Jaki telewizorek? 46'' 52'' 5,5m

Greyhawk

New member
Witam, jako, że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich. Przechodząc do sedna czytałam dziesiątki artykułów opisów. Oglądałem dziesiątki telewizorów, ale chciał bym poznać opinie fachowców z tego forum. Co radzicie?

1. Odległość od ekranu: 5-5,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój południowo-zachodni, okno od południowego-zachodu nasłoneczniony prawie cały dzień (bedą założone rolety).
3. Jak duży jest pokój: 4x6m
4. Preferowana technologia: LCD LED LED+ fullLED lub LCD standard ale brzydkie są ;)
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 26'' ^^
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film, popularno-naukowe, bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie, jeżeli film to i tak zaciemnie pomieszczenie, dziecku przy bajkach mniej przeszkadza
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: słabe oświetlenie, możliwe, że założę jakieś delikatne ledki za telewizornią
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: na co dzień łagodny, ale przy programach przyrodniczych i bajkach przydałyby się żywe kolory
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem (może matowa, bo słońce przez okno świeci na ekran)
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-52"
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, braku kompatybilności z PC, grubej ramki ekranu, dużej grubości ogólnej, brzydkiego designu, ale to od razu nie wyklucza danego modelu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: cyfrowa telewizja naziemna, odtwarzacz DVD, dysk zewnętrzny USB, komputer przez WiFi, jakaś satelita, ale nie wiem N czy Polsat
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 35% komputer(w tym filmy), 5% reszta typu zdjęcia itp.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: idealnie na wprost przy (5-5,5m, 2m w lewo/prawo od osi to nic)
17. Czy ważne jest wifi: tak, ale jeżeli podłączenie kompa załatwi wszystkie problemy z łącznością a w zamian będzie coś lepszego to OK
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie (ew. jakieś sprawdzenie pogody)
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie koniecznie komp
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie, mogę podłączyć komputer
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: złącze PC , SCART do DVD, w przyszłości konsola po HDMI, w przyszłości BD po HDMI, USB do dysku, USB do adaptera WiFi
26. Jaki masz sygnał: na razie Cyfrowa naziemna i PC, w przyszłośći N lub Polsat HD
27. Ile programów HD: aktualnie jeszcze żadnego, w najbliższym czasie nie planuję
28. Ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: bezproblemowa obsługa filmów MKV (ew. innych Full HD) z USB, DLNA, dobra jakość sygnału SD (skalowanie), niemęczący wzroku obraz.
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 4-5
33.Ile osób ogląda: 2-3
34.Jaka klasa cenowa? 3-5 tys
 

Greyhawk

New member
Nie dam rady finansowo 5tys to nie przekraczalna granica bardziej szukam czegoś w cenie 3-4 niż 4-5 a ten Sharp to 6tys. Nie ma czegoś nieco mniejszego i tańszego a również wartego uwagi?
 
Do góry