Jaki telewizor wybrać? Budżet do 4500zł

tomaszeklolek

New member
55mu7002 matryca va 120hz
55pus7502 ips 120hz
55sj850 ips 120hz
55xe8505 va 120hz
58ex700 va 60hz
55 Tcl x2 va 60hz

Wiadomo 120hz lepsze od 60hz
A matryce Va kontrast okolo 4000:1 w ips kontrast okolo 1000:1

Wiec pod tym wzgledem (120hz i va) jest mu7002 oraz xe85

Jak wiadomo oledy jak b7v maja kontrast ogromy (jakies 300000:1) oraz 120hz i dlatego maja tak piekny obraz
 
Ostatnia edycja:

Sorn

New member
55mu7002 matryca va 120hz
55pus7502 ips 120hz
55sj850 ips 120hz
55xe8505 va 120hz
58ex700 va 60hz
55 Tcl x2 va 60hz

Wiadomo 120hz lepsze od 60hz
A matryce Va kontrast okolo 4000:1 w ips kontrast okolo 1000:1

Wiec pod tym wzgledem (120hz i va) jest mu7002 oraz xe85

Jak wiadomo oledy jak b7v maja kontrast ogromy (jakies 300000:1) oraz 120hz i dlatego maja tak piekny obraz

Właśnie myślę o 7002 jako alternatywie pytanie stu nie lepiej dołożyć i wziąć 8002?
 

Sorn

New member
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Jako, że mój faworyt czyli LG OLED FHD odpadł. Zdecydowałem się wstrzymać z zakupem.
 

Sorn

New member
Brak aktualizacji do Web OS, 3.5 i wyżej w telewizorze za 4500 zł z roku 2017 to pogrąża firmę i telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Sorn

New member
Aktualizacje jak każda firma, starają się robić na bieżąco.
To ja wiem, problem jest taki że ten telewizor dostanie jedynie poprawki bezpieczeństwa i stabilności. Nie dostanie aktualizacji do 3.5 i wyżej. Więc to nie jest jak każda firma. Jest to zabijanie nowego sprzętu.
 

Sorn

New member
Mam w ziązku z tym inne pytanie.
Czy jest telewizor 60-65 calowy bez amibilight i bez SmartTV? Jednak chyba postawie na BOX-a :)
 

Mangus112

New member
To ja wiem, problem jest taki że ten telewizor dostanie jedynie poprawki bezpieczeństwa i stabilności. Nie dostanie aktualizacji do 3.5 i wyżej. Więc to nie jest jak każda firma. Jest to zabijanie nowego sprzętu.
Powiem tak. Niby masz rację, ale czy to takie wazne ?
Mam webos 1.0 ostatnio bawilem sie 3.5 i 2.0. Powiem szczerze, ze dla mnie to dalej to samo te ich nowe killer feature sa dla nnie zbednym dodatkiem. Tak reklamowany magic zoom slabo to dzislar i wyglada.
Wracajac do tematu, przez zastosowanie bebechow ze starszych modeli tutaj chodzi o prpcesor z modelu 910v to teraz mozesz kupic oleda za 4'5k co jest dobra kwota, a jak ogladasz z 3m to i bardzo dobrą alternatywą.
Pewnie z nowszym procesorem i aktualizacja 3.5 to cena zatrzymala sie na 5'5k. Nie wiem czy jest sens doplacac tyle do smarta, ja na webos tylko korzystam z yt, netflix, smartshare, tvn player.
 

Sorn

New member
No właśnie dlatego chcę kupić sobie tv z najlepszym obrazem bez smartTV a zainwestować w podstawkę. Liczę tylko że ten obraz naprawdę będzie dobry.
 

strazakp

Banned
No właśnie dlatego chcę kupić sobie tv z najlepszym obrazem bez smartTV a zainwestować w podstawkę. Liczę tylko że ten obraz naprawdę będzie dobry.
W takim razie bierz Panasonica! Naturalny obraz, bdb płynność nawet w modelach 50/60hz, ładny wygląd, dobra marka, znikoma ilość negatywnych opinii użytkowników.
 

Mangus112

New member
Mam podobny przedział cenowy. Obecnie zastanawiam się nad 3 modelami:
OLED 55" A7 - najlepszy obraz, kontrast, matryca 120hz, webos, magic remote.
55MU7002 - VA, 120hz, tizen, HDR ~550dm/m2, 4k
TCL XESS x2 - VA, 60hz, android tv, QD, JBL soundbar.
Patrząc na obraz:
1. Kolory/nasycenie: wygląda to tak OLED>TCL>SAMSUNG.
2. Ruch/płyność: OLED,SAMSUNG>TCL.
Jedynie ten marketing FHD>4k trzyma mnie przed wyborem OLEDA. Jednak patrząc na obraz, a nie dodatki smart/hdr/4k to oled wygrywa wszędzie. Dodatkowo, przestudiowałem xx stron o a7 i nie spotkałem się z wypaleniem a TV ma już prawie rok.
Polecam zobaczyć jak się sprawują, obecnie przejrzałem 2 pierwsze modele no i posiadam LG więc mogę się wypowiedzieć bardziej, co do TCL jest obecnie w neonecie na wystawie więc w tygodniu przetestuje.

OLED fhd na plus: czerń, kontrast oraz kolory bardzo żywe, design robi wrażenie, magic remote, dobry algorytm upłynniania trumotion, brak lokalnego wygaszania (brak artefaktów, efektów halo, roświetlania napisów w filmach czy innych elementów, przygaszania podświetlenie w czarnych scenach itd). Bardzo dobre kąty widzenia.
Na minus: brak 4k (ale z 3m nie ma to znaczenia), HDR (wg mnie marketing), stary procesor (płynność średnia),

Samsung mu7002: plusy: Dobry kontrast, kolory, 120hz, (bardzo dobra płyność wrled, ale miga), tizen.
Minusy: Wyszukiwanie głosowe tylko ENG, bardzo słabe kąty widzenia, lokalne wygaszanie powoduje efekty opisane wyżej i nie da się wyłączyć, mini box (z kablami) nagrzewa się mocno.

TCL: do przetestowania.
Sorki, że się rozpisuje patrząc tylko na obraz oled wygrywa nawet FHD z tv 4k. Kontrast to jeden w ważniejszych elementów obrazu, a tutaj średniej klasy LCD ze małymi strefami wygaszania tylko robią ci pokaz świetlny podczas oglądania filmu.
Obecnie mam TV LG 120hz, FHD ze strefowaym wygaszanie i wygląda to tak, że oglądając VIKINGÓW w scenach ciemnych, TV przygasza całe poświetlenie w celu poprawy kontrastu. Wady są takie, że po 1. tracę detale w czerni, po 2. jak są ujęcia naprzemienne (jasne/ciemne) mamy pokaz świetlny.
 
Ostatnia edycja:

rafaaaal

Member
Cześć

Rozmiar w TV ma jednak duże znaczenie. Przy tej odległości to poniżej 65 cali bym nie schodził:)
Wymagań nie masz jakiś magicznych. Budżet na szaleństwo nie pozwala ale nie bałbym TLC, zawsze można oddać bez podania powodu, a 14 dni wystarczy na zabawę.
 
Do góry