Jaki telewizor do 300zł? 55-65 (Media Markt)

SLAV7

New member
Bez reklam

SDman

Banned
PANASONIC 58GX830 to chyba najbardziej odbijająca matryca LCD na ryku.
Słabe kąty, staroświecki pilot ale reszta bardzo dobry poziom.
 

Michal1878

New member
Dylemat mam straszny, cxy wziąć QE55Q64TAU czy UE65TU8502U? Wczoraj w media oglądałem obydwa i ten 65 zrobił na mnie wrażenie. Co do QLED jest do budżetówka jak sam gościu ocenił, a jakoś mega wielkiej różnicy do 8502u nie robił. Tylko

Po za tym, że od czasu do czasu zagram na ps4, często zobaczę mecz czy jakiś film na platformie nc+ bądź netflix, YT. Mega kusi te 65 tylko czy nie zrobię błędu biorąc go zamiast tego QLEDA
 

Kurakaodr

Member
czy nie zrobię błędu

Wybór każdego modelu bez Android TV będzie błędem, wręcz krokiem wstecz...chyba iż faktycznie rozważasz dokupienie TV BOX-a
g075.gif
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jak Ci się podoba ten 65 to go bierz..qled nie zawsze jest lepszy bo sam napisałeś że ten 65 zrobił na Tobie lepsze wrażenie więc sam sobie odpowiedziałeś
 

Petru23

Banned
Na szczęście to tylko Twoja opinia

Co sądzicie o LG 55 Nano 803?

Wg testów 49" odwzorowanie ruchu 80 jest takie samo jak w 100hz 86. Różnice w wysokości błędu pomiarowego.
Osobiście w cenie tej 55nano80 czyli ok 3,5k masz 49XH8505 sonego na 100hz.Roznica 5" ale obraz... Stały w markecie obok siebie. Ja jestem zachwycony Sony, mając w domu plazmę. Genialne katy widzenia i kolory. Odwzorowanie ruchu w porównaniu np do QE55Q64R 100hz wyraźnie lepsze. Aktualnie to jedyny tv, na który mógłbym zmienić plazmę. Aha, Sony też ma kropki kwantowe, tylko bardziej zaawansowane niż samsung. Podobno firma, która ogarnęła kropki współpracowała z Sony. Po rozwodzie Sony został z tą technologia rozwijając ją i nazywając triluminos a samsung odkupił patent i w prostej formie zaimplementował do swoich qled. Widziałem qleda 100hz i dupa za przeproszeniem. LG lepiej, łącznie z płynnością tego samego materiału (ten sam model 55nano803) i Sony w identycznych warunkach. Nie ma co porównywać.
Jasność, kontrast, katy - Sony. Degradacja czerni na lg jest odczuwalna od zmiana kąta i to w nieznacznym stopniu. Samsung QE55Q64R ale V2 na Va radzi sobie z tym znacznie lepiej w sklepowych czyli jasnych warunkach niż IPS od lg w omawianym modelu.
Sony nie wiem czym to ogarnęło, ale jest prawie jak w mojej plazmie.

Idź do marketu, obejrzyj a potwierdzisz każde moje słowo.
 
Ostatnia edycja:

Michal1878

New member
Wykracza poza mój budżet. Raczej skupię się na modelach o której mowa mywa wcześniej. Przykładowo Samsung UE65TU8502U dla mnie fajnie wyświetla obraz
 

Petru23

Banned
Co oczy i gusta to inna opinia. Nie pozostaje nic innego naj kupić przez net, sprawdzić i ew oddać. Sprawdź gdzie można oddać do sklepu lokalnego (media ex) a gdzie trzeba odesłać do magazynu internetowego (euro).
W media masz gwarancję satysfakcji i kupując stacjonarnie masz 14 dni na zwrot. To samo xkom, nawet jak na firmę się weźmie to można oddać w ciągu tych 14-15 dni.
Sprawdź u siebie, na własnym źródle obrazu i wtedy zdecyduj. Większość poleca to co ma lub to co chciałoby mieć. Lub powiela wpisy innych, ew poleca to, na czym więcej zarobi. Ale to Tobie ma pasować.

Aha, zastanów się nad rozmiarem. 55 może być lepiej doświetlone niż 65, poza tym w tym budżecie 65" to dyskusyjna sprawa.

Edit
Cały czas zapominam, że tylko mm wchodzi w grę.
Pogadaj z kierownikiem, czy będziesz mógł zwrócić tv w razie czego. To sobie sprawdzisz co będziesz chciał. Możesz brać na pierwszy ogień tego 65TU85 skoro tak Cię nęci ;) najwyżej oddasz i sprawdzisz LG.

Edit
Ja bym ten brał na pierwszy ogień. Obraz imo lepszy niż samsung.
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-55x7055
 
Ostatnia edycja:

Michal1878

New member
Podobno jak się ma kartę w Media Markt to można do 30dni oddać.

Sony KD-55X7055
Samsung UE65TU8502U
LG 55 Nano 803
SHARP 65BL2

Te modele biorę pod uwagę
 

Petru23

Banned
Podobno jak się ma kartę w Media Markt to można do 30dni oddać.

Sony KD-55X7055
Samsung UE65TU8502U
LG 55 Nano 803
SHARP 65BL2

Te modele biorę pod uwagę

Shapra odpuść. Pod lekkim kątem czerwony staje w pewnym zakresie barwy się różowy. Na logo huawei to widziałem najbardziej.

Sprawdzilbym Sony i lg niezależnie, czy pierwszy odpalony w domu zadowoli. Bo może się okazać, że ten drugi jednak lepszy ;) niezależnie od marki. no i rozmiar.
Jeśli żaden z nich nie da Ci satysfakcji, wtedy samsung. Sharp na samym końcu.

LG masz w technologii nanokropek na IPS.
Sony ma triluminos które jest również oparte na kropakch, ale w najniższych seriach chyba ich tego nie stosuje. Jednakże zachowuje kąty i ogólna wyższa jakąś obrazu. Też na IPS. Także lg teoretycznie wyższa półka od pozostałych.
Samsung to niby najwyższa seria przed qled ale wciąż budżet, gdzie płacimy teraz za cale.
Sharp to już całkowicie budżet totalny.

Sony wyrozna się jakscią obrazu w trybie innym niż sklepowy. Idź do mm i zobacz każdego z nich, zmieniając na np tryb film. I zdecydoj, który idzie na pierwszy ogień. Sprawdź za dnia i w nocy. Żeby później nie było.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz kupić czy oddawać ?
Z Twoich wybrałbym 65Nano 863 !
Z Tanich do 3 tyś najlepszy jest TCL 65E C780.
Masz go w specjalne cenie dla niebieskich członów forum.
 

Michal1878

New member
Szkoda, że tylko Media markt wchodzi w grę, jeśli chodzi o zakup TV. Tam dostanę kartę podarunkową za stary TV i do kwoty z karty chce dołożyć i kupić jakiś nowy TV

Kurcze już mam taki mentlik w głowie, że szok.

LG 863 Nano odpada, wykracza poza mój budżet, jedynie 803 mieści się w moim budżecie. Sony jakoś mnie odpycha z racji tego Androida, nie potrzebuje setek aplikacji, wystarczy mi Tizen bądź Webos.

Także już wiem, że wybiorę coś z pośród LG bądź Samsunga. Tylko co :neutral: Nie będę ukrywał, że korci mnie te UE65TU8502U, ale z tego co czytam to 65 cali do 3 tyś to słaby wybór. Jak oceniacie LG 803 55cali, warto zamiast UE65TU8502U?

A teraz pytanko, czy ja muszę odrazu podejmować decyzje czy biorę kartę podarunkowa i oddaje TV czy mogę z decyzją się powstrzymać do 1 lutego, wtedy kiedy kończy się gwarancja
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Kartę weź, przecież nie musisz jej wykorzystać w dniu odbioru. Telewizora i tak już pewnie nie masz bo jest w sserwisie? Szwagier ma 50TU8502, rodzice 49SM8600, czyli Nano z 2019. Oba tv pod kątem multimediów to kosmos. Ale odbiór z niestety upc w przypadku lg to słabo wygląda.
Ja z kolei mam lg model z 2012, który wcześniej był u rodziców grał na tym upc a u mnie gra na nc+ i jest mega różnica w jakości. Tym bardziej będzie to wwidocznie na 65".
 

Michal1878

New member
Telewizor mam jeszcze u siebie, Media Markt czeka, aż podejmie decyzję kiedy się zdecyduje wziąć kartę i wtedy wysyłają kartę serwisowi, później serwis przyjeżdża do mnie z kartą, a ja im oddaje TV.

W sensie, że na 65 z jakością będzie gorzej? Ja aktualnie mam NC+
 

Petru23

Banned
No będzie, bo skalowanie jest do większej przekątnej. Głównie 4k i 1080 będzie dobrze wyglądać.
Szwagier ma 58pus73 + Orange i jak dla mnie średnio to wygląda z 2-2,5m. A ma światełko podpięte więc sygnał zły nie idzie a nc+ powinno być ciut lepiej, no ale rozmiar uwidacznia mankamenty.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Skalowanie jest do takiej samej liczby pikseli chodzi tutaj o wielkość piksela jest ona inna w 55" i 65" .
Nasze oczka wyłapią szybciej błędy na 65" :)
z Tym 1080 wcale nie jest tak różowo, LG z procesorami Alpha 7 nie do końca sobie radzą.
 
Do góry