Jaki telewizor do komputera ?

MiuoshSnd

New member
Witam, chciałbym dokonać zakupu TV, który spełni funkcję monitora. Nie wiem czym się kierować, na jakie parametry zwracać uwagę :) Czy tv będzie wyświetlał czytelną czcionkę taką jak na monitorze ? Zastanawiam się nad jakimś 32'' lub więcej. Budżet niezbyt wysoki coś do 1100zł może być używany ;)Czy HDMI jest przydatne przy takim rozwiązaniu TV > komputer ?
 

MiuoshSnd

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Odległość od sciany jakieś 4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? różnie, zależy jaki rozmiar ;d
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 :>
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? do 32'' może stać powyżej tej granicy musi wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? (?)
7.Jaki masz obecnie telewizor ?Nie mam.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI-PC, dobra jakość obrazu i duże odświeżanie(chyba że to bez różnicy)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfra +
10.Jakie urządzenia ?Pc.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? zależy ;) koło 7-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? a czym to się różni ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Właśnie chodzi mi o gry, ale chciałbym też normalnie przeczytać newsy w internecie.
16.Preferencje co do marki ?LG, Samsung, Sony... byleby nie jakieś daewoo ;d
17.Preferencje co do wielkości ? od 30 do 42''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?słabe odźwieżanie, kolory niskiej jakości i duże piksele...
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1200 zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?W takiej cenie raczej mnie to nie obowiązuje ;d
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam do takich potrzeb w klasie cenowej podanej nie podpowiem bo nie znam dobrych.
Musisz choć ciut dozbierć kasy.
 

MiuoshSnd

New member
Dobra może inaczej, chcę żeby miał dobrą jakość chodzi mi tu o czcionkę, żebym mógł normalnie poczytać w internecie i elegancko zagrać w grę :) od 32'' ;>
 

pro_fill

New member
Bez reklam
wczoraj na tagach moto w poznaniu prezentowali jakiś tv LG , który po podłączeniu do pc-ta jest wstanie przekonwertować obraz do 3D [wraz z okularami] - informacja była, że działa to na zwykłej karcie graficznej.
może czymś takim się zainteresować?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
To ja się podłączę do tematu.
Testowałem ostatnio LG32LV4500 i obraz po HDMI ma z kompa artefakty (rozdzielczość FHD) - czcionki mają powidoki - jest to dość mocno denerwujące. Czy lepiej podłączyć ten TV "normalnym" kablem wielopinowym i wtedy powidoki znikną? Czy po prostu ten typ tak ma i mam szukać czegoś innego?
Mam możliwość nabyć ten TV okazyjnie a jego zastosowanie to ma być w 90% komputer - co radzicie?
 
Do góry