Jaki telewizor jako monitor do PC ?

Blair123

New member
Poszukuję nowego monitora do PC ale dostępne na rynku monitory kończą swój rozmiar na 26" a chciałbym jednak coś większego więc mam parę pytań:
- Jaki jest największy rozmiar który nie zmuszałby mnie do zbytniego wodzenia wzrokiem w lewo i prawo żeby ogarnąć cały obraz ? ( sądze że coś między 27"-32" ale nie wiem czy mam rację, odległość od mojego aktualnego monitora to mniej wiecej 0,5-1m )
- Czy przy takim rozmiarze powinien to być telewizor obslugujący 720p czy 1080p ? Nie chciałbym żeby gry były rozmazane, ale jeżeli różnica między 720p a 1080p nie byłaby za duża to wolałbym jednak zaoszczędzić parę groszy :) no i zdaję sobię też sprawę, że przy takich rozmiarach to mało który tv jest Full HD, ale chyba coś się znajdzie... prawda ?
- Czy filmy w jakości DivX będą wyglądały w miarę dobrze na takim rozmiarze monitora ?

Komputera używam przede wszystkim do grania i czasami do oglądania filmów, a z telewizji jako takiej to jedynie wiadomości co wieczór oglądnę czy jakiś tam film w piątkowy wieczór, tak więc dobre wyświetlanie gier to priorytet tutaj. Jaki tv byłby dla mnie najlepszy ?

Ciut się rozglądnąłem i w oko mi wpadł Panasonic TX-26LX600P ale np. TX-32LX700 kosztuje porównywalnie a jest 6 cali... nie wiem co mogłoby być lepsze... Słyszałem, że Sharpy też są dobre ( przynajmniej do PS3, więc do PC też powinny być ok ) ale wiem które. Prosiłbym o rade :)

Co do budżetu to gdzieś tak do 5tys. ( to już taka naprawdę górna granica, mam nadzieję, że znajdzie się coś tańszego :p )
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Prowadzę podobne poszukiwania.
Na razie na prowadzeniu jest: Acer 2623W
Jego tańszą wersję Acer 24 LCD AL2423W można dopaść już za 1490 pln.
Ktoś ma inne propozycje ?
 

Blair123

New member
Ta tańsza to już chyba nie jest na matrycy S-IPS bo trochę za tania by była. Ale wersja 26" to już jest całkiem całkiem ale nie ma wejscia HDMI... wiec raczej jak dla mnie odpada... ja jeszcze znalazłem 32" LG Flatron M3201C-BA... ale nie jestem pewien co do tych LG'kow ;/
 
Ostatnia edycja:

Blair123

New member
Mam jeszcze jedno dość ważne pytanie: czy jedynym 32" lcd full hd na rynku jest Sharp 32X20E czy jest jeszcze jakaś inna opcja ?
 

zibciu

Member
Mam nadzieję, że się nie ośmieszę. Jestem posiadaczem Samsunga LE32R72B (miał być właśnioe głównie jako monitor - zdeklasował modele LG i Sony przy wyborze). Służył do jako monitor do niedawna (na karcie GF 7900GT->GTO) w rozdziałce 1360x768 po wejściu VGA (komputerowym). Co więc mogę powiedzieć o tym rozwiązaniu:
1360x768 jest to rozdzielczość natywna dla tego rozwiązania (po 3 piksele urywa z każdej strony - ale to drobiazg). Próbując odpalić go w 1024x768 podłamałem się. Obraz był rozmyty (posiadał jakby podcień). Okazało się, że ładnie wyglądać to to będzie tylko w natywnej rozdzielczości (tu rzeczywiście przyznać muszę, że obraz to żyletka).
Sądzę wię, że kupno Full HD jako kandydata na monitor wymaga karty, która będzie pracować w 1080p. Jaka gra nie będzie Ci zatem mulić przy takich częstotliwościach? ;) Przy filmach (np Divx) pomimo zainstalowanego Pure Video od Nvidii nie zauważyłem poprawy pixelozy - w końcu divixy to naprawdę słabiutki obraz.
Ostatnio ściągnąłem sobie parę pozycji filmów w HD (720). Tu już można sobie pooglądać piękny ostry film. Ale procek czasem przycina (choć to C2D 2,14GHz).
Jeżeli będziesz używać to do worda i programów graficznych - myślę, że "jak znalazł". Filmy też "dają radę". Ale Youtube będzie Cię już męczył (hihi).

Jesli jesteś grafikiem, to niestety możesz mieć pewne zarzuty :twisted:. Tu ciągle CRT wykazują przewagę. Ale z drugiej strony 32 cale w Baryłce potrafi zagracić pół pokoju...
 

mirecore

New member
ja pracuje na 24calowym SONY (WIDE) rozdzielczość 1920x1200 z odległości 50cm i jak dla mnie jest to optimum do prac graficznych 2d/3d

wcześniej miałem dwa 21calowe monitory i to był koszmar, ciągłe krecenie głową

ale nie wszyscy pracują tak samo...
 

krzykk

New member
Monitor komputerowy ma nie tylko większy zakres rozdzielczości, ale co ważne większe częstotliwosci odświeżania. A TV to zwykle 50/60 Hz.
Patrzenie na TV z odległości merta powoduje ból głowy i oczy czerwone jak żarówki.
 
Do góry