Jaki telewizor kupić LCD - LED 32'' - 37'' do kablówki

Dig Dug

New member
maretzki - rece opadają. Sam nie wiesz o czym piszesz, a wnioski wyciągasz z lektury chyba Bravo Girl albo Naszego Dziennika.

Jakby ci się chciało to sprawdziłbys serwisy zagraniczne, gdzie również robiono testy zuzycia energii i wiedziałbyś co i jak.
 

maretzki

New member
maretzki - rece opadają. Sam nie wiesz o czym piszesz, a wnioski wyciągasz z lektury chyba Bravo Girl albo Naszego Dziennika.

Bez komentarza ...

Jakby ci się chciało to sprawdziłbys serwisy zagraniczne, gdzie również robiono testy zuzycia energii i wiedziałbyś co i jak.

Do stwierdzenia, że moja plazma nie jest oszczędna nie potrzebuję opinii "audio-video onanistów" teoretyków, których na tym forum jest trochę, a jedynie obserwując podpięty do gniazdka licznik.
Czy ja w którymś miejscu pisałem że jestem niezadowolony z plazmy? - prowincjonalna dziecina wszystkowiedzących polaczków...
 

MarioR

New member
Doskonale

Doskonale kolego maretzki, opinia Twoja jest rzeczowa oparta na praktyce i dla osób takich jak ja, mających tylko CRT ale myślących o czymś płaskim i jednocześnie zwracających uwagę na koszty życia jest to bardzo cenne. Dalsze argumenty próbujących Ci coś wmówić "audio-video onanistów" jest jak dla mnie bezcelowa, nawet nie czytam ich "bełkotu" natomiast Tobie szacunek za obiektywne przekazanie opinii.
Pozdrawiam wszystkich.
 

grigori24

New member
Kurcze to teraz mam mętlik w głowie .Zastanawia mnie jedno dlaczego tak bardzo mało Plazm się sprzedaje i dlaczego są tak tanie w stosunku do cyt."' jak to niektórzy piszą beznadziejnych LCD '' . Jeżeli są naprawdę takie dobre to dlaczego będąc w 8 wielkich sklepach w Poznaniu żaden ze sprzedawców nie zaoferował mi Plazmy???
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
bo LCD są dużo tańsze w produkcji, więc więcej można na nich zarobić, to także bardziej rozwojowa technologia, w sensie sporo jeszcze można poprawić więc wyścig trwa

maretzki ma plazmę, która bierze dużo watów i to nie jest ściema, tylko że obecne plazmy biorą dużo dużo mniej, podobnie zresztą jest z LCD - nowsze także biorą coraz mniej, wciąż może mniej od plazm ale to już jest różnica minimalna, bo faktycznie kiedyś była spora... sam posiadam też LCD 37' który bierze 210W :)
 

grigori24

New member
Teraz pytanie do posiadaczy Panasoniców która plazmę warto kupić z Panasonica ale nie większą niż 42 cale .

Dzisiaj oglądałem te modele :

TX-P42G20 za 3.250
TX-P42S20 za 2.350
TX-P42X20 za 1.850

Czy te modele są warte polecenia ? W sklepie sprzedawca poinformował mnie że te modele pobierają około 250-300 wat .
 

don111

Banned
wszystkie są warte polecenia w swoich cenach, zaletą jest to że nie ma między nimi drastycznych różnic w jakości obrazu (np podobna czerń)
X20 to hd ready, S20 full hd, oba bez filtra, G20 ma ciemny filtr
a pobiorą średnio ok 150W +/-20W w zależności od ustawień, X20 jest hd ready więc weźmie jakieś 20-30W mniej od nich
 

Dig Dug

New member
grigori24 - jak masz kase, tzn planowałes wydać 3000 zł to weź G20, ma filtr antyodblaskowy, który poprawi Ci komfort ogladania w dzień.
Jak nie masz to weź S20, ale X20 unikaj jak ognia, chyba, że masz ciemny pokój z jednym oknem, ewentualnie rolety zewnętrzne.
X20 to straszne lustro. Gdyby nie to lustro to byłoby OK, tak jak poprzednik X10, ale niestety spaprali nowy model X20 :(
Ponadto S20 i G20 mają większą gradacje kolorów stąd filmy, programy Discovery itp wygladają ładniej, obraz jest bardziej autentyczny.
 

Bucek

Banned
Kurcze to teraz mam mętlik w głowie .Zastanawia mnie jedno dlaczego tak bardzo mało Plazm się sprzedaje i dlaczego są tak tanie w stosunku do cyt."' jak to niektórzy piszą beznadziejnych LCD '' . Jeżeli są naprawdę takie dobre to dlaczego będąc w 8 wielkich sklepach w Poznaniu żaden ze sprzedawców nie zaoferował mi Plazmy???

bo marże na LCD są ponad 2x wyższe niż na PLAZMACH? :p a jak sie do tego doda genialną dla sklepowych wciskaczy politykę bonusów ze strony 2-3 najwiekszych firm produkujacych LCD to mozna latwo wszystko zrozumiec :p

np. moj kolega ostatnio spedzil 2 tygodnie na Mauritiusie dlatego wlasnie, ze dobrze wspolpracuje z pewnym producentem na S :p
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli są naprawdę takie dobre to dlaczego będąc w 8 wielkich sklepach w Poznaniu żaden ze sprzedawców nie zaoferował mi Plazmy???

Powoli już się to zmienia, będąc w MMusłyszałem od 2 sprzedawców że niestety ale lcd maja daleko do jakości obrazu plazm, to było pierwszy raz jak coś takiego usłyszałem od sprzedawców, też jest to moja opinia. Moim zdaniem nie ma entuzjasty co by polecił do TV (nie kompa czy konsoli) lcd, różnica w kolorach jest dramatyczna i nie da się tego "ustawić". Co nie znaczy jednak ze każdemu polecił bym plazme, chodzi tu a zadowolenie kupującego przecież, innym ludziom mogą podobać się bardziej lcd z uwagi na jasność i biel bijącą po oczach, stąd właśnie też doradzanie komuś że musi to być LCD, czy plazma jest bezcelowe. Taka osoba sama najlepiej powinna sprawdzić na własne oczy, zdecydować czy podoba mu się naturalny, pełen mocnych kolorów obraz (plazmy) ale trochę przyciemniony, czy też rozświetlony (LCD) z bijącymi po oczach kolorami, choć już nie tak pełnymi.
 

grigori24

New member
Mam jeszcze kilka pytań.
1- Z jakiej najmniejszej odległości mogę oglądać 42 calową plazmę a z jakiej 37cali ?
2- Czy plazmy Panasonica są najlepsze?
3 - Dlaczego jest taka wielka różnica cenowa między Panasonikiem TX-P42G20 a Samsungiem PS-42C450 ?
4 - Mówicie tutaj o rozmazanym obrazie na Lcd zwłaszcza przy ruchomym obrazie , ja na swoim 26 calowym samsungu ( 26LE26B450 ) tego zjawiska nie widzę mecze oglądam w super jakości ( może tak tylko mi się wydaje )a to nie jest HD tylko HD ready i na dodatek 50 Hz,natomiast obraz odbierany w telewizji naziemnej jest niesamowity po prostu kryształ porównywalny z tymi podkręconymi telewizorami które stoją w marketach.
5 - Czy na plazmie uzyskam jeszcze lepszy obraz i to przy większym ekranie?
6 - słyszałem że plazmy grzeją czy to prawda , i co teraz latem jeżeli temperatura w mieszkaniu jest wysoka?
7 -Czy w chwili obecnej coś wiadomo na temat usterek w plaźmie , chodzi o wypalanie ?

To tyle pytań na chwilę obecną.

Dziękuje i pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Zależy jaki sygnał ?
2. Zależy w jakiej kasie wielkości ?
3. Z uwagi na jakość !
4. Mała przekątna nie pokazuje wielu braków.
5. Zależy jaki sygnał i w jakiej % ilości SD i HD ?
6. Tanie plazmy mają taki problem z uwagi na tanie wyposażenie
Dobre plazmy nie mają takich problemów.
7.Zależy jak zamierzasz korzystać z telewizora. Jeśli jak monitor - mogą powstać powidoki. Masz to w instrukcji plamy.
 

Dig Dug

New member
grigori24
1) tak jak napisał kik, zależnie jaki masz sygnał. Powiedzmy, że dla kazdego badziewnego sygnału z TNK, POlshit, oba nie HD dla 37 cali to 2m, a dla 42 cali powyżej 2,5 m. Ja na PV8 (powiedzmy ze odpowiednik X20) w 37 calach i n-ce moge ogladac z 1,5 m jak siedze na fotelu, a z kanapy jest to 2,5 m i wtedy widze ze moglby byc wiekszy TV. Brat ma 42 cale Panasa jakies FullHD i z 3 metrow wydaje sie za mały po ogladaniu 37 cali z 1,5-2 metrów. Tez sygnał n-ka.
2) W 37 i 42 calach tak, są Samsungi co do ktorych mozna sie zastanawiac ale dopiero w 50 calach. Mysle o TV w normalnych cenach do powiedzmy 5 tys zł.
3) Panas lepszy.
4) Masz mała przekątną. Przy wiekszej widać syf zwłaszcza na LCD gdy masz analog. Gdy masz DVB-t to jest lepiej, ale i tak plazma bije LCD. Na LCD widać mrówki, plazma zachowuje się jak CRT.
5) Przy dobrym sygnale tak, ale zwiększając średnice wymagany jest coraz lepszy sygnał. Z tym, że powiedzmy skrótowo, nie bierz tego dosłownie, że przy takiej samej jakości sygnału obraz na 37 calowym LCD bedzie "tak samo" wygladać jak 42 calowa plazma. Przy takich samych srednicach od razu widać przewagę plazmy. Wyjatek stanowi Full HD, tu jakość jest podobna, LCD jest ostrzejszy, ale plazma jest naturalniejsza i ma przyjemniejsze kolory.
6) Nie mam jak sprawdzić, bo TV z którymi mam doświadczenie stoja na wolnej przestrzeni. Nawet w przypadku najtańszego panasa jak nie bedzie dokladnie zabudowany to nie ma sie czego obawiac.
7) Im więcej oglądasz statycznycyh obrazów tym bardziej trzeba się pilnować. Wypalają głównie obrazy z komputera i loga TVP, stąd jak nie grasz długo i masz kablówke z dużą ilością programów, to zazwyczaj klikasz po programach i nie wypalisz loga stacji. Ale problem istnieje, z tym że jak sposób użytkowania nie stwarza duże go ryzyka wypalania, to obraz plazmy jest przyjemniejszy dla oka i znosi dużo więcej wypaczeń w jakości obrazu.
 

grigori24

New member
Kiki i Dig Dug dzięki za pomoc, troszkę lepiej już zaczynam kapować o co chodzi z tymi plazmami i Lcd .
Z tego wynika że taniej plazmy nie warto kupować czy dobrze rozumiem?
Sygnał mam z kablówki INEA Poznań to znaczy SD jak się nie mylę .
Telewizor będzie służył tylko do oglądanie programów telewizyjnych na razie cyfrowej jakości a potem może HD i filmów z DVD .
Jak wcześnie pisałem siedzą przy stole mam 2 metry ale siedząc w fotelach to już robi się 4 metry i tu jest problem jak to pogodzić. Myślałem o 37calach .
Jutro udam się kolejny raz do sklepu MM i porównam plazmę z LCD jak to wygląda jak stoją obok siebie .
Cena do 3.000zł pewnie że nie chodzi tutaj o 200 czy 300zł .

Jeszcze jedno na forach piszą o migotaniu plazm cytuję wypowiedź :
Panasonic 42G20

Co mnie razi to jakby migotanie czy śnieżenie obrazu widoczne najbardziej na jednolitym tle.Myślałem ze tylko ta plazma tak ma ale niestety przyjrzałem się 3 innym plazmom i każda tak z metra odległości miała już ten defekt zauważalny.Wiecie może dlaczego tak się dzieje że plazmy jakby pulsują

Plazmy tak mają, to jedna z ich wad.


Na "łączeniach" kolorów obraz migotał. I to do tego stopnia, że na dłuższą metę mnie by to wku........
Próbowałem regulować obraz ale czego bym nie zrobił migotanie jak było tak było.
To coraz więcej zraża mnie do plazmy i jestem VERY HAPPY że kupiłem LCD.... z niestety dla niektórych.
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Grigorij24 - nie ma telewizorów idealnych. W sumie to część ujemnych efektów w LCD czy też plazmach jest widocznych przez niektórych ludzi, a przez niektórych nie. Ja powiem szczerze, że nie widze migotania. Nie zauważyłem też dotychczas pulsującego czarnego. Ogólenie obraz z plazmy mnie zachwyca. Widze za to wyrażnie mrówki w LCD, pikseloze przy słabych materiałach i sztuczność kolorów. Akurat to mnie razi i dla mnie plazma to numer jeden.
Nie mówie Ci, że jest to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Moimi wypowiedziami chciełem przekonać Cię do zastanowienia sie nad plazma w natłoku LCD.
Musisz iść do sklepu i samemu ocenić czy plazma Ci pasi. Ale musisz sprawdzić ustawienia obu porownywanych TV plazmy i LCD, bo sprzedający może specjalnie przekłamywac by sprzedac to co chce, a nie to co ty chcesz kupic.
Karz właczyć najbardziej gówniany program i na nim dokonuj porównania, w Full HD oba będą chodzić OK, ale jak włączysz na obu program Discovery HD itp, to zobaczysz różnice w kolorystyce.
Masz generalnie szczescie, że nie grasz i masz malo statycznych obrazow wiec nie powienienes przejmowac sie wypalaniem plazmy.
Pozdrawiam i zycze udanych zakupow. Kieruj sie ostatecznie swoimi odczuciami, a nie radami z forum. Ja nie raz przekonalem sie, ze najpierw ktos kupi TV, a potem na sile probuje udowadniac ze to jest najlepsze, bo przeciez nie przyzna sie, ze kupic za 3-4 tys zł cos co go rozczarowuje.
Ja sam nie mam plazmy u siebie, przez chwile watpilem ze wzgledu na duze nasłonecznienie pokoju i zastanawialem sie nad LCD, ale teraz czekam na swiateczna promocje w normalnym sklepie i kupuje G20 bo stanialy, a maja powłoke.
 

grigori24

New member
Wielkie dzięki :eek:k::).
Dzisiaj właśnie byłem ponownie w Media Exspert i poprosiłem sprzedawcę aby ułożył mi kilka modeli obok siebie które mnie zainteresowały i były to modele :

Panasonic - plazma TX-P42G20 - plazma TX-P42G15 (są też modele 37cali w sumie 5 modeli )

Panasonic - LED TX- L37 D25

Sony - LED KDL-40EX 710


Samsungi znam i nie muszę już porównywać.

Wyżej wymienione modele zostały przez nas ustawione prawie jednakowo aby mieć skalę porównawczą jak mówisz .

Podsumowując plazmę nie pasuje mi ten obraz jest taki mało ostry na krawędziach muszę się wpatrywać w szczegóły , pewnie może to i kwestia przyzwyczajenia .Co mnie zaskoczyło to że oba modele mają chłodzenie przez wiatraczki ale tutaj na forum nikt o tym nie wspomniał , a to jest bardzo ważne ponieważ wtedy plazma tak mocno nie grzeje i jest bardziej energooszczędna .Jest jeszcze jedna wada że wszystkie modele plazmy Panasonica wydzielają dziwny dźwięk jakby bzyczenie co może bardzo denerwować użytkownika, jest jeszcze jedna wada błyszcząca matryca w niektórych modelach co trochę przeszkadza wszystko się odbija . Jest jak piszesz są różnice w kolorystyce ale to akurat jak dla mnie to na korzyść Led , nie lubię takich kolorów jakieś mdłe .Natomiast co do koloru czarnego w Ledach to na Sony ustawiliśmy że kolor czarny był rzeczywiście czarny .Oba modele Panasonica są naprawdę wysokiej klasy i to nie mogę zaprzeczyć po tym co zobaczyłem co one potrafią , dzięki miłej obsłudze sklepu ME .

Mam jeszcze trochę czasu do kupna Telewizora i myślę że przed świętami ceny trochę spadną i wtedy podejmę konkretną decyzję o wyborze .
Myślę że pod uwagę wchodzą modele:

Panasonic

plazma TX - P42G20 - model 37 cali
plazma TX - P42G15
- model 37 cali
Led TX - L37 D25

Sony
LED
KDL-40EX 710
 

don111

Banned
Jeszcze jedno na forach piszą o migotaniu plazm cytuję wypowiedź :
Panasonic 42G20

Co mnie razi to jakby migotanie czy śnieżenie obrazu widoczne najbardziej na jednolitym tle.Myślałem ze tylko ta plazma tak ma ale niestety przyjrzałem się 3 innym plazmom i każda tak z metra odległości miała już ten defekt zauważalny.Wiecie może dlaczego tak się dzieje że plazmy jakby pulsują

Plazmy tak mają, to jedna z ich wad.
tak "z metra odległości" to się raczej nie ogląda telewizji...
to co widać z bliska w plazmach to wyładowania elektryczne w komórce każdego świecącego piksela
 

grigori24

New member
Yorik czytaj uważnie co napisałem .

cyt"'
Dzisiaj właśnie byłem ponownie w Media Exspert i poprosiłem sprzedawcę aby ułożył mi kilka modeli obok siebie które mnie zainteresowały i były to modele :

Panasonic - plazma TX-P42G20 - plazma TX-P42G15 (są też modele 37cali w sumie 5 modeli )""

Właśnie te dwa modele porównywaliśmy plazma TX-P42G20 - plazma TX-P42G15.Sprzedawca poinformował mnie że są u nich dostępne modele37 cali w cenie i ile pamiętam 3.199zł.

Może w naszych sklepach internetowych nie występuje , może oni zamawiają te modele:
W ogóle takie modele występują w seri G
plazma TX-P37G20
AV Planet - shop
plazma TX-P37G15
ZettaVolt Panasonic Viera TXP37G15 Plasma TV

Myślę że sprzedawca mnie nie wprowadził w błąd tym bardziej że sprawdzał w komputerze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry