Jaki telewizor do 5 tysięcy?

sajki

New member
Cześć

Chciałbym kupić nowy telewizor do salonu. Budżet 5 tysięcy złotych. Jako, że jest to dużo pieniędzy, a ja nie mam w zwyczaju robić takich wydatków bez wcześniejszego rozeznania, od kilku dni zabrałem się za wertowanie wszelkich testów poradników, forów, itp. I, co tu dużo mówić, mam kompletny mętlik w głowie. Praktycznie byłem już zdecydowany na OLED LG CX 55 cali. Ale wtedy zaczęło się czytanie... krótko mówiąc- problem wypalania martwi mnie bardzo. Nie jestem osobą, która ogląda non- stop ten sam kanał, ale wiem, że w poprzednich modelach wypalenia potrafiły powstać nawet przy normalnym użytkowaniu TV. Oczywiście mógłbym zaryzykować, ale, p pierwsze: taka kasa to dla mnie za dużo na ryzyko, po drugie chciałbym TV na lata. Obecnie mam LED Panasonica od 7. lat, który nie sprawia kompletnie żadnych problemów. I chciałbym żeby nowy TV starczył na drugie tyle. Gdyby nie chęć wskoczenia na wyższy poziom doznań, no i zwiększenia samego odbiornika, nie czułbym potrzeby wymiany obecnego Panasonica. Nie wiem już czy OLED, QLED, czy LED. Telewizor działa u mnie kilka godzin dziennie- około 1-2h konsola, 3-4h telewizja z Vectry, w tym programy dla dzieci, typu ABC, czasem Netflix. Proszę o pomoc.
 

SDman

Banned
Na początek trzeba wiedzieć, że obecnie są dwie technologie LCD i OLED
Raczkuje trzecia ale jest bardzo droga micro-LED, nie mylić z mini-LED bo ten drugi to również LCD.
Ważne jest kiedy oglądasz TV (dzień noc wieczór czy jest słońce w pokoju),
OLED ma bardzo duże odbicia czyli takie "czarne lustro" podstawowe LCD też mocno odbijają ale są wersje droższe, które takich odbić nie mają lub mają je marginalne.
Osobiście polecam Samsunga Q90T (pytaj w MM czy mają jeszcze nowe sztuki)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najwięcej radości niesie jakość Oleda.
Na dziś w dowolnej klasie lepszego jak oled TV nie kupisz.
Masz też mini led - czyli LCD podświetlane zamiast edge led, czy direct Lec - tysiącem diód.
Dzięki czemu masz zdecydowane lepszą czerń i głębię obrazu.
Przy okazji masz bardzo dobry dźwięk z soundbara Onkyo.

W klasie cenowej najlepsze masz:
- Philips 55Oled805
- LG 55C11
- TCL 55C825

Jak będziesz niebieski masz specjalne oferty z pakietem dodatkowo.
 

sajki

New member
Gdyby nie to, że boję się wypaleń, a TV ma starczyć na lata, to bez wahania brałbym OLED. A tak, to chyba zrezygnuję.
Twoje propozycje przekraczają mój budżet. MAX 5 tys.
Co powiecie o Sony Bravia KD-55XH9505 lub Samsungu Q80?
 

SDman

Banned
Z tych co podajesz zdecydowanie Sony, ale jak mówiłem Q90T może jeszcze się uda nowego -poszukaj.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też są ok w klasie LCD.
Ale Oled ma dużą przewagę jakości.
O powidokach jak zadzwonisz porozmawiamy , bo to dłuższy temat , co zrobić aby ich nie było.
 

sajki

New member
Powiem tak- gdyby nie ryzyko wypaleń, brałbym OLEDA bez zastanowienia, a tak jestem prawie przekonany do Sony XH9505, ale tutaj martwi mnie blooming, o którym gdzieniegdzie wspominają.
 

sajki

New member
Jeszcze jedna rzecz- jak oglądam te wszystkie testy czy porównania na youtube, to praktycznie wszędzie pokazują przygotowane materiały pod 4k albo gry. A ja najczęściej jednak będę oglądał telewizje z dekodera Vectry. Ma ktoś jakieś fotki albo filmik, żeby pokazać jak wyglądają kanały z kablówki na tym TV? Np. TVN, Eurosport, itp. Gdzieś czytałem wątek, że różnie bywa z ostrością z kablówki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy w klasie jest Oled właśnie do telewizji.
Masz najszerszą obsługę. Masz najszerszą paletę barw.
Masz najbliższy oraz jakości kinowej.
I mieścisz się do 5 tyś zł
- Philips 55Oed 805

Jeśli LCD to faktycznie Sony 55XH90 za 3499 zł
Jak będziesz niebieski masz do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

SDman

Banned
Jeszcze jedna rzecz- jak oglądam te wszystkie testy czy porównania na youtube, to praktycznie wszędzie pokazują przygotowane materiały pod 4k albo gry. A ja najczęściej jednak będę oglądał telewizje z dekodera Vectry. Ma ktoś jakieś fotki albo filmik, żeby pokazać jak wyglądają kanały z kablówki na tym TV? Np. TVN, Eurosport, itp. Gdzieś czytałem wątek, że różnie bywa z ostrością z kablówki.

Kablówka, kablówce nie musi być równa.
Od lat korzystam z jednej: RetSat -jest rewelacyjnym lokalnym dostawcą.

Telewizory FHD Philips 9664 i PDP 50ST60 od 2009 r odtwarzały z najwyższą możliwą jakością.
To co wyczynia z niej TV 4K Samsung Q90T przerosło moje oczekiwania, wiedziałem że to jeden z najlepiej skalujących TV
na rynku jednak nie przypuszczałem, że wygra w bezpośrednim porównaniu z PDP, a jest od niej 5" większy.
Oglądane dobrze wydane programy SD i HD wygadają świetnie zarówno z interfejsu CI jak i Tehnisat`a HD K2.
Natomiast najlepsze produkcje (programy HD) są jak 4K.
WCG również daje ogromną przewagę nad starszymi TV i to już z kablówki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Idź do sklepu, porównaj dowolny LCD i Oled.
Weź materiały ze sobą jakie chcesz i daj znać czy Oled może przegrać ?
 

SDman

Banned
Oczywiście, że może to będzie zależało od wielu czynników, ale pierwszym i najważniejszym będzie jaki to to OLED i jaki LCD
bo OLED OLED`owi =/=

Każdy OLED ma lepszą czerń co z racji braku podświetlenia jest oczywiste.
8 294 400 stref na chwilę obecną jest nie możliwe dla LCD.
Błędem jednak jest myślenie, że tylko ten parametr stanowi o jakości obrazu z różnych sygnałów wejściowych w "Telewizorze".
Bardzo ważne są inne parametry, które również mają wpływ na obraz:
- gradacja szarości (szczegóły w ciemnych scenach, niebo, tonacja ludzkiej skóry)
- szczegóły obrazów ruchomych (boisko piłkarskie, zawodnicy w ruchu, piłka)
- jakość obrazu statycznego (plansze, zdjęcia)
- skalowanie (sygnały gorszej jakości niż natywne)
- możliwość wysterowania palety barw bez kalibracji profesjonalnej
- brak odbić pomieszczenia (dla wielu z racji okien w pokoju bardzo istotne)
- dobre kąty widzenia
- jakość streamingu (często pomijany w testach). Przykład: 58pus8535 Netflix -obraz gorszy niż ten sam materiał puszczany
z konsoli PS3 przez Hdmi ! Oczywiście na tym samym TV.
- zaimplementowany system (jego przejrzystość, szybkość i stabilność)

Nie wspominam o parametrach da graczy i jakości dźwięku z samego TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry