Jaki telewizor hmm... do konsoli i cyfry

Carty

New member
Witam,
Potrzebuję pomocy w wyborze telewizora, bo czytam forum, oglądam sprzęty po sklepach, i trochę się już gubię w tym.
Obecnie posiadam Toshibę 37R3500, z której jestem generalnie zadowolony, tyle że trochę mała, żre deczko za dużo prądu i czerń na ekranie jest tylko jak ją wyłączyć.

To moje priorytety:
- cena do 3 tys., 3,5 tys to max do jakiego wolałbym nie dojść, bo żona mnie zabije,
- dużo będzie używana z PS3, więc niski input lag,
- czerń możliwie najbardziej "czarna",
- małe zużycie prądu,
- ekran min. 40",
- 4 HDMI,
- musi być choć jeden tryb, który pozwala wyłączyć "serialową" nienaturalną płynność obrazu.

Generalnie na codzień będzie hulać na tym Nka, pewnie w większości bajki dla córki, więc sygnał SD.
3D ani mnie ziębi, ani grzeje, jeśli już jednak ma być to okulary w komplecie mile widziane.

Oglądałem i czytałem o takich tv - Philipsy 40PFL5007 i 5507, 42 i 47PFL4007, Panasonic 42ET5E, Toshiba 40TL933, LG 42LM620 i 660.
Praktycznie każdy spełnia większość moich oczekiwań (na Panasie nie udało mi się wyłączyć tej "sztucznej płynności), natomiast nie rozumiem jednej rzeczy:
każdy z nich ma jakieś autorskie mechanizmy 200, 300 czy 400 Hz, a jako że oglądałem je jak trwało Euro i bez problemu dało się zobaczyć jakiś meczyk, to nie kumam, czemu praktycznie na każdym z nich piłka poruszała się mniej płynnie niż na mojej kilkuletniej Toshibie 100Hz ???
200 czy 400 Hz daje czasem gorszy efekt niż 100 ?? Oglądałem też mecze w domu, i mam wrażenie (subiektywnie rzecz jasna), że nie widziałem takiego efektu

I teraz się zastanawiam, czy nie olać te wspomagacze i nie wziąść Philipsa 47PFL4007 zamiast ktoregokolwiek 400Hz telewizora??
 

Carty

New member
Muszę podbić temat, bo dalej mam zagwozdkę.

Nadrobię przy okazji ankietę:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - ok 35m2 (salon z aneksem za plecami)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok 2,5m (ok 3m jeśli będzie powieszony)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - zazwyczaj 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stał, choć są plany by go powiesić.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - od 15, tv jest na ścianie z oknami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? - Toshiba 37R3500.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - 4 HDMI, matowa matryca (wieczorem światła kuchenne za plecami), dobra czerń, niski imputlag,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - Nka, PS3
10. Jakie urządzenia ? - PS3, odtwarzacz Tvix
11. Co będzie oglądane najczęściej? - TV, PS3, filmy z odwarzacza
12. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - średnio 6-8h
13. Czy zamierzasz serfować po internecie ? - jeśli będzie płynnie działać
14. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Tak, 2-3 godz jak jest czas
15. Preferencje co do marki ? - Toshiba, Philips, itd
16. Preferencje co do wielkości ?- od 40", ale im większy tym lepiej
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - 80% wieczorami.
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - max do 3500 zl.
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - nie musi, ale jeśli już ma, to niech będzie dobrze działające

20. Moje chciejstwa ;) - wąska ramka, niski pobór prądu, możliwość całkowitego wyłączenia "teatralnych" wspomagaczy (np w Panasie 42ET5E nie udało mi się to)

Philipsa 40PFL5507 coś wyrzuciło z ofert sklepów (szczególnie komplety z okularami w dobrej cenie), 5007 ma cenę zbliżoną.
Pojawił się 42PFL6007, który teoretycznie zmieściłby się cenowo na siłę, ale nie wiem jaką ma matrycę i jak się w ogóle ma do 5507 w kwestii obrazu (poza różnicą w 3D akt/pas).
Do tego dość mocno po głowie mi chodzą Toshiby (jestem generalnie zadowolony z obecnej) 40TL933 oraz nowa bardzo ładna pasywna 42VL963 (tylko czy on nie jest na LG z dużym imput lagiem?)
Do tego udało mi się znaleźć w fajnej cenie Toshibę 42WL863, tyle że ekspozycyjną - technologicznie chyba najlepszą ze wszystkich wymienionych. Ale raz że nie wiem jaką ma matrycę (mat czy błyszcząca?), a dwa czy jak ekspozycyjna to lepiej czy gorzej??

Części z tych tv oglądałem rozmiary 46-47" jeśli mieściły się cenowo, ale z tego co trafiłem to praktycznie wszystkie mają błyszczącą matrycę.
Brałem pod uwagę nawet Philipsa 47PFL4007 - duży ekran, bez wodotrysków, ale też błyszczy.

Help?? :hmm:

Bo ciężko znaleźć sklep z tymi tv na stanie, by zobaczyć je obok siebie.
 

Carty

New member
3D, skoro teraz 99% telewizorów i tak je ma, to w moim wypadku do wykorzystania głównie w graniu na PS3. Żona za filmami 3D (przynajmniej w kinie) nie przepada.

To moje typy po długich poszukiwaniach:
Philips 40PFL5007 - opcja najtańsza, do spółki z 5507 najlepsza matowa powłoka
Philips 40PFL5507 - do niedawna były promocje na okulary w cenie tv, teraz coś ich brak
W tych dwóch wypadkach mieszczę się w 2,5k PLN

Kolejny wariant - cena ok 3,2k PLN
Toshiba 46TL838/933 - największa matryca, bez okularów w komplecie
Toshiba 42VL963 - w mojej opinii najlepszy wygląd, żonie zależy na najcieńszej ramce, a i mi się podoba.
Technologicznie w kwestii "wynalazków" typu MetaBrain czy Resoludion+ VL963 jest tak samo biedna jak TL838/933. Z czego więc może wynikać jej tak wysoka cena??? Cenowo 42VL = 46TL

Toshiba 42WL/YL863 - ok 300 więcej, ale chyba najbardziej zaawansowana technicznie, z wyglądu średnia (zupełnie inny wygląd niż w rozmiarze 46" nie wiedzieć czemu, bardzo gruba ramka)

Co o tym myślicie?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Rzeczywiście trudny wybór. Z tego co wymieniłeś - tylko Toshiba TL838 i czasami 40" Philips 5507 ma pół-matową matrycę, reszta to błyszczące. Choć akurat przy serii YL/WL gdyby nie specjalne testy, pewnie byś się nie zorientował, bo mają świetne filtry zastosowane.
Oba Philipsy mają bardzo dobrą jakość obrazu, ale działanie menu to niestety najgorsza rzecz w tym TV. Za to w Toshibach smart tv dopiero raczkuje - Youtube, facebook, Media Guide, Hbbtv.

Ja bym ostrożnie zasugerował albo wybrać tańszą opcję - Philips 5507 przy 40", albo jeśli chcesz już ainwestować w świetną jakość obrazu - YL/WL863 Toshiby. Choć bez względu na to co wybierzesz - na pewno będziesz zadowolony :p Bo to jedne z lepszych telewizorów na rynku :)
 
Do góry