Jaki telewizor będzie lepszy?

atomik80

New member
Witam. Posiadam obecnie telewizor Samsung LE40C650. Chciałbym go wymienić na telewizor 55 cali 4k z matrycą 100Hz i HDMI 2.1. Telewizor będzie mi służyć do oglądania kanałów streamingowych np. Netflix, Amazon Prime, You Tube. Oglądanie telewizji satelitarnej z Canal+. Granie na konsoli Xbox One S (w przyszłości zmiana na nową generację). Mam kilka wytypowanych modeli. Tylko nie wiem który będzie lepszy?
Samsung QE55Q80TAT, LG 55NANO913NA lub LG 55NANO917NA, Sony XH90.
Może jakaś inna propozycja z waszej strony? Dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie są bardzo dobre.
Mierzysz w topowe modele.
Ale powinieneś zacząć od Oleda 55BX za 4399 zł
Ten bije te LCD TV na głowę.
A dla niebieskich masz dodatkowo jeszcze pakiet.
 

SDman

Banned
Wybór zawęziłbym do:
Samsung QE55Q80TAT lub Sony XH90xx, tego drugiego masz za 3700 w Nełonet + 420 zł w bonach na prezencik :)
 

atomik80

New member
Kupiłbym Sony XH90 bo ma HDMI 2.1 i Dollby Atmos i Vision. Odtwarza też więcej plików niż Samsung, np. Xvid. Ale piszą ludzie że potrafi się zawiesić albo zrestartować po jakiejś aktualizacji. A nie chciałbym wtopić kasy a potem się bujać z telewizorem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz 3800 - oled za 4399 zł
Dopłata warta jakości !
Nawet ratami jak dopłacisz będzie jakość, że nie musisz iść na kompromisy.
 

SDman

Banned
Może też zaistnieć konieczność wzięcia rat po raz kolejny -musi więc być to świadoma decyzja w przypadku OLED`a.
 

Petru23

Banned
Nano 80/1/6 to średnia półka, 9 wyższa ale i tak ustępuje konkurencji. I jest ma IPS jednocześnie mając podświetlanie krawędziowe i to słabe. Nano 9 ma pełne, ale znów stępuje swoim konkurentom.
 

SDman

Banned
Moim zdaniem do OLED`a trzeba dołożyć obecnie jest CX za +- 5tys.
Jego odpowiednikiem jest Panasonic GZ950 czy 960 ale trzeba polować na cenę 5tys. -bywa w takiej.
Trzeba wiedzieć też, że obrazem wygra z CX ale przegra ilością aplikacji w smartTV.
Aj, zapomniałbym Sony A8 za 5,2tyś ma wszystko nad tymi dwoma podanymi wcześniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra OLedy :
55X98 za 3899 zł
55BX za 4390 zł
Każdy oled zagra lepiej niż LCD.
A po kalibracji grają znakomicie .
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam ten TV (XH9505). Nigdy nie miałem ani jednego restartu i nigdy też się nie zawiesił. Wszystko działa bardzo płynnie.
 

Michu30

New member
Ja kupiłem w październiku Sony xh90 i tez u mnie nic się nie zawiesza działa płynnie i szybko. Nie wszystkie tv z modelu xh90 miały lub mają problemy z zawieszaniem. Obecnie wyszło parę aktualizacji które te problemy ponoć naprawiają. Ja od nowości nie mam problemu z TV no nie licząc pierwszego egzemplarza który wymienili mi na nowy z powodu martwych pikseli.
 

atomik80

New member
Co myślicie? Kupić Sony 55XH9505 czy dołożyć do LG oled 55CX? Zastanawiam się nad kupnem Sony bo cena spadła poniżej 5000zł np. w Neonet 4669zł. Czy może lepiej LG? Jak wygląda obraz na tych telewizorach np. z dekodera canal+?
 
Do góry