczywiście takie prezentacje nie mają sensu. Aczkolwiek udało mi się obejrzeć coś z kablówki... niby ok ale w domu jak zobaczyłem na plazmie to obraz u mnie naprawdę świetny.

Oglądam filmy na BR, Netflix, TV z kablówki (HD, rzadko SD), coś z komputera też się zdarzy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pozdrawiam
Andrzej
 

Petru23

Banned
Nie licz na to, że cokolwiek poza OLED zastąpi Ci plazme fhd i to jeden z wysokich modeli. Sam szukam czegoś za 42x20, inny forumowicze za G. Charakterystyka lcd po prostu nie dorównuje plazmie. Nie uswiadczysz idealnej, jednolitej czerni ani plastyki jak w plazmie.
UPC na q77t (ten cały procesor obrazu w wersji pro) skaluje akceptowalne na 55" oglądanych z 4m. Kilka filmów starszych na tv czy tnt też bardzo fajnie. Ale jak ma się świadomość charakteru samego filmu.
Tak to tylko OLED. Sony ma badziewny serwis, panas mjr ma nic ciekawego w 2020, bo topowy model ustępuje konkurenji. Zostaje tylko Samsung.
Kup, sprawdź, przekonaj się i zapewne oddasz i kupisz oleda.
 

SDman

Banned
Zastąpienie plazmy nie jest problemem, naturalną technologią, która ją zastępuje jest OLED.
Problematyczna może być jedynie kwota jaką trzeba wyłożyć na dobrego OLED`a, bo najtańsze mogą na zwykłej TV nie do końca dobrze się sprawować -skalowanie jest słabe.
Problem wypaleń moim zdaniem dodatkowo wymaga "grubszego" portfela, bo można mieć pecha i po 3-4 latach ponowny zakup.
Dodam, że problem był jest i będzie.
 

Petru23

Banned
@up
Czy Ty przeczytałeś co napisał Undziak? Bo nie wydaje mi się...
A więc Undziak wali całe smarty i chce mieć kozak obraz. Lepszy, niż miał na kozackiej plaźmie. Oleda nie chce przez wypalenia. I może wydać naście tysi.

I teraz jak Twój post ma się do meritum?
 

Undziak

Member
hm... tak jak pisałem, gdyby nie wypalenia brałbym OLEDa bez namysłu. Budżet 15k na 65" jest chyba wystarczający. Nie mam możliwości sprwdzenia LCD w ciemnym pomieszczeniu aby się przekonać. Wymiana OLEDa co 3 lata wydaje się dziwna... co 7 lat mógłbym zaakceptować:)
Nie ma innych ciekawych LCD mogących zastąpić plazmę?
O TV i tak z założenia dbam. Plazmę też używam roztropnie i nie mam trwałych wypaleń choć duszki czasami się pojawiają.
 

Petru23

Banned
Za 15k to sobie dwa topowe modele lcd możesz kupić ;)

Kup w Media Markt, zapisując się wcześniej do klubu. Będziesz miał 45 dni na sprawdzenie u siebie w domu i ew zwrot. Bez zapisu 30 dni. Innej rady nie ma.
I żadne philips czy Tcl, które zaraz pewnie się pojawia nie zastąpią plazmy.
Ew poczekaj jakiś czas aż coś się rozwinie w kropkach kwantowych czy innych cudach wiankach i wtedy wróć do tematu.

Miałem przez krótki czas Panasonic gx810. Nie ta liga co plazma ale jedna rzecz zauważyłem. Matryca była wercz szklana. Lustro. Dzięki temu kolory były żywe, głębokie właśnie blisko plazmy. Za niego wziąłem Samsunga qler q77t. Nie... Daleko mu i to bardzo. I nie znajduje lcd, który by mnie zadowolił. A przecież ja mam x20 Panasonica, a co dopiero mówić o Tobie.

Podlswietlanie matrycy i charakterystyka ekranu LCD jest trudna do przelkniecia po przygodzie z pdp
 

Undziak

Member
Nie mam ciśnienia, po prostu jesienią i zimą lubię posiedzieć przed TV. Nawet nie tylko filmy ale też jakieś fajne filmy przyrodnicze itp. Lubię podziwiać naturę w TV. Na żywo nie da rady wszędzie być. Nie ukrywam, że przez myśl mi przeszedł TCL X10.... Może w 2021 wypuszczą coś z większą ilością diod.
A jeśli nic dobrego nie będzie to mogę kupić tańszego OLEDa i najwyżej za 5 lat wymienić.
Mieszkam w DE więc nie wiem czy można tutaj wziąć TV do domu. Może się podpytam jeszcze.
 

SDman

Banned
Określiłeś wielkość 65" przyznaję, że w poprzednim wpisie zasugerowałem się kwotą i byłem przekonany, że chcesz sporo większy format niż 65" stąd wpisy o "grubej kiesie".
Spokojnie weź sobie PANASONIC OLED TX-65GZ1500E jest za 9 tys.
Uśmiech gwarantowany i coś się ostanie.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z tegorocznych modeli TV LCD nie ma lepszych niż SONY 65XH9505 oraz SAMSUNG 65Q90T. Ja jestem fanem SONY więc dla mnie wybór jest jasny. Do oglądania filmów SONY to najlepszy wybór. Sam mam 49XH9505 i jestem bardzo zadowolony.

W przyszłym roku pojawi się kilka modeli z miniLED z SONY, LG i SAMSUNG-a wieć jeśli nie spieszy Ci się bardzo to ja bym zaczekał. Masz budżet, który na 100% pozwoli na kupienie topowego TV.
 

SDman

Banned
Samsung Q95T daje dodatkowo OneConnect czyli moduł z cieniutkim kablem zastępującym wszystkie połączenia nawet prądowe.
Dla wieszających na ścianie cud, miód, malina rozwiązanie.
 

Petru23

Banned
No ja teraz walczę z przyciemnianiem obrazu na Netflix w HDR. Zmiana trybu niewiele pomaga, bo po chwili znów się przyciemnia. I widzę, że dotyczy to wielu Samsungow.
 

Ampersand

New member
To znana przypadłość. Wystarczy zajrzeć na Community Samsunga. Bug zgłoszony w maju i nadal nic z tym nie zrobiono (link). Także chyba nie wiele zdziałasz choć pisano, że tryb filmmode czy jakoś tak tej przypadłości nie ma. Dla mnie ten model już jest zdyskwalifikowany z powodu tego bug-a a do tego brak DV. OneConnect to za mało by to kupić jak dla mnie.
 

andrzejaws

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
naszła mnie ochota na większy TV. Po przemeblowaniu obecny 50" wydaje się mały i chciałbym 65". Mam plazmę Panasonica model P50GT60E.

Gdyby nie problemy z wypalaniem brałbym bez namysłu OLEDa Panasa. A tak mam zbyt duże obawy.

Dlatego rozważam LCD ........

Właśnie wymieniłem plazmę Panasonica P50VT60E na LG NANO993NA.
Podczas oglądania kolory są zgodne z materiałami reklamowymi LG, jest nawet kolor czarny bez zastrzeżeń. Wszystko zależy od jakości sygnału. Słabszy sygnał daje zamglony obraz tła.
Można mieć zastrzeżenia do jakości koloru czarnego gdy go się szuka w rejonie obwodu ramki TV.
 

Undziak

Member
Dzięki Panowie za sugestie. Budżet podałem aby było wiadomo, że jeśli coś będzie tego warte to mogę i 15kPLN zapłacić. Większość TV jest tańsze i wolałbym zapłacić mniej jeśli jakość będzie dobra. Myślę o LCD tylko i wyłącznie ze względu na wypalania w OLED. Chyba, że znajdą się głosy rozsądku mówiące, że da radę 5 lat ostrożnie oglądać OLEDa i będzie Ok to wtedy mogę zmienić decyzję.
Odnośnie mini LED czy jak to nazywają - na razie jest tylko TCL, którego nie widziałem. Może warto poczekać do 2021??? Tylko czy wtedy takie LCD z dużą ilością diod będą naprawdę godnym przeciwnikiem dla OLED?
Ktoś widział tego TCL X10?
Prawdę mówiąc jeszcze niedawno kusił mnie prosty OLED on Panasa za ok 2000 Euro. A teraz zmiana toku myślenia i nie wiem co począć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie Oleda. Trzeba do mnie zadzwoń bo rozmowa na kilkanaście minut w sprawie zabezpeiczenia przed wypaleniami.
 
Do góry