jaki telewizor do HDTV

janunio

New member
Bez reklam
problem

Cieszę się, że temperatura na forum rośnie.
Miałem wczoraj przez godzinę mozliwośc opowiadania o HD TV dla słuchaczy TOK FM. Myślę z satysfakcją, że wykorzystałem danę przez red. Marcina Wojciechowskiego okazję do popularyzacji tematu. Zgadzam się z tezą, że w tej fazie należy docierac do ludzi z informacją co to jest w ogóle HD.

Na rynku zmian jak na lekarstwo;
nadal są w sprzedaży tylko dwa ekrany FULL HD:
- SAMSUNG LW46G15W
- SHARP Aquos LC-45 GD 1E LCD-TV
Wiem, że w Olsztynie prezentujecie HD TV w salonie. Ponieważ mam taki jak tam Quali-TV tuner zapytam:
czy udało sie Wan zrobic upgrade softu do wersji 2,96 ?
http://www.quali-tv.com/support/qs1080ir.htm
Dlaczego to ważne; bo dopiero po aktualizacji można ustawic HD FORUM z Hotbirda a tam jakośc obrazu jest, jak mi się wydaje jeszcze lepsza od HD-1.

News !!!
Koleś z USA przywióżł mi nowy cennik a tam nowośc:
HD Digital Video Recorder za 1000 usd.
http://www.solidsignal.com/prod_display.asp?PROD=HD-DVR250
Nagrywa 30 h i ma 250 GB dysk na pokładzie. Dwa wejścia TV SAT.
Zassałem ostatnio z P2P film zgrany z HDTV w USA o Norwegi (jestem wielkim fanem tego kraju).
Jakośc bez zastrzeżeń.
W posumowaniu:
w USA nadawanie HDTV ma już długą tradycję, ale i tam ekrany FULL HD są nowością i mój koleś nic o tym nie wiedział więc żałujcie, że nie zobaczyliście jego miny kiedy mu przyłożyłem HD na moim Samsungu. Wychodził krzycząc "... niech zyje Europa. Precz z zacofaniem technologicznym w obrzydliwych Satanach"
Fajne, co ?

Janunio
PS Czekamy na KISS DP-600.
Zaraz spróbuję umieścic plik pozyskany bezpośrednio od KISS-a w tej sprawie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Mam nadzieję, że poleciłeś stronę miłośników HDTV :lol: bo jak nie to sie obrazimy :p , a teraz już na poważnie.

Z tego, co się orientuję, w Olsztynie nie próbowali upgrade'u, bo wszystkie anteny mają ustawione na Astre 1.

Druga sprawa to Sharp 45" Full HD, który ma ruszyć w Polskę z prezentacjami HDTV z Olsztyna 8)
 

janunio

New member
Bez reklam
A może jakieś info o terminach i miejscach.
Bardzo prosimy. Wiemy także, że Olsztyn te teraz pępek (cztaj: Stolica) Polish HDTV !!!Brak na stronach polskich korporacji tych danych.
Zreszta "SAMSÓNG" też bardzo dobrze ukrył plan trasy.
Tam po prostu ptracują kuzyni rady nadzorczej i zarządu bo jakimś dziwnym trafem powygrywali konkursy na bardzo dobrze płatne stanowiska.
Mam wrtażenie, że cena na ich flagowy 45" LCD ostatnio wzrosła.
Czy to prawda ?
 

monster

New member
Roadshow Sharp terminy

Też mam takie wrażenie. Ale jedni mają wizję a inni są jej pozbawieni i przychodzą na gotowe. Dobrze ,że jest ten portal . Wielu użytkowników Plazm i LCD może zasięgnąć rzetelnych informacji. Widać też dużo zadowolonych osób. Prędzej czy później HDTV stanie się przełomem. Zaś zwolennicy widać ,że autentycznie potrafią się cieszyć nawet z drobnych sukcesów. To coś innego niż atmosfera marazmu w Polsce. Cieszę się ,że tu zajrzłem. Widzę też wątki z różnych krajów. To naprawdę cieszy. Wreszcie można uzyskać odpowiedź na nurtujący problem.
Moje pytanie to ocena Plazmy 50 " Philips 9966 - dostałem w prezencie - czy jest coś warta ?
dzięki za każdą informację
 
Do góry