Jaki telewizor kupić LCD - LED 32'' - 37'' do kablówki

yorik

New member
Yorik czytaj uważnie co napisałem .

Może w naszych sklepach internetowych nie występuje , może oni zamawiają te modele:
W ogóle takie modele występują w seri G
plazma TX-P37G20
AV Planet - shop
plazma TX-P37G15
ZettaVolt Panasonic Viera TXP37G15 Plasma TV

Myślę że sprzedawca mnie nie wprowadził w błąd tym bardziej że sprawdzał w komputerze.

Od dłuższego czasu rozglądam się za tv 32-37" i mam jaką taką orientację co do modeli dostępnych w tych rozmiarach, chociaż nie upieram się, że jestem w tym temacie specem. Wydaje mi się, że sprzedawca ze sklepu o którym mówiłeś się pomylił. W przypadku tv Panasonica akurat takie pomyłki są często zauważalne, gdzie ta sama seria dla plazm jest mylona z serią dla lcd - odróżnia je tylko jedna litera - "p" lub "l". I chyba tak się stało w Twoim przypadku - facet pewnie miał na myśli lcd w rozmiarze 37", serii "G" (zresztą całkiem dobre i fajne LCDeki").

G series -Plasma TV | PRODUCT | 2010 EU | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global
Panasonic 2010 VIERA EU plasma line-up - FlatpanelsHD
 

don111

Banned
nie musisz sprawdzać, obecnie nie ma żadnych plazm 37' poza dwoma modelami Panasonica bez full hd, Panasonic 37x20 i 37c2
wszystkie S/G/V jeśli są w rozmiarze 37' to możesz być pewny, że to LCD
 

danzig999

New member
Podepnę się pod temat bo akurat mam podobny problem. W przeciągu 2 tygodni chcę kupić TV i potrzebuję Waszej pomocy. Poniżej pewne fakty, które pomogą jakoś zawęzić wybór.

jak duży jest pokój - 2,8x3m
jaki masz obecnie telewizor - nie mam, ale wcześniej oglądałem na do 29" CRT
preferowana technologia - LED LCD (najlepiej full LED ze względu na sporą oszczędność prądu)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 50%-50%
preferowana wielkość telewizora - 32"-37" (meble ograniczają wielkość przekątnej)
preferowana marka - jestem otwarty na wszelkie propozycje
jakie urządzenia będą podłączone - PC, kino domowe (a raczej mini wieża jako zestaw głośników), dysk zewnętrzny
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 75% Tv - 25% inne
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - głównie na wprost, ale zdarza się pod dosyć ostrym katem też
telewizor ma mieć wifi - niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy - niekoniecznie, ale zawsze to plus
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI (laptop, PC, kino domowe) , USB (dysk zewn. aparat fot., może filmy z USB jeśli będzie czytać)
jaki masz sygnał - kablówka analogowa SD, możliwe ze niedługo sygnał cyfrowy
ile programów HD - narazie brak, ale w domowej dyskografii znajdą się filmy w HD
ile godzin dziennie ma grać telewizor - ok. 6
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-4
jakie kanały tematyczne - film, sport (niech 100Hz będzie minimum), technika, przyrodnicze...
ma stać czy wisieć - na razie stać, może później zawiśnie (miejsca na ścianie jest niewiele bo 120x80cm)
jaka klasa cenowa - max do 2700 PLN
odleglość od telewizora - ok. 2m
inne - tv będzie stal przodem do okien, pokój nasłoneczniony (w razie czego są rolety)

Wiem, ze plazma mogłaby być bardzo dobrym wyborem, ale już ten rodzaj tv żona odrzuciła więc potrzebuję rady tylko w zakresie LCD z LEDowym podświetleniem.

Zastanawiałem się nad tymi modelami, ale to nie jest jeszcze zamknięta lista:
Sharp 32" LE705 (+ full LED, - szkoda, że nie mają takiego 37")
LG 37" LE5500 (+ różnego rodzaju funkcje i rozmiar, - nie jest to LEDplus i brak Spot Control)

Co o nich sądzicie (oba mają sporo dobrych opinii)?
 

Arckov

New member
Witam,
mam zamiar zakupić TV LCD i prosiłbym o pomoc, co wybrać. Telewizor ma służyć do kablówki, PS3 i oglądania filmów z płyt i PC. W zasadzie upatrzyłem trzy odpowiadające mi modele: Sharp LC-32LX700E i LC-32LE700E oraz Sony KDL-32EX710. Który z nich polecacie? Acha do TV będzie podłączone kino domowe Pioneer BCS-303. Dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
danzig999 -
masz małą odległość więc musisz mieć extra płynność przy wielkości 37" :
JVC 37DV1
Toshiba 37XV 733
Panasonic 37S20
Albo pozostań przy Sharpie 32 full led - nie iem tylko czy dostaniesz jeszcze?


================================
Arckov
jaka odległość ?
 

Arckov

New member
danzig999 -
masz małą odległość więc musisz mieć extra płynność przy wielkości 37" :
JVC 37DV1
Toshiba 37XV 733
Panasonic 37S20
Albo pozostań przy Sharpie 32 full led - nie iem tylko czy dostaniesz jeszcze?


================================
Arckov
jaka odległość ?
Jakieś 3 do 3,5 m. Pokój słabo oświetlony (dobrze tylko w lecie), ale wieksze pudło niż 32" nie wejdzie.
Pzdr
A
 

Arckov

New member
Wpadł mi też dzisiaj w oko taki TV: Toshiba 32 SL 733. Ten też rozważam, tym bardziej, że oba Sharpy, które wymieniłem są praktycznie już nie do dostania. Jaką macie opinie na temat tej Toshiby?
 

Arckov

New member
Witam,
mam jeszcze pytanie jak oceniasz telewizor Panasonica TX-L32D28, bo co prawda sporo droższy od pozostałych rozważanych przeze mnie modeli, ale podobno jest bardzo dobry no i wizualnie także wporzadku.
Pzdr
A
 
Do góry