Jaki telewizor OLED

koper89

New member
Hej,

Zamierzam się do zakupu OLED'a i szukam porady

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 32m2 (w tym aneks kuchenny)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-6m (zakres ponieważ jeszcze negocjuje z żoną gdzie ustawić kanapę :) )
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony (strona wschodnia, duże okna tarasowe), na wprost 6m okna tarasowe szer. 2m strona południowa
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? 4K, dobry i aktualny smart TV,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna, możliwe że Orange TV
10. Jakie urządzenia? PulseEight Matrix, PS5, Orange Dekoder (smart home obecnie głównie w ekosystemie google)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, HBO, Canal+ Filmy
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile. Obecnie nie dużo ale to może się zmienić :)
16. Preferencje co do marki? Sony, LG
17. Preferencje co do wielkości? Chyba obecnie nastawiłem się na 77"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak aplikacji w smart Tv bądź ich nie aktualizowanie.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Późne popołudnie + wieczór/noc
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 15-20k, ale wiadomo czym mniej tym lepiej :)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Dopóki się nie zepsują.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? TAK

Co polecicie? Bo osobiście długo rozważałem 77A84K, ale teraz już nie jestem pewien trochę się przymierzałem do A95L ale to już troszkę za wysoka cena, no i ostatnio też 77G33LA widziałem że nawet i za ok. 15k można znaleźć.
 

koper89

New member
Powinno się zmieścić :) Ale zrobiłem już jeden błąd i troszkę sie pospieszyłem z zakupem wieszaka do ściany i pewnie będę musiał go sprzedać na OLX :) Bo zakupiłem SU-WL850 :D
 
Do góry