Jaki telewizor (i soudbar)? 65 cali

barburian

New member
Bez reklam
Ks8000

Jeśli komuś nie przeszkadza system zastosowanego podświetlania w tym telewizorze to
będzie to dla niego bardzo dobry telewizor. Obraz b.dobry o wysokim kontraście natywnym.
Ja przymierzałem się do zakupu 65KS8000 ale po wizycie w 4 sklepach i dogłębnym oglądaniu
stwierdziłem że nie jest to TV dla mnie i sobie go odpuściłem .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam nadzieję że będzie choć w części tak , jak opisują w innych krajach.
 

piteron

Active member
Bez reklam
@barburian
Też Tobie podświetlenie ne pasuje?
Widziałem dzisiaj rylko jedną sztukę i powiem szczerze ze albo była uszkodzona albo ewidentnie cos spartolono
 

barburian

New member
Bez reklam
Ks8000

@barburian
Też Tobie podświetlenie ne pasuje?
Widziałem dzisiaj rylko jedną sztukę i powiem szczerze ze albo była uszkodzona albo ewidentnie cos spartolono


No skoro na 4-ch egzemplarzach wystąpił ten sam efekt w prawie takim samym stopniu na tym samym materiale porównawczym by być obiektywnym, to też dlatego sobie go odpuściłem, zbyt mocno jestem wyczulony na tym punkcie, a że oglądam TV głownie wieczorem to decyzja zapadła taka a nie inna ... TV bardzo przyzwoity ale nie dla mnie .
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No to w takim razie lipa z tymi nowymi samsungami skoro piszecie, że tak skopane jest podświetlenie i do oglądania wieczorami się nie nadaje. To już lepiej kupić w promo jakiś model zeszłoroczny i to jeszcze z 3D. Co mi po HDR-erze skoro podświetlenie lipne :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale HDR to nie jest coś rewelacyjnego.

Philips-2016-po-lewej-SDR-po-prawej-HDR.jpg

Z lewej telewizor bez HDR - z prawej z HDR
 

WuMike

New member
Bez reklam
Każdy LCD będzie miał problem z podświetlaniem w trybie HDR. Każdy! Nieważne, czy z krawędziowymi, czy z pełnym. Inne rodzaju problemy się pojawią, to jedyna różnica. Niestety, to nie jest idealna technologia do HDR. Tutaj OLED za 3-4 lata, z jasnością na poziomie 800-1000nit skasuje konkurencję.

Na ten moment jednak wolę TV z mniejszą jasnością i mniejszymi artefaktami podświetlenia, niż takie, które eksponują niedomagania technologiczne i dlatego bliżej mi obecnie do Panasoników z serii DX750, aniżeli Samsungów KS, tych ostatnich mających w dodatku gorsze kąty widzenia, w dodatku sporo droższych.
 

barburian

New member
Bez reklam
A w Panasonicu DX750 i DX780 jest matryca VA czy IPS ? Bo jak VA to kąty będą podobne jak w KS-ach
 

WuMike

New member
Bez reklam
Obie są na VA, ale zapewniam, że kąty są lepsze w DX. Płeć piękna była mi świadkiem, w ocenie tego faktu. Czerń widziałem na podobnym poziomie, konkretnie bardzo dobrym.
 

AyJay

New member
Zakładając że będzie się głównie oglądać TV pod kątem prostym patrząc na niego siedząc centralnie przed nim, po co w ogóle rozpatrujecie kąty widzenia? Czy te kąty widzenia mają jakiś wpływ na takie oglądanie?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mają, gdyż nawet siedząc na wprost przed dużym ekranem widać, jak boki ekranu uciekają z kontrastem.
 

ernet

Active member
Bez reklam
No to w takim razie lipa z tymi nowymi samsungami skoro piszecie, że tak skopane jest podświetlenie i do oglądania wieczorami się nie nadaje. To już lepiej kupić w promo jakiś model zeszłoroczny i to jeszcze z 3D. Co mi po HDR-erze skoro podświetlenie lipne :(

Zadziwiające.. czyzbym ja miał takie szczęście,że nie jest tak źle,jak piszecie ? Ale uprzedzę..nie "świruję" z podświetleniem matrycy na maxa, nie oglądam koloru czarnego z obrazka .jpg na pendrivie..itd. Telewizor ustawiłem pod siebie i nie doszukuję się uparcie wad. Jesli obraz jest ok. przy normalnym oglądaniu TV, to dla mnie TV jest ok.
 

piteron

Active member
Bez reklam
To noe chodzi o świrowanie. Ogladajac tv na wprost bylo ok ale juz pod kątem i to wcale jie ekstremalnym bylo dokladnie widać skąd wydobywa sie światło. Miałem takie wrażenie za ramka jest za.cienka i nie zasłania źródła. światła. Ale skoro u Ciebie jest ok to znaczy ze.mogłem oglądać wadliwy egzemplarz
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
@barburian
Też Tobie podświetlenie ne pasuje?
Widziałem dzisiaj rylko jedną sztukę i powiem szczerze ze albo była uszkodzona albo ewidentnie cos spartolono

Chyba samsung pojechał ostro po kosztach, by zbić cenę startową nowych modeli. Zamiast tytułu "TV roku" może być tytuł "TV - wtopa roku". Chyba samsung pozazdrościł panasowi "genialnego" podświetlenia z roku 2015. Producenci zaczynają się ścigać, ale zamiast o miano najlepszego TV, to o tytuł najgorszego TV :mrgreen: Zamiast poprawy, jest regres w stosunku do dobrych modeli z roku 2015.
1) negatywne opinie nt. podświetlenia,
2) wykastrowanie z 3D,
3) brak standardowego pilota.
Może ktoś napisze o plusach nowych samsungów??? Poza oczywiście niższą ceną startową.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem w przedziale cenowym do 13tyś najlepszym wyborem są Samsung UE65JS9000 bądź UE65JS8500. Co do pierwszego trzeba bardzo dobrze go sprawdzić przed zakupem bo mi, a w zasadzie mojemu tacie trafił się model z uszkodzonym podświetleniem matrycy. Po pojawieniu się jasnego elementu na czarnym tle w rogach telewizora włączało się coś jak lampka nocna. Mieliśmy pecha, ale już wszystko jest ok. Pomijając ten uszkodzony egzemplarz JS9000 ma wszystko czego można chcieć od TV. Obrazu 4K nie opisuje bo to jest inny świat. 3D w tym tv wgniata w fotel i można na nowo oglądnąć filmy, w których wydawało nam się, że 3d jest słabe. Film Imaxu Under the Sea rozciąga szczękę do ziemi. Skalowanie obrazu 1080i/p jest świetne. Gdybym miał wydać 13k to na pewno wahałbym się pomiędzy projektorem, a tym tv.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Bez przesady. Nie jest tak źle z nowymi Samsungami. One naprawdę jasno świecą, więc przy technologii stref pionowych musi tak się dziać.

Inna sprawa, czy 65 cali, z takim kwiatkiem warte jest 12 tysięcy? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam :)

Ja przeboleję na razie wariant 2x tańszy, czyli 58DX750, lub 58DXM710 od Panasonica, z lepszymi kątami oraz plastyczniejszym obrazem, któremu nawet 8bit panel nie przeszkadza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czekamy na model na testy.
Trzeba ich pogonić żeby nie było gadania.
Sprawdzę dokładnie.
 
Do góry