Jaki telewizor (i soudbar)? 65 cali

zapominajka1

New member
Hej, nie jestem szczegolnie wymagajacym kinomanem, lubie sport, filmy, nie gram wcale. Salon 28m2, odleglosc 3,8 od telewizora, chce powiesic. Prosilabym o doradzenie telewizora do jakis 10 tys, optymalnie 9 ;) Moze byc ciut wiecej. Rozwazalam Sony. I pytanie - czy od razu dokupywac tanie kino domowe/soundbar? Nie chce zagracac pokoju i nie mam obsesji na punkcie tv, ma wygladac ladnie, estetycznie, cienko ;) i dawac ladny obraz. Dopytam jeszcze - jak moge zamowic usluge kalibracji?
Pozdrawiam i z gory dziekuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz:
- Sony 65x8505
- Philips 65PUS7600
- Philips 65PUS6561
 

zapominajka1

New member
Dzieki, a ktory z bardziej polecasz, Sony czy Philips?
A i slynna kalibracja - jak znalezc kogos kto kalibruje, bo chyba nie panowie montujacy telewizor w sklepie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz info cenowe.
Telewizory już będą skalibrowane.
Ja bym wybrał Philipsa PUS7600, ale wybór należy do Ciebie.
 

zapominajka1

New member
hej, a czy jeszcze ktos podzieli sie, bo rozwazam do 12 tys takie modele (moga byc inne):
Sony KD-65XD8505
Panasonic TX-65DX780E
Samsung SUHD UE65KS8000L
Philips 65PUS7600/12
Samsung SUHD UE65KS8000L
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To weź pod uwagę Philipsa 65PUS8601. To jest jeden z najlepszych modeli w historii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź najlepiej w przyciemnionym pomieszczeniu, czyli w warunkach zbliżonych do domowych. Już ktoś to sprawdził i Panasonica i Samsunga i opisał na portalu.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Hej, mozesz to jakos uzasadnic? :)

Przeczytaj test:
Samsung KS9000 Review (UN55KS9000, UN65KS9000)

Na rynku amerykańskim KS9000 jest odpowiednikiem KS8000 w Europie.

To nowość, więc opinii użytkowników jest jeszcze niewiele. W teście otrzymał wysokie noty. Zaletą Samsungów jest stabilność działania, czego nie można powiedzieć o dwóch konkurencyjnych firmach na androidzie.

Przed zakupem jednak należy sprawdzić TV na własnym materiale, bo opinie na necie to nie wszystko. Sam swego czasu naczytałem się pochwał nt. Sony UHD X8505C / X8509C, a jak sprawdziłem w sklepie na własnym materiale i różnych ustawieniach obrazu - byłem niemiło rozczarowany - spodziewałem się po nim dużo więcej. To solidny TV, ale jakość obrazu mnie nie powaliła. Są jednak ludzie, którym obraz na tym Soniaku bardzo się podobał. Wszystko jest więc kwestią indywidualnych preferencji i subiektywnych wrażeń.
Reasumując wybierz sobie do testów w sklepie kilka modeli różnych marek i po sprawdzeniu ocenisz, co Ci podoba się najbardziej. Wówczas podejmiesz decyzję o zakupie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja czytałem jedynie o złym podświetleniu, ale nie testowałem go więc się nie wypowiadam. Poczekam na telewizor, wykonam test i dopiero postaram się zabrać głos. Zrobię wiele filmów na Youtube i na FB.
Załączę je oczywiście w teście.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z ww. najlepszym wyborem będzie nowy Samsung SUHD UE65KS8000L
Widziałeś którykolwiek z nich na żywo? Ja oprócz Philipsa wszystkie i powiem, że na pierwszym miejscu subiektywnie umieściłbym DX750, co mnie zdziwiło trochę, bo miałem wrażenie, ze powinien on przegrać walkę z Samsungiem KS8000. Koreańczyk jaśniej swieci, ale poza tym miał bardziej wyostrzony obraz, nie tak plastyczny jak Panasonic, a wyraźnie przegrał kątami bocznymi oraz jasnymi pasami strefowego podświetlenia, patrząc już pod niewielkim kątem.

Ja chyba luzuję z wydawaniem grubej kasy i kupuję na 2-3 lata do salonu właśnie 58dx750 lub 58dxm710 (o ile ten drugi okaże się jakim cudem modelem ze 100Hz matrycą), a potem zastąpię go projektorem.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Widziałeś którykolwiek z nich na żywo? Ja oprócz Philipsa wszystkie i powiem, że na pierwszym miejscu subiektywnie umieściłbym DX750, co mnie zdziwiło trochę, bo miałem wrażenie, ze powinien on przegrać walkę z Samsungiem KS8000. Koreańczyk jaśniej swieci, ale poza tym miał bardziej wyostrzony obraz, nie tak plastyczny jak Panasonic, a wyraźnie przegrał kątami bocznymi oraz jasnymi pasami strefowego podświetlenia, patrząc już pod niewielkim kątem.

Ja chyba luzuję z wydawaniem grubej kasy i kupuję na 2-3 lata do salonu właśnie 58dx750 lub 58dxm710 (o ile ten drugi okaże się jakim cudem modelem ze 100Hz matrycą), a potem zastąpię go projektorem.

Nowych modeli na 2016 r. nie miałem jeszcze przyjemności oglądać. Z testu zagranicznego Samsunga KS8000 wynika, że to bardzo dobry model. Nowy wysoki model Sony otrzymał niższe noty. Czy jak sprawdzałeś Samsunga KS8000 w sklepie to mieli na wystawie tylko jeden egzemplarz?? Pytam, bo być może trafiła się kiepska sztuka i na podstawie jednej sztuki nie można przesądzać, że cała seria jest skopana. Trzeba poczekać na kolejne testy specjalistyczne i opinie użytkowników. Jeśli niedopracowanie o jakim piszesz potwierdzą kolejne testy i opinie użytkowników/testerów, to ja grzecznie podziękuję firmie Samsung i zakupię model innej firmy lub coś z modeli 2015 roku.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ka jestem lekko zniecmaczony ks8000
Nie.dość ze brak 3D pilota zwyklego to jeszcze w multimedialnym zlikwidowano pointer
Obraz jest fakt ciekawy ale podswietlenie juz jest takie sobie ewidentnie widac skad wyplywa swiatlo. I to widać w warunkach sklepowych w domu moze być jeszcze gorzej
 
Do góry