Jaki telewizor do 40 cali?

torentt

New member
Witam

Na święta chciałbym kupić sobie nowy telewizor, po długich szukaniach znalazłem model toshiby 40RL939 który spełniał moje oczekiwania.Niedawno wybrałem się do sklepu rtv agd i tam pewien pan pokazał mi podobne telewizory do toshiby wymienionej wyżej w podobnej cenie. Po długich porównywaniach nie wiem którego w końcu mam wybrać, chciałbym abyście podpowiedzieli mi który telewizor będzie spełniał moje oczekiwania :p oto modele które sobie wybrałem:

LG 39LN575S,Toshiba 39L4333DG, Toshiba 40RL939

Oczywiście nie muszą być te podane wyżej aczkolwiek chciałbym żeby telewizor posiadał podobne parametry do nich. Od telewizora wymagałbym:

- jak najlepszą jakość obrazu (sygnał cyfrowy, filmy z laptopa lub pendriva w HD, ewentualnie płyty z blu-ray, konsola ps3)
- funkcję smartTV i te wszystkie iple, youtube, tvn player itp
- pełne 100hz
- od telewizora siedzę 2,5 metra także w grę wchodzi tylko 37-40"
- telewizor chciałbym do 2 000zł

Proszę o radę jaki ten telewizor kupić bo święta tuż tuż ;)

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pełne 100hz, masz dopiero przy tv 3d.
Dopłać do Toshiby 40L7335, to chyba najtańsze rozwiązanie, z taką matrycą, a przy okazji także dobrym smartem i świetnym obrazem.
 

torentt

New member
Poczytałem o nim troszkę i moim zdaniem jest rewelacyjny w tej klasie cenowej, i w dodatku ma 3D. Niestety poza samymi pozytywami przeczytałem że występuje w nim duży clouding i powolne działanie w toshiba places czy ipla lub tvn player podczas oglądania... czy tak naprawdę jest ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Poczytałem o nim troszkę i moim zdaniem jest rewelacyjny w tej klasie cenowej, i w dodatku ma 3D. Niestety poza samymi pozytywami przeczytałem że występuje w nim duży clouding i powolne działanie w toshiba places czy ipla lub tvn player podczas oglądania... czy tak naprawdę jest ?
W wersji 40" cloudingu nie ma, ze względu na matrycę samsunga. Znaczy się jest, jak w każdym tv LCD, natomiast jest on zupełnie niezauważalny podczas użytkowania.
W wersjach 50 i 58" trochę się go pojawia, ale to zdjęcie, które się przewala przez to forum, jest mocno "przekłamane", clouding nie jest większy niż na innych tv.
Co do wolnego działania clouda (to już nie jest toshiba places), to zależy chyba od wersji oprogramowania - niektórym działa szybko, niektórym wolno. Tak czy siak, jako iż jest to nowa platforma, to pewnie długo będzie aktualizowana, zarówno o nowe aplikacje, jak i szybkość działania.
 

torentt

New member
To o tyle dobrze że jest niezauważalne :). A jak wygląda sprawa z głośnikami, 3D i odświeżaniem "200 hz" ? Podczas czytania opinii użytkowników na temat toshiby rl939 pisano, że dźwięk nie jest zbyt dobry itp, w opiniach innych toshib niekiedy było podobnie, osobiście nie miałem styczności z dźwiękiem w toshibie rl939 więc nie wiem jak to naprawdę brzmi. Czy byłbyś w stanie coś na ten temat napisać?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
RL939 to zeszłoroczna seria, miała gorszą matrycę niż tegoroczne L6 i L7, głównie pod względem czerni i kątów. 200hz - oznacza 100hz matrycę.
Co do dźwięku, to ja nie czułem żadnej różnicy - w tl933 mi dźwięk może nie przeszkadzał, ale wolałbym dokupić głośniki i używać tylko ich.
Co do 3d - masz technologię aktywną, więc jakość jest naprawdę dobra. Nie ma może rewelacji, ale na pewno wygląda znacznie lepiej niż pasywne.
 

torentt

New member
Dziękuje za odpowiedzi i pomoc przy wyborze telewizorka, na święta sprawie sobie super prezent :) a mam jeszcze jedno pytanko, oglądam sobie ten telewizor na stronie euro rtv i w dodatkowych funkcjach dźwięku jest takie coś jak Tryb Hollywood, jak to dokładnie działa?
 

Karpaj

New member
Bez reklam


Tak wygląda clouding na 40".
Więc sprawdź żebyś nie był rozczarowany po zakupie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/101085-toshiba-40l7335-4.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/102842-kolejny-wybor-po-dwoch-latach-wygralem-z-toshiba.html - poczytaj i dobrze przemyśl .
Oczywiście wybór należy do Ciebie- może nie jesteś wrażliwy na nierówne podświetlenie.
Kiki, po raz setny rzucasz to samo zdjęcie, gdzie wyłączona jest kontrola podświetlenie, czym celowo wprowadzasz ludzi w błąd. To tak jakby czepiać się braku naturalności barw telewizora, gdzie właczony jest dynamiczny tryb.
 

gobee

New member
Kiki nie obrażaj się ,ale potwierdzam słowa karpaja.mam ten telewizor od 3 miesięcy i wiem co potrafi.dla 99%procent użytkowników telewizorów najważniejsza jest jakość obrazu a w tośce w tym względzie nie ma się do czego przyczepić .

Może mam niewiele postów ,ale przeglądam je od kilkunastu miesięcy prawie codziennie,może nie znam się na tym temacie tak jak założyciele (moderatorzy )
tego forum,ale jeszcze nigdy nie spotkałem się w sieci z takim brakiem obiektywizmu
i bezstronności ze strony administracji.sam byłem nawet jeszcze jestem adminem na
forach i serwerach gamingowych i dlatego mi wstyd gdy widzę bezwzględną agitację na korzyść niektórych marek.

Wniosek tego wywodu jest taki ,że na tym forum dowiedziałem się co to jest clouding ,banding ,teatr ,input lag i inne ściemy ,ale nie dowiedziałem się najważniejszej rzeczy
jaki kupić telewizor. na szczęście kupiłem sam i nie żałuję.
 

torentt

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rozwianie moich wątpliwości na temat wyboru telewizora :) postaram się jeszcze w tym miesiącu kupić tą tośkę. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba w tym roku wyprodukowała serie które są gorsze od ubiegłorocznych.
To że Tobie odpowiada to super ale większość ma inne wymagania.
Testy wykonane na innych portach wyraźnie to pokazują .
Zapewne wszyscy są w zmowie ha ha ...
Linki wyraźnie to pokazują jaką opinię mają testerzy .

Nie znalazłem też modeli Toshiby ani w rankingach ani w nagrodach .
Kiedyś było inaczej.
Toshiba przodowała w nowych technologiach i wysokiej jakości telewizorów.
Ja śledzę wszystkie ruchy Toshiby od 20 lat.

Skutek słabych produktów skutkuje słabą sprzedażą na tyle
że Toshiba która kiedyś było przodowała zamyka teraz. swoje fabryki.
Więc przypowieści po krótkiej obserwacji na ten temat
zachowaj dla siebie .
Twierdzenie że będzie extra z takim cloudingiem dla 99% świadczy o braku podstawowej wiedzy potrzeb wymagających użytkowników.
A wybór należy do kupującego.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba L7365 (58L7365D) 3D LED Television Review | AVForums
Toshiba 58L7365DB Review | TVs | CNET UK

Jak i wiele więcej, oceny są bardzo dobre jeśli chodzi o jakość obrazu, wyższe niż w polecanych przez Ciebie choćby et60, 6008 czy le752.
Kwestia cloudingu jest jednym z wielu parametrów - a to ze skalowanie czy kolorystyka są wysoko oceniane, to sobie przemilczysz?

Ja wiem że clouding to zło - myślę że przykładałem do tego większą niż Ty wagę przy zakupie.
glnb.jpg

Z tym że ten tv kosztował na starcie nie 5500zł (jak L7365), a 18000zł. I zależało mi zarówno na świetnej czerni, jak i jakości obrazu. Ale nie każdy chce wydać sporo na tv. I wtedy zaczynaja się kompromisy.

Jeśli komuś bardziej nad jakością obrazu w ciągu dnia, zależy na poziomie czerni i równości podświetlenia - to są może i lepsze wybory. Natomiast jeśli ktoś chce tej jakości właśnie, to model jest naprawdę godny polecenia.
Ale przypomnę po raz setny - Kiki nie masz go przecież w sprzedaży, stąd pewnie u Ciebie w sklepie też go nie ma.
 
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
Skutek słabych produktów skutkuje słabą sprzedażą na tyle
że Toshiba która kiedyś było przodowała zamyka teraz. swoje fabryki.
Więc przypowieści po krótkiej obserwacji na ten temat
zachowaj dla siebie .
.

Ależ mi argument. To Sharp musi być tragiczny w takim razie, skoro cały czas zwalnia pracowników, a jego prezes przeszedł do konkurencji?

Co do fabryk - nie ma potwierdzonych informacji odnoście zamykania, mogą zostać sprzedane. A to już zmienia w zupełności postać rzeczy.
 

gobee

New member
Kiki każdy myślący user wie ,że nie udzielasz się tu bezinteresownie
I każdy po pewnym czasie zaczyna mieć dość twoich rad .rad które są ciągle takie same bez względu na argumenty innych.zastanawiam się czy czasami twoich wypowiedzi nie pisze bot .
Ps. Nie potępiam cię ,ale czasami przeginasz :)
 
Do góry