Jaki telewizor do dużego salonu ??

ninaplus

New member
Witam mam problem z wyborem telewizora. :confused:
Jestem w trakcie wykańczania domu, w którym będę mał salon o powierzchni 60m2, odległość od miejsca, gdzie przewidziany jest telewizor do sofy, z której ten telewizor będzie oglądany wynosi okło 6-7 metrów.
Jaki telewizor powinienem kupić LCD, Plazmę a może LED ?
Jakiego producenta ?
I jaki duży, żeby oglądanie z mniejszych odległości też było ok ?
Piotrek
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
to proste

Do dużego salonu kupujesz w miarę możliwości finansowych jak największy telewizor i nie ma zmiłuj!
Już kilku moim znajomym takie rozwiązanie wydawało się szalone a teraz po roku czasu stwierdzają odkrywczo że można było większy ten telewizor jednak kupić :p
Co do producentów to wszystko jest porównywalne,a i tak wszystko w Chnach trzepią (prawie)
Szukaj LG,Samsung Panasonic a co do technologi wybierz co ci się podoba,ja mam plazmę i uważam że to najlepsza jakość obrazu oraz doradzam zakup takiego telewizora moim znajomym.
Ty kieruj się własnymi potrzebami i gustem.
A cudów nie ma wszystko się psuje i częste kłopoty z serwisowaniem się zdarzają,ale jak trafisz na dobry telewizor a takich jest na szczęście przewaga to będzie działał i działał poza tym masz gwarancję minimum 2lata.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ogromny

Ja może jeszcze dodam że w tak wielkim salonie to jak największy telewizor.
technologia schodzi tu raczej na drugi plan chyba że punkt gdzie oglądasz tv mieści się w zakresie 2-4m bo po wyżej tej odległości różnice szybko się zacierają,i każdy telewizor da ci takie same doznania wizualne.
Tak jak u kolegi gdzie w jego salonie 50 cali plazma a fotel 9m od ekranu,każdy obraz wygląda tak samo sd i hd.
 

ninaplus

New member
w klasie cenowej największe mieszczą Ci się :
Samsung 63B680
Toshiba Led 55sv 685
Panasonic 58 Py800
Samsung 58B850
Do Maja dostępny będzie już nowy Sharp LED


Dzięki
A wiesz może ile ten Sharp będzie kosztował, bo z tego co wyczytałem to w Stanach ma kosztować 6500$ czyli licząc po 2,82 to wyjdzie ponad 18.000 PLN (a pewnie jeszcze jakieś cło trzeba doliczyć).
Masz może jakieś informacje na ten temat ??
 

lilpixi

New member
Różnie w życiu bywa....

Ja bym polecał jak największa plazmę :p w zime nie będzie trzeba rozpalać kominka by było cieplutko xD
 

morzin123

New member
EE tam głupi mit i głupie gadanie, mam 50-tke i nie widze różnicy w temperaturze w pokoju.
Może jakby wstawić do pokoju 2x4m jakąś plazme 100" to temperatura wzrosła by o jeden stopień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpy LCD LED 65" - będzie w sprzedaży za ok. 20.000 zł
Sony LCD LED 60 za 12.000 zł
 

fotokrak

New member
Różnie w życiu bywa....

Ja bym polecał jak największa plazmę :p w zime nie będzie trzeba rozpalać kominka by było cieplutko xD

to już mit
zużycie energii spadło o 2/3 wiec i ciepła mniej, ja zauważyłem że mój 32" LCD LG jest bardziej gorący niż obecna 58" plazma. nie chce mi sie iść na góre i patrzeć ale podejzewam że ten stary LCD zrzera tyle samo prądu :))

kolega ma szczęście mieć bardzo duży salon, mój 30metrów to nic a rozmiar 58" u mnie jest bardzo optymalne, nawet jak oglądam szmatławy kanał w SD :)
ale czasami oglądam TV u kolegi gdzie właśnie odległość miedzy TV a sofą to około 6 metrów, 68" i wcale nie za dużo.
Myślę że w twoim wypadku to ja bym z czasem i tak kupił projektor do filmów i ekran 120" to w sam raz, a TV 58" to minimum.

Skoro chcesz dobry obraz też z bliska i czasem na niskiej rozdzielczosci coś pooglądać to bierz jak najnowsze modele na SD widać duże róznice między kolejnymi generacjami Tv.
u klienta widuje starego samsunga 6x" i obawaiałem się ze obraz bedzie taki kijowy, przez co własnie miałem straszną w domu opozycje w decyzji zakupu.
ten sprzęt kupuje się na wiele lat więc można z deka zaszaleć i się cieszyć a nie za cwile kombinować komu by sprzedać i dokładać i się wnerwiać :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:
Do góry