Jaki to rodzaj uszkodzenia??

Neosternik

New member
Witam.
Jako że nigdy nie używałem i nie byłem w posiadaniu projektora a trafił mi się i mogę potestować to zwracam się do Was z pytaniem.
Mam do testu projektor NEC NP200 i podczas projekcji obrazu po jego lewej stronie widać białe kropki, efekt taki jak w telewizorach wypalone piksele.Myślałem że to może zabrudzenie soczewki ale po wyczyszczeniu nie znikło.
Jaki to rodzaj uszkodzenia?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

pawel_71

New member
Uszkodzone lusterka w matrycy DLP? W instrukcji pisza ze tak byc moze, ale w zyciu nie widzialem wadliwych DLP.
 

Neosternik

New member
uploadfromtaptalk1393498588513.jpg
Tak to mniej więcej wygląda

Wysłane z Sony Bonda, Jamesa Bonda.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
To nie są martwe piksele, bo to za duże i nie jest to LCD.
Mnie to wygląda na uszkodzone lusterka w DLP...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No ale czym innym jak nie martwym pixelem, jest uszkodzenie lusterka w DMD? ;)
@Neosternik
Wydaje mi się, że pomoże jedynie wymiana chip'a DMD.
Obiło mi się kiedyś o uszy, że Texas Instruments przygotował serię tanich (200USD lub mniej w detalu) chipów jako zamienniki stosowanych w TV tylno-projekcyjnych (swego czasu w tych urządzeniach chipy zaczęły względnie masowo "padać"); ale to stare dzieje i nie wiem jak sytuacja ma się obecnie.
Podobno problem był powodowany między innymi przez niewłaściwą jakość przekładki stosowanej pomiędzy chip'em a radiatorem; użycie dobrego smaru termo przewodzącego poprawia sytuację o tyle, że unieruchomionych mikro lusterek nie przybywa.
Ale metody na rozruszanie tych, które już "utknęły" to chyba nie ma...
 

Kicu

New member
Sorki za odkopanie tematu

umnie ekran wygląda obecnie tak hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=14286&stc=1&d=1476205392
 

Attachments

  • IMG_5750.jpg
    IMG_5750.jpg
    519,8 KB · Wyś: 47
Do góry