Jaki telewizor do 4000 zł ?

Kam1l

New member
Jaki telewizor 55 cali do 4000 zł ?

Witam,

Chcę kupić telewizor Smart Tv 55 cali do 4000 zł.
Telewizor będzie służył głównie do oglądania filmów, seriali ,YouTube oraz przeglądania internetu.

Moje typy:
Sony KD-49XD8099
Sony KD-55XD7005
Philips 55PUS6561/12
Samsung UE55KU6450S

Z góry dziękuję za wszelką pomoc:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 4K i1 00 Hz, czyli :
- Philips 55PIUS6561 za 3699 zł z kalibracją
- Philips 55PUS7101 za 4150 zł z kalibracją.
Lub za dopłatą SOny 55XD8505 za 47999 zł z kalibracją.

Pozostałe modele są na matrycy 50 Hz.
Sony KD-49XD8099
Sony KD-55XD7005
Samsung UE55KU6450S
 

strazakp

Banned
Pomysl o Panasonic 58dx700. Mimo 60Hz to ma bardzo dobre uplynniacze. Minus to smart od Firefoxa który jest ubogi choc bardzo stabilny i plynny. Masz tez 3" wiecej.
 

Kam1l

New member
Warto kupować mi te philips'y jeżeli raczej nie będę używać Ambilight , czy może lepiej wybrać coś innego może być trochę droższe.
 

sodalit1990

New member
Jeśli nie jesteś zdecydowany na Philipsa to warto kupić Panasonica TX-58DX700E,DX720.
Mam Panasonica TX-50DX700E.Jakość obrazu w czasie oglądania filmów bardzo dobra.YouTube też działa bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Jeśli Ambi odpada, to i tak przede wszystkim powinieneś się zastanowić czy wolisz TV na matrycy VA czy IPS.

Na VA masz gorsze kąty widzenia, ale lepszy poziom czerni i zarazem kontrast.

Na IPS dobre kolory nawet przy oglądaniu pod kątem, ale z czernią bywa słabo.

Przejrzyj porównanie:
IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs

Jeśli oglądasz głównie na wprost, to osobiście po kontakcie z VA nigdy bym już IPSa nie wybrał, a miałem TV ostatnio i na IPS i na VA teraz, mam też monitor Della U2415 na IPS (od 2 lat, na długo zanim z VA miałem okazję się zapoznać) i teraz mi tylko do przeglądania internetu służy, gram na TV i tak, bo różnica w czerni jest ogromna.
 
Ostatnia edycja:

Kam1l

New member
Jeśli Ambi odpada, to i tak przede wszystkim powinieneś się zastanowić czy wolisz TV na matrycy VA czy IPS.

Na VA masz gorsze kąty widzenia, ale lepszy poziom czerni i zarazem kontrast.

Na IPS dobre kolory nawet przy oglądaniu pod kątem, ale z czernią bywa słabo.

Przejrzyj porównanie:
IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs

Jeśli oglądasz głównie na wprost, to osobiście po kontakcie z VA nigdy bym już IPSa nie wybrał, a miałem TV ostatnio i na IPS i na VA teraz, mam też monitor Della U2415 na IPS (od 2 lat, na długo zanim z VA miałem okazję się zapoznać) i teraz mi tylko do przeglądania internetu służy, gram na TV i tak, bo różnica w czerni jest ogromna.
Chyba jednak zdecyduje się na matrycę IPS ponieważ posiadam kanapę narożną, gdzie część osób patrzy na telewizor pod kątem.
 
Ostatnia edycja:

Kam1l

New member
Jeśli nie jesteś zdecydowany na Philipsa to warto kupić Panasonica TX-58DX700E,DX720.
Mam Panasonica TX-50DX700E.Jakość obrazu w czasie oglądania filmów bardzo dobra.YouTube też działa bez problemu.
Może i zdecydowałbym się na jakiegoś Panasonic'a ale słyszałem ,że Firefox OS jest tragiczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
FireFox nie wiadomo co ze wsparciem i ma coraz mniej aplikacji.
Sama matryca niczego nie gwarantuje.
W klasie cenowej masz bardzo dobre modele 4K i 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej niezmiennie:
- Philips 55PUS6561 za 3699 zł z kalibracją
- Philips 55pUS7101 za 41450 zł z kalibracją.
- Sony 55Xd8505 za 4799 zł z kalibracją.
 

Kam1l

New member
Wczoraj trafiła się okazja i zamówiłem w MM Telewizor SONY KD-55XD8505 w cenie 4500 zł . Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc w wyborze telewizora. Za jakiś czas może wyrażę jakąś opinie o tym modelu na forum.
 

strazakp

Banned
Wczoraj trafiła się okazja i zamówiłem w MM Telewizor SONY KD-55XD8505 w cenie 4500 zł . Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc w wyborze telewizora. Za jakiś czas może wyrażę jakąś opinie o tym modelu na forum.
Ta okazja to promocja -8% w godzinach nocnych. Faktycznie dobra cena za ten TV. Obys dostał dobry i bezawaryjny egzemplarz...powodzenia i czekamy na twoje pierwsze spostrzeżenia i opinie.
 

omnia

New member
Zwróć uwagę na to, że ambilight obowiązkowy nie jest i głupio, by jego obecność miałaby przekreślać telewizor jako taki. :) Najlepiej byłoby, gdybyś jednak dał szansę temu Philipsowi, a z ambilighta po prostu nie korzystał.
 
Do góry