Jaki telewizor kupić LCD - LED 32'' - 37'' do kablówki

grigori24

New member
Witam :)

Nie potrafię się zdecydować na jakiś konkretny model , nie chciał bym popełnić jakiegoś głupiego błędu i proszę o radę jak Wy to widzicie.
Myślałem głównie modelach Samsung - Sony - LG ale nie wiem czy dobrze kombinuje. Wielkość 32 - 37 cali LED lub LCD.
Korzystam z kablówki INEA .
Na dzień dzisiejszy posiadam TV Panasonic 28'' który chodzi mi już około 12 lat.Czas już na nowy odbiornik ponieważ coś się z nim zaczyna dziać nie dobrego.

Posiadam pokój 5m x 5m oglądam telewizję z około 4metrów.

Myślałem o konkretnych modelach teraz mam problem który wybrać a może inny?

Samsung - UE 37C6500 - UE37C6000 - UE32B7000

LG - 37LE650 - 37LE550

Sony - KDL-32EX710 - KDL-32EX701 - KDL-32EX600

Teraz zasadnicze pytanie LED czy LCD jeżeli nie oglądam programów w HD tylko cyfrowe? W kablówce jest zaledwie parę programów w HD i to jeszcze za dodatkowe 40 zł miesięcznie.
Czy jest sens wydawania kasy do LED?

Może Wy mi pomożecie w wyborze?

Dziękuje i Pozdrawiam Grzegorz :) :) :)
 

Ares78

New member
A przekątną ogranicza umeblowanie? Bo jeżeli nie to przy tej odległości to co najmniej sięgać po model 40 calowy. W tej samej cenie co 32" ex710 zdecydowanie polecam obejrzeć 40" ex500 jest oparty na tradycyjnym podświetleniu, ale patrząc na stricte obraz wypadnie i tak lepiej.
 

grigori24

New member
37 cali to już max i tak będzie ciasno . Cena max 3.000 zł .
Mam jeszcze kilka pytań ale to dopiero wieczorkiem jak zasiądę na dłużej przy kompie.
Proszę podajcie konkretne modele. :)

Dziękuje i Pozdrawiam Grzegorz. :)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
a czemu led-lcd, nie lepiej do KABLÓWKI plazmę (np TXP-37X20E). Pamiętaj kablówka to tak jak porównać VHS do jakości dvd, i Ty na lcd z kabla zobaczysz jakosć VHS......
 

grigori24

New member
Slawko_23 nie przesadzaj !

Widziałem obraz z kablówki na LCD 40 Sharp żyleta prawie taki jak w sklepie , tylko że nie mam przekonania do Sharpa może to bląd.

Plazmy nigdy nie kupię i nie dam się namówić ,wiele osób z moich znajomych jest niezadowolonych chociażby za rachunki jakie płacą za prąd.
 

grigori24

New member
Rozważam również LCD tradycyjne :

Samsung - LE37C650 - LE37C630 - LE37B651

LG - 37LE 5500 - 37LE 5300 - 37LE 4500

Sony - KDL-37EX500 - KDL-37EX700 - KDL-37EX402 - Sony KDL-37V4000

Coraz bardziej przekonany jestem do tradycyjnych LCD.

Jeszcze szukam i przebieram ale mam mętlik w głowie .Na pewno wybiorę 37 cali , jednak 32 cale to rzeczywiście za mało.
Muszę brać pod uwagę ze jeżeli siedzimy przy stole to też czasami oglądamy TV i wtedy odległość znacznie się zmniejszy do 2,5 -2,0 metra.Wtedy przy większych telewizorach morze być kłopot w oglądaniu.
 

don111

Banned
Plazmy nigdy nie kupię i nie dam się namówić ,wiele osób z moich znajomych jest niezadowolonych chociażby za rachunki jakie płacą za prąd.
tak, a Twoi znajomi pewnie kiedyś też jeździli starą Warszawą z lat 70 i do dziś myślą że wszystkie benzyniaki tyle palą :fool:
plazmy zawsze brały tyle samo lub minimalnie więcej od LCD, były plazmy 50' co brały i 500W, tylko że wtedy nie było takich dużych LCD
dla porównania przykładowy 4 letni LCD 37' LG bierze 210W, obecna plazma 37' weźmie w granicach 100W lub minimalnie więcej więc praktycznie na jedno wychodzi zestawiając ze zwykłym LCD, dopiero LED weźmie połowę tego
wiesz w ogóle ile kosztuje prąd ? różnica 100W to w skali roku może 150zł zakładając, że tv będzie pracował średnio 8h
czyli w najlepszym wypadku jak kupisz LEDa to nie oszczędzisz nawet 100zł na rok... zapłacisz za to +50% ceny plazmy już na starcie tylko po to aby oglądać gorzej odbierający tv na kablówce, faktycznie niezły interes :lol:
 

don111

Banned
Jeszcze nie widziałem plazmy która by pobierała 100W .Kolega kupił Panasonica 42 cale i jego plazma zużywa 260 Wat na maxa 320 W . :lol: :lol: :lol:


jeśli zużywa max 320W to średnie zużycie nie ma prawa wyjść 260W tylko znacznie mniej...
po drugie, nie trudno zgadnąć, że kolega nie ma tegorocznego modelu bo obecnie żadna plazma full hd 42' tyle nie zużywa, nawet jak będziesz sobie oglądał białe plansze na maksymalnym kontraście i jasności, to tyle nie wyciśniesz
dla mnie to parodia, że ktoś chce kupić tv za 3 tys. a przejmuje się różnicą w poborze mocy rzędu kilkunastu wat, raptem kilka zł więcej na miesiąc :)
w sumie Twoje wypowiedzi świadczą że za dużo o plazmach nie wiesz ale z góry jesteś do nich uprzedzony, tak więc chyba żadna argumentacja nie pomoże, nawet taka że mogłeś mieć tv z lepszym obrazem do takich warunków i przy okazji znacznie taniej
 

RAISER

New member
"Dla mnie to parodia, że ktoś chce kupić tv za 3 tys. a przejmuje się różnicą w poborze mocy rzędu kilkunastu wat, raptem kilka zł więcej na miesiąc :) "

Dokładnie don, nic dodać, nic ująć ! :grin:
 

grigori24

New member
:eek:k:

Don 111 to postaraj się mnie przekonać do Plazmy . :)

Może rzeczywiście mało wiem o telewizorach plazmowych ale po to tu jestem na forum aby podyskutować może się przekonam tylko jest jeden problem ogranicza mnie wielkość telewizora .

-Pytanie co takiego zaoferuje mi plazma niż LCD z podświetleniem LED i LCD przy oglądaniu sygnału z kablówki?
-Jakie są za i przeciw Plazmy w stosunku do wymienionych telewizorów , ale tak szczerze?
-Jaka jest żywotność plazmy?
-Jakie plazmy są w tej chwili najlepsze?

Dziękuje i pozdrawiam Grzegorz . :smile:
 

kolor70

New member
Witam
Również jestem na kupnie telewizora i mam podobne wątpliwości. Led czy Lcd do kablówki ? Interesują mnie raczej 32 cale więc plazma raczej odpada. Z tego co słyszałem lub wyczytałem to z czytaniem filmów ( a w szczególności napisów ) z USB najlepiej radzi sobie samsung. Czy warto również w takim układzie płacić dodatkowo za posiadanie 100 Hz. Rozdzielczość raczej jednak full hd niż hd. Czy faktycznie jest duża różnica w poborze prądu pomiedzy Lcd a Led
Dziekuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
z plazm najmniejszy rozmiar to 37'
na 32' czy nawet 37' to i tak w sumie obojętne czy to będzie full hd czy nie, no chyba że siedzisz nie dalej jak 1,5m od tv

:eek:k:

Don 111 to postaraj się mnie przekonać do Plazmy . :)

Może rzeczywiście mało wiem o telewizorach plazmowych ale po to tu jestem na forum aby podyskutować może się przekonam tylko jest jeden problem ogranicza mnie wielkość telewizora .

-Pytanie co takiego zaoferuje mi plazma niż LCD z podświetleniem LED i LCD przy oglądaniu sygnału z kablówki?
-Jakie są za i przeciw Plazmy w stosunku do wymienionych telewizorów , ale tak szczerze?
-Jaka jest żywotność plazmy?
-Jakie plazmy są w tej chwili najlepsze?

Dziękuje i pozdrawiam Grzegorz . :smile:
temat trochę rzeka...
w Twoim przypadku - przede wszystkim plazma tuszuje znacznie lepiej niedoskonałości niezbyt dobrego sygnału
z zalet - generalnie ma lepszą płynność, ostrzejszy obraz w ruchu (brak rozmywania krawędzi bo lepszy czas reakcji od dowolnego LCD 100hz), ma równe podświetlenie matrycy i można oglądać z dowolnego kąta
z wad, szyba jak w crt odbija światło, możliwe krótkotrwałe powidoki (nie mylić z trwałymi wypaleniami)
LCD ma trochę lepszą ostrość przy w miarę statycznym obrazie, większą jasność panelu, całkowity brak migotania, a wady chyba znasz
trwałość jest wg danych podobna, ok 100 tys. h czyli tyle wynosi żywotność lamp w lcd a w plaźmie po średnio tym okresie ma spaść jasność panelu o połowę
z plazm najlepszy był Pioneer, już go nie produkują, teraz najlepsze modele generalnie ma Panasonic tylko najczęściej ma gorszy design i mniej bajerów od konkurencji, no i jest trochę droższy
 

grigori24

New member
Dziękuje za to że próbowałeś mnie przekonać ale niestety jak zobaczyłem te denne Plazmowe 37 calowe Panasoniki to powiem szczerze że jestem zawiedziony tym co zobaczyłem. Może większe modele innych firm prezentują się lepiej .
100tys. to tylko bajer marketingowy tylko te najdroższe modele tyle wytrzymują .
Zauważyłem że dobra Plazma Panasonica 37 cali jest droższa od LCD i na dodatek jest uboższa w bajery .
Myślę że dla nieznacznego lepszego obrazu nie zainwestuję w Plazmę Panasonica 37'' .Gdybym mógł mieć 42'' lub 50'' to co innego .

Dziękuje i pozdrawiam Grzegorz. :)
 

josephik

New member
ja mam Toshibe 40xv733 od tygodnia
mam zwykłą kablówkę w bloku i będę miał jeszcze przez miesiąc:twisted:
i muszę przyznać ze jestem mile zaskoczony jakości obrazu na tej Toshibie
małżonka również jest pod wrażeniem co rzadko się zdarza :D więc coś w tym musi być
 

don111

Banned
Dziękuje za to że próbowałeś mnie przekonać ale niestety jak zobaczyłem te denne Plazmowe 37 calowe Panasoniki to powiem szczerze że jestem zawiedziony tym co zobaczyłem. Może większe modele innych firm prezentują się lepiej .
co zobaczyłeś ? denny obraz w sklepie czy obudowa się nie spodobała ?

Zauważyłem że dobra Plazma Panasonica 37 cali jest droższa od LCD i na dodatek jest uboższa w bajery .
Panasonic ma 2 plazmy 37' x20 i c2, która to ta "dobra" ?
możesz wymienić te tańsze LCD 37' ? to się razem pośmiejemy
w ogóle wiesz jakie podstawowe wady mają LCD, zwłaszcza te najtańsze ? pewnie myślisz jak większość, że to jest to samo co crt w wysokiej rozdzielczości i mniejszym poborze mocy :)

100tys. to tylko bajer marketingowy tylko te najdroższe modele tyle wytrzymują .
tak samo w LCD, tylko te droższe tyle wytrzymują a tańsze padają po 5 latach... ok żartuję, bo jeszcze mnie ktoś na poważnie weźmie :mrgreen:
tu może już bez komentarza...

Myślę że dla nieznacznego lepszego obrazu nie zainwestuję w Plazmę Panasonica 37'' .
Może wytłumacz jaki sens dla gorszego obrazu brać droższy tv bo coś tu na logikę nie pasuje. Wytłumacz w czym plazma jest wg Ciebie gorsza od LCD, tylko już bez tej wyimaginowanej awaryjności i kilowatowym poborze mocy :wink:

Gdybym mógł mieć 42'' lub 50'' to co innego .
Tak, a najlepiej jeszcze jakby dodali kino domowe gratis... W sumie to możesz mieć, tylko pisałeś o 37', 42' jest o 100zł droższy, 42' z bajerami od LG i Samsunga kosztują podobne pieniądze.
W cenie podanej wyżej Toshiby 40xv733 masz np Panasonica 42S20 a 200zł drożej inne 50' calowe od LG, Panasonica, Samsunga
wymienisz jakiś LCD o przekątnej chociaż 46' z tego roku w takiej cenie ? powodzenia
 

grigori24

New member
Widać że nie jesteś dobrze zorientowany bo ja w sklepach widziałem przynajmniej 5 modeli plazmy Panasonica.
TX-P37X20 TX-P37C2 TX-P37 X10 TX-P37X25 TX-37PX8

Nigdy nie kupię czegoś co mi się nie podoba , w końcu będzie to stało w moim pokoju :eek:k: .
Czytaj uważnie nie napisałem że LCD jest lepsze od Plazmy .
( Myślę że dla nieznacznego lepszego obrazu nie zainwestuję w Plazmę Panasonica 37'' ).

Podobno w przypadku rozmiaru 37 różnica na korzyść Plazmy jest niewielka dla laika nie widoczna.

Takich artykułów i zdań na temat Plazmy jest wiele i tak samo na temat LCD .
Czerń w telewizorach plazmowych Panasonica wyblaknie po kilku miesiącach | TV Guru

Plazmy nie kupię decyzja zapadła.

Zastanawiam się jeszcze tylko który model wybiorę .
Samsung - LE37C650 (2.200zł ) LE37B651 (2.399zł )
 
Do góry