Jaki telewizor - plazma

wojtaszek_

New member
Witam. Chciałbym sobie zakupić jakiś telewizor, myślałem o używanym do 1000 PLN. I tu pierwsze pytanie czy warto używany?
Zależy mi na dobrych kolorach, czerń. Jednocześnie oglądam najwięcej sportu - piłka. Posiadan Pace HD z Cyfrą+. To też chciałbym wykorzystać potencjał hd, jednocześnie zależałoby mi na tym aby sd/stream z internetu z kompa wyglądał w miarę jak najlepiej. Wielkość 32-40 cali.
Poczytałem temat kikiego. Czy dla mnie rzeczywiście najlepsza będzie plazma? Jeśli tak to Panasonic? Prosiłbym o jakieś konkretne modele, najlepiej dostepne na aukcji w wiadomym serwisie.
Za wszelkie porady serdecznie dziekuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy używany - to tylko Ty możesz odpowiedzieć na pytanie.
Sugeruję dozbierać kasy, już nie wiele zostało do :
Samsunga 32D4000
Sharpa 32 SH 430
 

wojtaszek_

New member
Czy uzywany - chodzi mi o Wasze doświadczenia, czy technologia stosowana 2-3 lata temu nie jest już przestarzała. Istnieje opinia, że "stare plazmy" mają małą rozdzielczość, są prądożerne (to mogę przeboleć) i się mogą szybko skończyć.
Co do modelu - z tego co widzę poleciłęś mi lcd/led. Ja bym się skłaniał raczej do plazmy. A używany z tego względu aby się "załapać" na tv z wyższej półki po dobrej cenie.
A coś w stylu: TH-42PX80E, TH-42PV80PA, TX-P42U10E ?

I może zmieńmy jednak na 37c +.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam. Chciałbym sobie zakupić jakiś telewizor, myślałem o używanym do 1000 PLN. I tu pierwsze pytanie czy warto używany?
Zależy mi na dobrych kolorach, czerń. Jednocześnie oglądam najwięcej sportu - piłka. Posiadan Pace HD z Cyfrą+. To też chciałbym wykorzystać potencjał hd, jednocześnie zależałoby mi na tym aby sd/stream z internetu z kompa wyglądał w miarę jak najlepiej. Wielkość 32-40 cali.
Poczytałem temat kikiego. Czy dla mnie rzeczywiście najlepsza będzie plazma? Jeśli tak to Panasonic? Prosiłbym o jakieś konkretne modele, najlepiej dostepne na aukcji w wiadomym serwisie.
Za wszelkie porady serdecznie dziekuję.






Witam
Proponowalbym dolozyc i kupic nowy telewizor np LG 42pt353, . W niektorych sklepach byly nawet za okolo 1300 zl i mniej. Trzeba poszukac,zadzwonic nawet do auchan.Jest poczatek roku i trudniej bedzie kupic 42pt353 bo niedlugo pojawia sie nowe modele.
Nizej komentarze o lg 42pt353
Telewizor LG 42PT353 - opinie, komentarze o produkcie
http://www.hdtv.com.pl/forum/722648-post2.html
Jesli chcesz kupic telewizor przez internet to najlepiej placic przy odbiorze , gdy dojdzie paczka sprawdzic w obecnosci kuriera czy ekran jest caly i czy telewizor dziala.
Kliknij tez tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/71397-lg-42-pt-353-a.html
 
Ostatnia edycja:

wojtaszek_

New member
A co działa na korzyść tego co podałeś względem tamtych vier? Jak ma się technologia w nich zastosowana do siebie?
I jeszcze kwestia obrazu hd, czy taka rozdzielczość wystarczy czy jednak 720p conajmniej lepiej?
 

digitalus

Banned
W telewizorach TH-42PX80E, TH-42PV80PA nie ma tunera dvb-t mpeg4 i np wejscia usb do ogladania filmow hd i zwyklych plikow avi z pendrive lub dysku twardego. w LG 42PT353 jest taka mozliwosc.
TX-P42U10E posiada tuner dvb-t mpeg4 do odbioru programow z naziemnej telewizji cyfrowej.
tutaj watek o tym telewizorze
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/43664-panasonic-tx-p42u10e.html
Jesli chodzi o kanaly sd lub pliki divx o nizszej rozdzielczosci to uwazam ze lepiej beda prezentowac sie w telewizorze 1024x768 czyli np TH-42PV80
przyklad ,full hd lcd i starszy model plazmy
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html
 
Ostatnia edycja:

wojtaszek_

New member
Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi jednak o samą matrycę i jakość obrazu :)
USB i DVB-T nie robią mi różnicy (nie korzystam), a i tak te funkcje ma mój Pace. Więc jesli na czymś można zaoszczędzić to własnie na tym.

Edit: up - tak, więc właśnie jest kwestia czy postawić na sd czy hd? :) a tych w cyfrze coraz więcej.
 
Ostatnia edycja:

wojtaszek_

New member
Ale jak mam sam zdecydować jak nie wiem jakie tam są technologie? :)
Ponoć są S30, S60...
Mógłby jeszcze ktoś pomóc aby skontrastować opinie?
 

wojtaszek_

New member
Panasonic nie jest lepszą firmą produkującą telewizory niż LG?
Sory, już naprawdę nie wiem co wybrać...
 
Ostatnia edycja:

wojtaszek_

New member
Mam do wyboru TX-P42U10E 2 letni z gwarancją 5-letnią za ok tysiąc, i LG 42pt353 prawie nowy za 1100 zł.
Który jest lepszy? Pomijając kwestie nowości.
 
Do góry