Jaki telewizor obsłuży prawidłowo DLNA z napisami?

mordor_wario

New member
Witajcie, niedawno byłem zmuszony zwrócić do sklepu telewizor Philipsa, który, jak się okazało, odtwarzał filmy po DLNA, obsługiwał zewnętrzne napisy przez USB lecz nie był w stanie obsłużyć zewnętrznych napisów z sieci. Odtwarzał je prawidłowo z pendrive'a ale z serwera sieciowego już nie. Próbowałem różnych serwerów, formatów itp. aż w końcu znalazłem wątek na forum Philipsa z którego wynikało, że ta firma po prostu nie wspiera tego rozwiązania i koniec kropka.
Zacząłem się trochę rozglądać po necie i wiedzy społecznościowej tam zawartej, ale nie udało mi się znaleźć konkretnej i kompletnej odpowiedzi, które telewizory, które typy, którzy producenci wspierają odtwarzanie z serwera DLNA filmów z zewnętrznymi napisami w formatach srt,txt,sub lub podobnych. To co można wyguglać to głównie różnego rodzaju lamenty z cyklu "Help, my TV does'nt see external subtitles over DLNA, what should I do?!". Potem padają różne rozwiązania, które dla innych działają, a dla innych nie...

Wiem, że temat jest śliski, bo standard DLNA oficjalnie nie narzuca odtwarzania zewnętrznych napisów. Producenci telewizorów robią to więc tak jak chcą i kiedy chcą. Żeby całość zadziałała, funkcja musi być wspierana przez producenta telewizora oraz oprogramowania serwera i jeszcze jeden i drugi muszą ze sobą gadać, co jest w praktyce trudne do osiągnięcia. Niemniej na mojej androidowej komórce przy zastosowaniu różnych klientów DLNA i odtwarzaczy wideo napisy działają prawidłowo, więc to jest możliwe - kwestia tylko odpowiedniego oprogramowania.

Moje pytanie w związku z tym brzmi: Który z dostępnych na polskim rynku telewizorów (w miarę możliwości w okolicach 40 cali i w cenie do 2000 zł) wspiera odtwarzanie napisów txt/srt/sub razem z plikami wideo w formatach avi, mkv, wmv, mp4 i podobnymi? Chodzi mi o wsparcie dla zewnętrznych napisów, nie takich zakodowanych wewnątrz pliku mkv oraz nie chodzi mi o transcoding, czyli zaszywanie napisów w obrazie dokonywane w locie przez serwer multimedialny. Próbowałem transcodingu i to zbyt pokręcona zabawa dla mnie jest.

Ponieważ taka wiedza nie została, jak wspomniałem, chyba nigdzie w internecie zebrana w sposób zorganizowany, liczę głównie na doświadczenie Forumowiczów, którym udało się zmusić telewizor do takiego działania. Byłbym wdzięczny za podanie informacji, z jakim serwerem i przy jakich ustawieniach to się udało.

Jeśli uważacie, że to beznadziejny temat i lepiej zdać się na zewnętrzny odtwarzacz (np. androidowy), to proszę o szczerą odpowiedź i ew. wskazanie jakiegoś sensownego rankingu odtwarzaczy obsługujących rozwiązanie, o które chodzi.

Z góry serdecznie dziękuję.
 

remos.infopl

New member
Cześć,
obecnie mam Samsunga 40C5000 i on robi to czego oczekujesz. Ba szukając do nowego mieskzania większego nowego telewizora wszystko to co odtwarzał ten model niestety nie potrafiły poradzić sobie inne marki.

Odtwarzam poprzez DNLA z serwera NAS Zyxell325 na Twonky. Również z USB Pendrive nie ma żadnego problemu, oraz dysku HDD 500GB USB3 bo taki podłączałem.

Reasumując, jeżeli znajdziesz ten model co mam, to masz 100% pewności, ale i myślę, że każdy Samsung to Ci załatwi.
 

mordor_wario

New member
Dzięki! To jeszcze się dopytam, jak Twój Samsung się spisuje w sporcie/grach itp. zastosowaniach wymagających szybkiego odświeżania? Widziałem, jest fajny, ale ma tylko 100Hz, więc teoretycznie może być problem.
 
Do góry