Jaki telewizor LCD 32" za około 2500zł

matthew123

New member
zastanawiam sie nad kupnem telewizora LCD 32" za około 2500 zł.

nie oriętuję się jaka marka i model telewizoru jest dobra w podanej cenie.

Narazie będę oglądał telewizję z anteny naziemnej, w póżniejszym czasie Polsat Cyfrowy.

Do telewizora zamierzam podłączyć kino i czasami komputer.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
 

GigeR

New member
Dodatkowo:

Sharp AD5 - od 2440
Sharp Wd1 - od 2689

Lub oczywiście JVC G80, który przedmówca polecał. Poczytaj sobie o tych modelach i wybierz najlepszy w-g Ciebie, myślę że każdy wybór spośród tych 3 będzie dobry.

Pozdrawiam
 

piernik

New member
chyba żaden z tych 3 tv nie ma pip a zależy mi na tym. Poleciliyście w tym przedziale cenowym, ale z funkcją pip??
Acha i mam prośbę o wyjaśnienie jak działa funkcja pip np z tv kablową?
Czy mogę podglądać program 1 z kablówki i program 2 z kablówki jednocześnie?
 
Ostatnia edycja:

GigeR

New member
Tak jeżeli telewizor ma PiP 2-tunerowy, jeżeli ma PiP 1-tunerowy, to możesz robić podgląd urządzenia zewnętrzengo.
 

GigeR

New member
Hmmm...

To może np. LG 32 LC2RR, posiada PiP 2-tunerowy + 80GB dysku twardego na którym będziesz mógł zapisać około 40 godzin filmów lub czegokolwiek.

Tylko jakośc obrazu będzie słaba... :(

Także musisz wybrać, albo jakośc albo dodatkowe funkcje, osobiście nie znam telewizorka z 2 tunerami, który oferowałby dobrą jakośc obrazu SD.

Pzdr
 

median

New member
Wiesz ta cena mowi sama za siebie wiadomo ze nie bedzie to full HD 37LY95R, ale mysle ze nie bedziesz narzekal na obraz poza tym ma inne priorytety.
 

piernik

New member
GigeR napisał:
Hmmm...

To może np. LG 32 LC2RR, posiada PiP 2-tunerowy + 80GB dysku twardego na którym będziesz mógł zapisać około 40 godzin filmów lub czegokolwiek.

Tylko jakośc obrazu będzie słaba... :(

Także musisz wybrać, albo jakośc albo dodatkowe funkcje, osobiście nie znam telewizorka z 2 tunerami, który oferowałby dobrą jakośc obrazu SD.

Pzdr

Kurde już mi się spodobał, ale w specyfikacji producenta pisze że pip ma tylko jeden tuner :\
 
Ostatnia edycja:

kolo_18

New member
Jaki model kupic?

dołączam sie do tematu mam pare modeli na oku ale nie wiem który kupić? :(

1. LG 32LC52 (2220zl)
2. Samsung LE32M71B (2750zl)
3. Sharp LC-32WD1E (2650zl)
4. Sharp LC-32AD5E (2500zl)
5. JVC LT-G80 (2700zl)
6. JVC LT-A80 (2200zl)

pierwszym zakupem miał być LG, a potem każdy mi pisac raz Samsung, raz Sharp i teraz mam mętlik w głowie....:hmm:
Tv bedzie służył głównie Polsat Cyfrowy, DVD z DIVX, PC. Który z tych modeli będzie "THE BEST"? Albo jak sie plasują według Was np: miejsce 1....2...3...4...5...6...
 

ktp

New member
Według mnie:
2,5,3,6,4,1

aczkolwiek jest pewne ale
Z tego co widziałem JVC G80 i sharp WD1E są najlepsze do sygnału słabej jakości przy czym sharp fajnie wygładza szumy a jvc ma chyba lepsze kolory oby dwa za to mają najlepsze formatowanie obrazu 4:3 tzn postacie są nie rozciągnięte gdy ogląda się na całym ekranie.
Ten samsung ma 100Hz i najlepszą matryce ale słaby dzwięk i nie ma takiego formatowania 4:3 czyli polecałbym ale do sygnału HD. Teraz zależy co będziesz oglądał najczęściej jeśli HD w 16:9 to raczej samsung jeśli obraz ze zwykłej anteny lub kabla to raczej jvc albo sharp.
Ja np wciąż się waham.​
 

kolo_18

New member
ktoś mi napisał PW (chyba ktoś kto pracuje w serwisie LG):
"Bierz chlopie LG, Samsung zaopatruje się w matryce już u Lg .Gdyż tylko LG ma wyłaczność na nową technologie tych Matryc tak zwanych 3G gdzie czas reakcji matrycy jest 5ms .Właśnie w Kobierzycach LG rozpoczeła produkcje matryc trzeciej generacji .Telewizor LC51 JEST W NIą Wyposażony pozatym Samsung zaczoł robić telewizory na kopyto i wzrosła awaryjność tych TV .Sony też sszedł na psy matryce ma starej generacji samsunga ,Szarp to składany ze wszystkiego to matryca toshiby to co innego masakra to naprawić to wole wyżucić do śmieci zresztą tego nawet nie przyjmujemy do serwisu .JVC to przecież Panasonic który wyposażony jest w matryce korporacji LG-PHILIPS także masz prostą ui klarowną odpowiedz po co przepłacać za marke"

wiec

Chyba tak zrobię i wezmę LG 32LC52, ponieważ byłem w sklepie i sprzedawca pokazał mi z konsoli PS3 sygnał na LG 32LC52 oraz Samsung LE32M71B i bez żadnej różnicy. Smużenia brak również, tylko troszkę kontrast w Samsungu lepszy i kolory ale bardzo małą różnica. A w cenie 500zł, 25% ceny LG. zresztą tanio teraz tego Samsunga się nie dostanie.

Mam jeszcze jedno pytanie:
Jak jest z formatowaniem obrazu w LG 32LC52? z 4:3 na 16:9
 

GigeR

New member
"Bierz chlopie LG, Samsung zaopatruje się w matryce już u Lg .Gdyż tylko LG ma wyłaczność na nową technologie tych Matryc tak zwanych 3G gdzie czas reakcji matrycy jest 5ms .Właśnie w Kobierzycach LG rozpoczeła produkcje matryc trzeciej generacji .Telewizor LC51 JEST W NIą Wyposażony pozatym Samsung zaczoł robić telewizory na kopyto i wzrosła awaryjność tych TV .Sony też sszedł na psy matryce ma starej generacji samsunga ,Szarp to składany ze wszystkiego to matryca toshiby to co innego masakra to naprawić to wole wyżucić do śmieci zresztą tego nawet nie przyjmujemy do serwisu .JVC to przecież Panasonic który wyposażony jest w matryce korporacji LG-PHILIPS także masz prostą ui klarowną odpowiedz po co przepłacać za marke"


LoL ;)

Na co dzien pracuje w sklepie z TV i mam okazje oglądać telewizorki wszystkich marek, muszę powiedzieć, że jakość obrazu na LG jest zdecydowanie przeciętna i na pewno nie umywa się do Sharpów i JVC.

Moim zdaniem to troszke za subiektywne podejście do sprawy !! Nie słcuałbym tego głosu.

Pzdr.
 
Do góry