Jaki telewizor kupić? 39-42 cale budżet ok. 1600zł

fantaff

New member
Witam.

Przymierzam się do kupna telewizorao około 40 cali.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,5-2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% czasu na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój przyciemniony, słońce przez okno nie zagląda
7. Jaki masz obecnie telewizor? laptop 17"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? ładny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? vectra
10 .Jakie urządzenia? laptop przez hdmi
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? często
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 37-42 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? raczej nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Tv ma służyć głównie do grania w gry i oglądania filmów z laptopa pozatym trochę telewizji kablowej.

Jak narazie zastanawiałem się nad:
LED:
1. PHILIPS 40PFL3008H/12,
2. Samsung UE39F5000,
3. LG 42LN5400,
wszystkie poniżej 1600zł da się kupić.

Jakiekolwiek uwagi, porady przyjmę z wielką chęcią.

A może plazma? czy w tych pieniądzach nie da rady?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ja bym zmienił na wyższe modele ale w klasie cenowej :
Sharp 39LD 145
lub za dopłatą 39LE350
Philips 39 PFL 3807
 

fantaff

New member
dołożyć nie mogę a nawet zastanawiam się czy nie kupić mniejszego tv za mniejszą kasę. niestety środki pieniężne są mocno ograniczone.

A takie pytanko bo dostałem od ojca propozycję że odda mi swoją plazme 42" cale panasonica 5 letnią za 1200zł (dosyć mało używana). opłaca się? czy raczej jakiegoś led-a brać?

opineo.pl/opinie-438361-panasonic-tx-p42s10e.html

obraz ma bardzo ładny ale gier na nim nie testowałem nigdy. a i te 175W trochę mnie przeraża.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No kupowanie 5letniej plazmy się z celem mija, bo zaraz się "skończy" :>.
W tej kwocie w sumie dużego wyboru nie masz
Philips 40PFL3008
Panasonic 39B6
Toshiba 39L2333
LG 42LN5400

Z czego z sygnałem z tv najlepiej sobie poradzi Philips, natomiast najlepszą czerń i współpracę z komputerem ma Toshiba.
Panasonica bym nie brał pod uwagę, bo ma bardzo duże problemy z sygnałem z tv - widoczne poświaty przy krawędziach, efekt piramidy, natomiast LG ma widoczny gołym okiem banding oraz podobne problemy jak Panasonic.
Do laptopa wypadnie najlepiej Toshiba, znajomy używa 32" jako monitora i jest naprawdę ok, zwłaszcza jak na swoją cenę.
 

Krzysiek1024

New member
No kupowanie 5letniej plazmy się z celem mija, bo zaraz się "skończy" :>.
W tej kwocie w sumie dużego wyboru nie masz
Philips 40PFL3008
Panasonic 39B6
Toshiba 39L2333
LG 42LN5400

Z czego z sygnałem z tv najlepiej sobie poradzi Philips, natomiast najlepszą czerń i współpracę z komputerem ma Toshiba.
Panasonica bym nie brał pod uwagę, bo ma bardzo duże problemy z sygnałem z tv - widoczne poświaty przy krawędziach, efekt piramidy, natomiast LG ma widoczny gołym okiem banding oraz podobne problemy jak Panasonic.
Do laptopa wypadnie najlepiej Toshiba, znajomy używa 32" jako monitora i jest naprawdę ok, zwłaszcza jak na swoją cenę.


Panasonic 39B6 i LG 42LN5400 mają widoczne poświaty gołym okiem? Ale to zaobserwowałeś ja żywo? Czy widziałeś jakiś test? Co do bandingu to też bym się nie zgodził, póki testu nie zobaczę, chyba że chodzi o sprawdzenie pod lupą.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Panasonic 39B6 i LG 42LN5400 mają widoczne poświaty gołym okiem? Ale to zaobserwowałeś ja żywo? Czy widziałeś jakiś test? Co do bandingu to też bym się nie zgodził, póki testu nie zobaczę, chyba że chodzi o sprawdzenie pod lupą.
Podłącz sobie jakiś sygnał i zobacz na krawędziw kontur. U LG znika to od LN570 a u Panasia od E6E.
Banding - występuje na większości telewizorów w tej kwocie, jednak najbardziej narażone są te na matrycy LG - przynajmniej ja tak zaobserwowałem.
Nie musisz się zgadzać, ja się tu dzielę tylko swoimi spostrzeżeniami o telewizorach :)
 
Do góry