Jaki telewizor do SD słabej jakości ?

MarekWoj

New member
Witam.

W najbliższym czasie chcę kupić telewizor który będzie służył głównie do odbioru telewizji naziemnej + filmy z komputera (DIVX itp) + DVD, ale na DVD częściej są odtwarzane płyty VCD (bajki) niż DVD. Czyli obraz SD i to nie najlepszej jakości :( Trochę sytuację ratuje to, że mieszkam niedaleko Warszawy, więc telewizję naziemną będę miał w MPG4.
Sporadycznie będę oglądał z komputera filmy w jakości HD, ale to będzie pewnie z 10% czasu.

A teraz warunki pokoju:
wielkość pokoju - 4x5 metrów
odległość od ekranu - 3 do 3,5 metra
urządzenia do podłączenia - komputer i DVD
klasa cenowa - max 5 tyś, ale bardziej myślę o 3-4 tyś
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - więcej w dzień, jakieś 60-70% czasu
nasłonecznienie pokoju - pokój nasłoneczniony, ale światło nie będzie na niego bezpośrednio padać. Żaluzji brak.
ile osób zasiada przed telewizorem - 1 do 4, najczęściej 2 osoby.
jaki masz telewizor - Samsung CRT 29 cali 100 hz.
Ma stać czy wisieć - stać

Na podstawie danych technicznych moim faworytem jest Samsung LE 40B650 ewentualnie PS 50B650, z uwagi na DLNA i możliwość podpięcia HDD do USB. Tyle że 50 cali wydaje mi się za dużo, a mniejsze plazmowe modele Samsunga nie mają DLNA, przez USB chyba też filmów nie odtwarzają :(
I teraz pytania:

1. Jaka wielkość ekranu będzie optymalna, biorąc pod uwagę kiepską jakość sygnału ? Dodam jeszcze, że przez minimum 30% czasu telewizor będzie używany przez dzieci do oglądania bajek.

2. Jaki inny model telewizora byście polecili, z tym że musi mieć MPG4 (ale to chyba już się staje standardem) oraz możliwość odtwarzania filmów przez LAN lub USB. Komputer niestety stoi dosyć daleko (15 metrów), więc podpięcie przez HDMI raczej się nie uda. Obecnie mam telewizor podłączony do komputera przez Composite Video, ale od czasu do czasu oglądam też filmy w rozdzielczości HD, więc to połączenie odpada w nowym telewizorze.


Pozdrawiam Marek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do dziennego oglądania SD i to słabego to wymaga największej płynności.
Jeśli jeszcze bez żaluzji to matryca matowa aktywna . Odległość też graniczna:
JVC 47DV1
Sharp 46DH77
Sony 46 W5500
Toshiba 46RV 555
Panasonic 46G10 - ale warunkowo .
Przy Twoich modelach będziesz miał duże dobicia i refleksy.
 

MarekWoj

New member
Niestety żaden z tych modeli nie ma możliwości odtwarzania filmów z USB czy LAN, a komputer mam oddalony około 15 metrów więc po HDMI raczej nie podłączę :(

Na pewno odpada całkowite zaciemnienie pokoju, ale w sumie zasłony są, więc można ograniczyć światło. Zresztą jak pisałem światło i tak bezpośrednio nie pada na ekran.
Poniżej szkic pokoju wymiary 4x5 odległość od wersalki 3m, od fotela 3,5.

|----------------|
|...................|
|..............T...|
|...............T..|
|.W............T.|
|.W..............o
|.W..............o
|.W..............o
|.W..............o
|.W..............o
|.W..............o
|..................o
|..................o
|...................|
|....FF.FF........|
|----------------|

W - wersalka
F - folele x 2
0 - okno
T - telewizor

Czy to coś zmienia ? Nadal te Samsungi nie będą OK ? Bo parametrami mi najbardziej pasują.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poszliśmy po linii wyboru jakości końcowej .
Teraz musimy dołożyć wyposażenie. i teraz główną przeszkodą jest kasa.
Ale zostając w kręgu Twoich modeli możesz spokojnie sięgać po plazmę 50" Samsunga .Weź pod uwagę swój wpis dotyczący nasłonecznienie pokoju ?
 

apio

New member
LCD do SD (choć nie tylko)

Witam,

minęło trochę czasu więc podbijam wątek do zaktualizowania.

Również planuję zakup TV - mam podobne wymagania, jednak je sprecyzuję :

Budżet 3000 - (max !) 3500 zł

źródła sygnału - Polsat Cyfrowy (bez HD, dekoder "mini" - ale to tymczasowo), kablówka (słaby sygnał), w przyszłości (po koniec tego roku) jakaś platforma cyfrowa z kanałami HD.

Pokój nasłoneczniony , jakieś 3,5 X 4,5 m
odległość od tv . ok 3 m


Mam możliwość kupienia taniej TV marki SONY, więc może coś od nich ?
Aczkolwiek polowałem na SHARP AQUOS z podświetleniem LED lub Samsunga , ale narazie są dla mnie za drogie.

Rozmiar min. 40 ``

Zależy mi na możliwość podłączenia komputera, dekodera i DVD.
Lubię tez wszelkie nowinki (USB, sieć, net, filmy z pendriva itp. itd.) jak większość facetów :krol:.
Wątek ciekawy o tyle , że jednak niewiele jest obecnie do oglądania w HD i full HD w ofercie naszych operatorów - więc na najbliższe lata należy się jednak nastawić na SD.




Witam.

W najbliższym czasie chcę kupić telewizor który będzie służył głównie do odbioru telewizji naziemnej + filmy z komputera (DIVX itp) + DVD, ale na DVD częściej są odtwarzane płyty VCD (bajki) niż DVD. Czyli obraz SD i to nie najlepszej jakości :( Trochę sytuację ratuje to, że mieszkam niedaleko Warszawy, więc telewizję naziemną będę miał w MPG4.
Sporadycznie będę oglądał z komputera filmy w jakości HD, ale to będzie pewnie z 10% czasu.

A teraz warunki pokoju:
wielkość pokoju - 4x5 metrów
odległość od ekranu - 3 do 3,5 metra
urządzenia do podłączenia - komputer i DVD
klasa cenowa - max 5 tyś, ale bardziej myślę o 3-4 tyś
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - więcej w dzień, jakieś 60-70% czasu
nasłonecznienie pokoju - pokój nasłoneczniony, ale światło nie będzie na niego bezpośrednio padać. Żaluzji brak.
ile osób zasiada przed telewizorem - 1 do 4, najczęściej 2 osoby.
jaki masz telewizor - Samsung CRT 29 cali 100 hz.
Ma stać czy wisieć - stać

Na podstawie danych technicznych moim faworytem jest Samsung LE 40B650 ewentualnie PS 50B650, z uwagi na DLNA i możliwość podpięcia HDD do USB. Tyle że 50 cali wydaje mi się za dużo, a mniejsze plazmowe modele Samsunga nie mają DLNA, przez USB chyba też filmów nie odtwarzają :(
I teraz pytania:

1. Jaka wielkość ekranu będzie optymalna, biorąc pod uwagę kiepską jakość sygnału ? Dodam jeszcze, że przez minimum 30% czasu telewizor będzie używany przez dzieci do oglądania bajek.

2. Jaki inny model telewizora byście polecili, z tym że musi mieć MPG4 (ale to chyba już się staje standardem) oraz możliwość odtwarzania filmów przez LAN lub USB. Komputer niestety stoi dosyć daleko (15 metrów), więc podpięcie przez HDMI raczej się nie uda. Obecnie mam telewizor podłączony do komputera przez Composite Video, ale od czasu do czasu oglądam też filmy w rozdzielczości HD, więc to połączenie odpada w nowym telewizorze.


Pozdrawiam Marek.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam,


Wątek ciekawy o tyle , że jednak niewiele jest obecnie do oglądania w HD i full HD w ofercie naszych operatorów - więc na najbliższe lata należy się jednak nastawić na SD.


A ja uważam że jest już tego sporo jak na HD w europie, i nastawianie się na SD to błędne myślenie. Trzeba mysleć w tym kierunku aby wyeliminować wszelkie możliwe sygnały SD z domu i zadbać o HD, to że podstawowe kanały telewizyjne także na platformach to upscal za pomocą dekodera to i tak lepsza alternatywa niż zwykłe SD. Na platformach zwykłe kanały wyglądają całkiem bardzo dobrze pomijam opery mydlane

to tak jak byś kupił 52 cale Full HD z wejściem USB i oglądał na nim DivX-a z pendriva... zadbaj o lepszą jakośc i zrezygnuj z pendriva na rzecz jakiegoś odtwarzacza HD i oglądaj przynajmniej .mkv, z DVD zrezygnuj i kup BluRay , o tym mówie, wtedy poczujesz i jakość...i ubytek w kieszeni :)
 
Ostatnia edycja:

nocai

New member
to tak jak byś kupił 52 cale Full HD z wejściem USB i oglądał na nim DivX-a z pendriva... zadbaj o lepszą jakośc i zrezygnuj z pendriva na rzecz jakiegoś odtwarzacza HD i oglądaj przynajmniej .mkv, z DVD zrezygnuj i kup BluRay , o tym mówie, wtedy poczujesz i jakość...i ubytek w kieszeni :)


Divix z pendriva na Samsungu LE46B650 jest więcej niż niezły, ale mkv z HDD dopiero wymiata :grin:.
 

Ares78

New member
Budżet 3000 - (max !) 3500 zł

źródła sygnału - Polsat Cyfrowy (bez HD, dekoder "mini" - ale to tymczasowo), kablówka (słaby sygnał), w przyszłości (po koniec tego roku) jakaś platforma cyfrowa z kanałami HD.

Pokój nasłoneczniony , jakieś 3,5 X 4,5 m
odległość od tv . ok 3 m

Mam możliwość kupienia taniej TV marki SONY, więc może coś od nich ?
Aczkolwiek polowałem na SHARP AQUOS z podświetleniem LED lub Samsunga , ale narazie są dla mnie za drogie.

Po pierwsze jeśli masz nasłoneczniony pokój bez możliwości zaciemnienia go to już na wstępie skup się na matrycach matowych, chyba, że lubisz efekt lustra. Co do telewizorów Sony, wyprzedaże są ponieważ wchodzą nowe modele jeśli szukasz czegoś ze starszych serii to przy Twoim budżecie szukałbym w5500 lub pochodne.
 

apio

New member
Po pierwsze jeśli masz nasłoneczniony pokój bez możliwości zaciemnienia go to już na wstępie skup się na matrycach matowych, chyba, że lubisz efekt lustra. Co do telewizorów Sony, wyprzedaże są ponieważ wchodzą nowe modele jeśli szukasz czegoś ze starszych serii to przy Twoim budżecie szukałbym w5500 lub pochodne.

Więc tak, pokój mam nasłoneczniony , ale akurat tv stoi pod oknem , tyłem do niego. Poza tym, nie licząc weekendów oglądam raczej popołudniami i wieczorami, kiedy słońce już tam nie świeci tak mocno. No i mam w oknach żaluzje. Nie będe więc sobie nakładał ograniczenia do matowych matryc, bo teraz jest moda na "szybki".
Mój pokój :
(pokażę w następnym poście - bo muszę mieć 5 wpisów 8))

Myślę też o Toshibie (KIKI ją testował) ta : 42ZV63DG, tu strasznie podoba mi się ten rescaling sygnału SD, coś w sam raz na kablówkę i śmieci z CP.

A co do Sony, biorę pod uwagę podany przez Ciebie model - jednak myślę,że mógłbym "zapolować" nawet na coś droższego np. Sony BRAVIA KDL-40Z5500 200Hz - bo jak pisałem może miałbym możliwość tańszego nabycia (nawet 25 %).
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Wiesz akurat nic nie mówiłeś o możliwości tańszego nabycia więc patrzyłem po cenach sklepowych, a tam wiadomo ile kosztuje z5500. Co do matryc błyszczących i mody na nie, nie każda moda jest taka dobra, przykład fortepianowa czerń w praktycznie każdy urządzeniu, wygląda fajnie, ale dbać o to to już zupełnie inna sprawa. Ale zamiast z5500 to i tak obstawałbym przy w5500 tylko, że 46 calach bo warunki masz super na taką przekątną.
 

apio

New member
Wiesz akurat nic nie mówiłeś o możliwości tańszego nabycia więc patrzyłem po cenach sklepowych, a tam wiadomo ile kosztuje z5500. Co do matryc błyszczących i mody na nie, nie każda moda jest taka dobra, przykład fortepianowa czerń w praktycznie każdy urządzeniu, wygląda fajnie, ale dbać o to to już zupełnie inna sprawa. Ale zamiast z5500 to i tak obstawałbym przy w5500 tylko, że 46 calach bo warunki masz super na taką przekątną.

Napisałem w pierwszym moim poście cyt. :
"Mam możliwość kupienia taniej TV marki SONY, więc może coś od nich ?"
No ale nie ważne.
Z tego co wyczytałem to ten Sony w5500 ma ciut gorsze podświetlenie matrycy - a co za tym idzie słabsze kolory, bo w Z55 jest WCG-CCFL , a w W55 samo CCFL.
Dodatkowo nie pamiętam czy w "W" też jest 200 Hz i BE 3, zaraz sprawdzę.
Edit :
W55 nie ma 200 HZ a podświetlenie tylko CCFL - ma za to BE3 ( ważne dla sygnału SD !):
9428ba610bc4d320.jpg


A jak widzicie porównanie Toshiby do tych Soniaków ?
Bo chcę jednak aby TV miał w miarę dobre własne nagłośnienie i po namyśle te wszystkie "cieniasy" Sharpa czy Samsunga odpadają.

A co do mody na błyskotki - to nie jestem ich fanem, tylko po prostu przeżyję je , jeśli reszta parametrów będzie tego warta - tak więc po co zawężać wybór tylko ze względu na to ?
Przez ostatnie 7 lat używałem Samsunga CRT 29`` ( używam nadal) , który też odbija światło jak lustro i da się z tym jakoś żyć , a ztego co wiem w nowych LCD-kach i tak jest o niebo lepiej , nawet z błyszczącym ekranem, więc...:roll:.

@Kivlov :

Jeśli pytasz o ten model : __SV685D to obsługuje :
spec.png
 
Ostatnia edycja:

gbx

New member
Odkopuję temat.

Poszukuję telewizora do oglądania programów z telewizji naziemnej, w związku z tym priorytetem jest jakość obrazu SD. Preferowana przekątna to 32", choć może być trochę więcej (ale na pewno poniżej 42"). Odległość oglądania ok. 2m. Może to głupio zabrzmi, ale chciałbym by subiektywna jakość obrazu SD była zbliżona do tego co mam teraz (dekoder TV + Philips kineskopowy 28"). Niestety Philips zczyna się psuć.

Wrażenia po rundce po sklepach nie są optymistyczne. Większość telewizorów przy sygnale SD wyświetla "latający budyń", co skłania do wniosku że jakość obrazu przy tej rozdzielczości nie jest przez większość producentów traktowana do końca serio.

Spośród różnych modeli "na oko" wyróżnił mi się LG 32LN575S, wygląda więc na to, że musi to być coś z dobrym upscalingiem. Niestety, to był jedynie egzemlarz wystawowy, a ten model wydaje się nie być już dostępny. Dlatego też proszę o jakieś inne propozycje :)
 
Do góry