jaki telewizor? LCD? plazma?

pirko

New member
Witam,
Juz od 2 tyyg. sledzę forum ( do tej pory z sukcesem bo dzieki wam nabyłem kamere canona hf10 i jestem zadowolony)

chce kupic telewizor , mam takie warunki :

wielkość pokoju - 4m na 5 m
sygnał - tel cyfrowa n
odległość od ekranu ok 3m do 3,3
urządzenia do podłączenia - komputer, kamera ful hd, chce też ogladac zdjecia
cena do 4 tys
okna sa na południowy zachód, i z zaluzjami, w zimie ciemno , w lecie rożnie :) , ale czasem słonce mocno przebija nawet przez zaluzje
tel. ogladam głównie wieczorami

wybrałem kilka modeli ale nadal nie moge sie zdecydować.

czy plazma panasonic TH-42PV80 i PY80?
czy cos z lcd: JVC 42 S90 , JVC 42 R 90

prosze o pomoc, bo dalej nie mam nawet sprecyzowanej marki lcd,
dzieki
piotr
 

phil711

New member
Najważniejsze są parametry na drugim miejscu jest marka telewizora ale polecam Ci Panasonic Viera z podświetlaniem LED będziesz z niego zadowolony ma najlepsze odwzorowanie kolorów ze wszystkich marek i co najważniejsze ma matrycę IPS :)

tutaj polecam Ci model LCD LED
Telewizory - Telewizory LCD - TX-L42E30 - overview - Panasonic Polska

a tutaj plazmowy tv aczkolwiek plazmowaca bym nie kupował jest zbyt prądożerny pozatym jestem miłośnikiem środowiska :)

Telewizory - Telewizory NeoPDP - TX-P42G30 - overview - Panasonic Polska
 

wysio

Member
Bez reklam
42 cale to nie za mało jak na odległość ponad 3m - szczególnie gdy obraz będzie bardzo dobrej jakości? Nie chcę sieć Ci zamętu, ale mniej niż 47 cali nie brak bym pod uwagę. Sam oglądam z podobnej odległości na 50 calowej plaźmie i mniejszego telewizora nie wyobrażam sobie :rolleyes:
 

phil711

New member
42 cale to nie za mało jak na odległość ponad 3m - szczególnie gdy obraz będzie bardzo dobrej jakości? Nie chcę sieć Ci zamętu, ale mniej niż 47 cali nie brak bym pod uwagę. Sam oglądam z podobnej odległości na 50 calowej plaźmie i mniejszego telewizora nie wyobrażam sobie :rolleyes:

u siebie mam 32" Sony i patrze na niego z odległości jakiś 2,5 metra także 42" to jest dość wierz mi :) można większy owszem ale po co :) tylko więcej kasy wydawać za kilka dodatkowych cali bezsensu
 

wysio

Member
Bez reklam
Też tak kiedyś myślałem, ale kilkanaście godzin u kolegi sprawiło, że wolałem kupić telewizor, który jest duży i ma mniej bajerów, przez co cena jest niewygórowana, ale za to ten obraz....
 
Do góry