Jaki telewizor kupić LCD - LED 32'' - 37'' do kablówki

slawko_23

New member
Bez reklam
Slawko_23 nie przesadzaj !

Widziałem obraz z kablówki na LCD 40 Sharp żyleta prawie taki jak w sklepie , tylko że nie mam przekonania do Sharpa może to bląd.

Plazmy nigdy nie kupię i nie dam się namówić ,wiele osób z moich znajomych jest niezadowolonych chociażby za rachunki jakie płacą za prąd.

No to gratuluje dobrej kablówki. U nas takich nie ma....
 

slawko_23

New member
Bez reklam
:eek:k:

Don 111 to postaraj się mnie przekonać do Plazmy . :)

Może rzeczywiście mało wiem o telewizorach plazmowych ale po to tu jestem na forum aby podyskutować może się przekonam tylko jest jeden problem ogranicza mnie wielkość telewizora .

-Pytanie co takiego zaoferuje mi plazma niż LCD z podświetleniem LED i LCD przy oglądaniu sygnału z kablówki? Plazma będzie bardziej unwersalna dla słabszego sygnału,
-Jakie są za i przeciw Plazmy w stosunku do wymienionych telewizorów , ale tak szczerze? lepsza czerń, lepsze kolory, większy kontrast, naturalniejszy obraz.. i wiele wiele innych argumentów
-Jaka jest żywotność plazmy? 100 000 godzin (teoretycznie)
-Jakie plazmy są w tej chwili najlepsze? PANASONIC

Dziękuje i pozdrawiam Grzegorz . :smile:


Jedynym porównywalnym tv lcd (led bzpośredni z local dimming jest 42LE8500 cert THX!)
Natomiast 37LE5500 według mnie ma beznadziejną czerń....to tylko krawędziówka....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kupujesz cenę czy telewizor . Jeśli telewizor podaj proszę warunki :

odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

don111

Banned
Widać że nie jesteś dobrze zorientowany bo ja w sklepach widziałem przynajmniej 5 modeli plazmy Panasonica.
TX-P37X20 TX-P37C2 TX-P37 X10 TX-P37X25 TX-37PX8
no prawidłowo wygooglowałeś, jeśli je wszystkie widziałeś to chyba tylko w zagranicznych sklepach internetowych :)
jak kupujesz wygląd a nie obraz to bardzo dobrze, że nie bierzesz Panasa
 

RAISER

New member
Sprawa jest bardzo prosta. Jeśli weżmiemy LCD-ka i plazmę w tej samej cenie to plazma zawsze zaoferuje lepszy obraz. Plazmy mają po prostu lepszy stosunek ceny do jakości obrazu. LCD-ki należy brać tylko w wyjątkowych okolicznościach np. kiedy nie zmieści nam się TV większy niż 32 cale albo jeśli lubimy bardzo długo grać w gry komputerowe albo kiedy TV ma być w mocno oświetlonym pokoju i tym podobne wyjątkowe przypadki.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Nie wiem co znowu z tym oświetlonym pokojem, mam lcd-ka i jak świeci słońce to widać mało co, jak zasłonie roletę jest ok. Znowu jakiś mit...
 

RAISER

New member
Nie zmienia to jednak faktu że plazma wypadłaby jeszcze gorzej w takich warunkach... Ale tak jak mówiłem tylko w takich przypadkach !
A normalnie to PLAZMA WINS !
 

maretzki

New member
jeśli zużywa max 320W to średnie zużycie nie ma prawa wyjść 260W tylko znacznie mniej...
po drugie, nie trudno zgadnąć, że kolega nie ma tegorocznego modelu bo obecnie żadna plazma full hd 42' tyle nie zużywa, nawet jak będziesz sobie oglądał białe plansze na maksymalnym kontraście i jasności, to tyle nie wyciśniesz
dla mnie to parodia, że ktoś chce kupić tv za 3 tys. a przejmuje się różnicą w poborze mocy rzędu kilkunastu wat, raptem kilka zł więcej na miesiąc :)

Dorzucę cos od siebie w kwestii zużywania energii przez plazmy. Od marca 2008 jestem użytkownikiem Panasonica TH-42PV70PA gdzie wg specyfikacji ten tv zużywa 261W. Kupiłem go z pełną świadomością uśrednionego zapisu dotyczącego zużycia energii, ale bez przesady. Od momentu zakupu miesięczne zużycie energii w moim domu podskoczyło o jakieś 80% (z ok 100-120 kWh/miesiąc do ok 190-200kWh/miesiąc. Odbiornik ma obecnie 6790 h pracy i chcąc wychwycić prądożercę, zaopatrzyłem się w licznik energii - zużycie troszkę mnie zszokowało. Przy średnich ustawieniach suwaków tego tv (takie są moje preferencje dotyczące obrazu) w trybie kinowym jego średni pobór prądu oscyluje w granicach 300W, przy mrocznych scenach spada do ok 140W - ciemna plansza to 90W. Przykładowo obraz z TVN24 którą to stację często oglądam pobiera prawie non stop 280-290W, a ulubione kanały bajkowe moich dzieci już ponad ok 330W. Trzeba uznać, że oglądając tv najczęściej mamy stycznośc z jasnymi obrazami i tu niestety plazma swoje musi pobrać.
Pomijam jakość obrazu na tv plazmowym, która jest więcej niż zadowalająca, zwłaszcza na kanałach HD.
Nie zgodzę się z twierdzeniem, że obecnie produkowane plazmy, zwłaszcza FullHD są oszczędne. Przed chwilą zajrzałem na stronę Panasonica i sprawdziłem podawane zużycie energii obecnie produkowanych modeli plazmowych i np taki TX-P42VT20 zużywa 390W, TX-P42GT20 335W
TX-P42V20 350W. Nie będę pisał o większych modelach bo to są zwykli prądożercy.
Kolejnym wyborem za kilka lat lub po jakiejś poważniejszej awarii obecnego telewizora nie będzie już plazma, z której obecnie jestem zadowolony.

Osobiście nie widzę związku z pieniędzmi wydanymi na tv a koniecznością płacenia wyższych rachunków za prąd, które nie wynoszą kilku złotych jak tu jest podawane, lecz kilkudziesięciu jak w moim przypadku i wcale tu nie płaczę z tego powodu. Lubię oszczędnie gospodarować zarobionym groszem, ale czasy tanich tv dawno się skończyły. Bo kto mi powie że wydanie 2000 zł na średniej klasy 32" tv LCD, LED czy plazmę to mało, przecież to tylko telewizor.
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
I w końcu piszą użytkownicy tv a nie teoretycy.....
pozdrawiam :)
p.s. A jak ze słońcem? W moim lcd w słonecznym pokoju mało co widać, no ale mam rolety a jak u Ciebie?
 

maretzki

New member
I w końcu piszą użytkownicy tv a nie teoretycy.....
pozdrawiam :)
p.s. A jak ze słońcem? W moim lcd w słonecznym pokoju mało co widać, no ale mam rolety a jak u Ciebie?

Tv stoi w raczej słonecznym pomieszczeniu i mam lewą ścianę okienną (wschodnią). W słoneczny dzień owszem słońce dociera do odbiornika, ale na ok godzinę (nie zwracam na to uwagi bo nie przeszkadza mi to). Jeśli zaczyna dokuczać zasłaniam część okna (okno ma ok 4,5 metra długości) i oglądam dalej. Nie widzę nic niefunkcjonalnego w błyszczących powłokach telewizorów - to tylko telewizor, który mam mi dostarczać w dzień informacji, a w po południu zapewniać rozrywkę, a wtedy słońca już nie ma. Tv oglądam raczej wieczorami lub poźnymi popołudniami.
Co do rozmiarów tv to faktycznie człowiek przyzwyczaja się do rozmiaru (mam 42" i czasami myślę, że mógłby byc większy ale nie ma co przesadzać)
A co wybrałbym następnego? - chyba coś z nowych 46" LED'ów Sharpa (może przez sentyment produkcji w" mojej" firmie metalowych obudów dla Sharpa)
Dla swoich rodziców szukam teraz czegoś w rozmiarze 32" i będzie to właśnie LED, prawdopodobnie Sharpa.
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Maretzki - tylko, że podajesz te wartości dla telewizorów 3D. Weż pod uwage, że włączenie kolejnych poprawiaczy w TV i bajerów 3D powoduje wzrost zuzycia pradu.
Standardowo kupowany jest G20, a ten zuzywa maksymalnie 280W, a realnie uzytkownicy piszą o 160-170 W. Jak wyłączysz IFS to pewnie dalej spadnie, a wyłączanie tego jest wskazane, poczytaj na wątku o G20.
Odnośnie LCD to nie taki znowu stary Sony Z4500 bierze okolo 235W i tyle bierze, jak wyłączysz 200Hz to spadnie, ale sama wielkość zużycia jest znaczna jak na LCD i nie spada przy zmianie scen: jasna-ciemna. Zuzycie jest prawie constans.
Co jeszcze użytkownicy mający 28-29 calowe CRT-ki które biorą ponad 150W płacza, że plazma 42 cale żuzywa prądu i od tego uzależniają zwój wybór. A dotychczasowe zuzycie prądu przez CRT-ka nie zrujnowało ich kieszeni, a plazma ma to zrobić. Załamka. :D

grigorij24 - wysmiewa plazmy X20, a poprzedniczka X10 stojąca obok Sony W5500 (mająca bardzo dobrą opinie) bije ją na głowę przy podpiętej cyfrze +. Scalowanie, kąty, pikseloza w Sonym. Naprawde taka "gówniana" plazma za 2000 zł robi LCD-ka za 3000 zł w ciemno. Teraz 3000 zł kosztuje EX500 i pewnie dalej by wymiekała przy X10, tyle że X10 nie robią, a X20 jest totalne lustro. Chociaż poprzednio Samsungi LCD B650 to też były lustra, a ludzie je brali.
 

maretzki

New member
Maretzki - tylko, że podajesz te wartości dla telewizorów 3D. Weż pod uwage, że włączenie kolejnych poprawiaczy w TV i bajerów 3D powoduje wzrost zuzycia pradu.
Standardowo kupowany jest G20, a ten zuzywa maksymalnie 280W, a realnie uzytkownicy piszą o 160-170 W. Jak wyłączysz IFS to pewnie dalej spadnie, a wyłączanie tego jest wskazane, poczytaj na wątku o G20.

I co z tego że to telewizory 3D? Za chwilę innych na rynku nie będzie, a wskazywałem nowości.
Wspomniany TX-P42G20 zużywa wg producenta 280W czyli jest to więcej niż mój dotychczasowy. Jak mniemam jest to wartość średnia. Jak pisałem wcześniej, era dużych telewizorów oszczędnych mija.
Co do wyłączania opcji telewizora aby ograniczyć zużycie energii. Pewnie producenci telewizorów wciskają nam jakieś bajery w odbiorniki, a my świadomi konsumenci ich nie potrzebujemy - proponuję wyłączyć w ogóle telewizor to zużycie spadnie do zera (koniecznie wyłączmy przycisk gotowości, bo inaczej zdziwimy się, że nadal bierze prąd).
Przerabialiśmy już etap ogołocania samochodów ze wszystkiego co podnosi cenę nowego auta, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, czyli niskiej ceny zakupu. Nie tędy droga.
Pozdrawiam
 

don111

Banned
naprawdę bardzo śmieszne, rachunki po zakupie starego (obecnie) modelu plazmy ciągnącej (niech by było) nawet te 300W wzrosły o 80%... żart roku :-o
rozumiem, że oprócz tv w domu, nie posiadasz już żadnych urządzeń elektrycznych i używasz świec ?
obecne plazmy 42', jakbyś jeszcze nie zauważył, biorą ok 150W średnio max (w tym G20)
i kogo obchodzi że zapłacisz te max 5zł więcej na miesiąc w stosunku do 100-110W LCD, skoro przecież już na starcie płacisz kilkaset zł mniej przy zakupie plazmy ? LED bierze połowę tego ale kosztuje jeszcze więcej na starcie
co do poboru plazm 3d to po pierwsze pobierają one tyle w trybie 3d, do tego kosztują na razie takie pieniądze, że właściciele mają w nosie te kilka zł więcej na miesiąc
 
Ostatnia edycja:

maretzki

New member
naprawdę bardzo śmieszne, rachunki po zakupie starego (obecnie) modelu plazmy ciągnącej (niech by było) nawet te 300W wzrosły o 80%... żart roku :-o

Zapraszm zatem do siebie to posmiejemy się razem. Nie zapomnij zabrac ze soba tej plazmy zużywającej 0W :hihi:
Rezultat 12 godzin użytkowania od soboty w południe, do dzisiejszego ranka = 4,861 kWh zużycia tylko z gniazdka z podpiętym telewizorem.
 
Ostatnia edycja:

K.A.J.

New member
Wspomniany TX-P42G20 zużywa wg producenta 280W czyli jest to więcej niż mój dotychczasowy.

Zapraszam do mnie do sklepu podłącze miernik i pokażę Ci piękne 130W jakie przeciętnie pobiera ten TV. Miernik będzie podłączony przez 7-10h i wskaże wartość średnią. Czyli mówiąc wprost, pokaże Ci wartość jaką ujrzysz przy TV LCD, z tym że LCD da gorszy obraz niż wspomniane wyżej G20 :) (no chyba że planujesz oglądać TV w trybie "Dynamiczny" tak jak TV świecą po sklepach. Wtedy okulista ucieszy się wystawiając rachunek)
A twierdzenie że innych TV niż 3D wkrótce nie będzie mija się z celem gdyż wiele osób nie może patrzeć na obraz w tej technologii z powodów zdrowotnych oraz dyskomfortu jakim jak na chwilę obecną są okulary. Chyba że doczekamy się hologramów rodem ze Star Trek czy star Wars :)
 
Do góry