Jaki telewizor 75 cali wybrać?

Amimitl

New member
Dzień dobry,

Szukam telewizora do nowego domu. Przyznam, że nie bardzo jestem w temacie aktualnych trendów technicznych, ponieważ telewizor kupowałem ostatni raz 9 lat temu.
Poniżej dane związane z umiejscowieniem i potrzebami:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon ok. 40 mkw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3 - 4 metry.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Trzy osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Przeważnie na wprost. Narożnik będzie nieco szerszy niż obrys telewizora.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wiszący na ścianie.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Salon jest nasłoneczniony. Zarówno za narożnikiem (za plecami) – strona południowa, jak i po lewej stronie spoglądając z jego perspektywy – strona zachodnia, znajdują się duże okna – witryny. Od rana do południa słońce świeci z tyłu; po południu słońce świeci z okna zachodniego.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL55HX850BAE2
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wszystkie złącza, które aktualnie są niezbędne, aby podłączyć telewizor pod różne sprzęty (np. odbiornik telewizji kablowej, internet, sprzęt kina domowego).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy.
10. Jakie urządzenia? Denon AVR 1912 - amplituner A/V, Denon BD-P 1611 - odtwarzacz Blu-Ray, Monitor Audio BX 5 - kolumny frontowe, Monitor Audio BX – Center;
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu, ok. 2 - 3 dziennie, a weekend 5-6 dziennie;
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Owszem, głównie mecze piłkarskie, względnie inne wydarzenia sportowe.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 50% sport, 25% netlfix, 25% telewizja – audycje niesportowe.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie z wykorzystaniem telewizora, ale może to przyzwyczajenie wynikające ze słabej jakości takich rozwiązań w obecnym telewizorze.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na obecną chwilę absolutnie nie, natomiast być może za jakiś czas dziecko zacznie się tymi tematami interesować i wówczas może się pojawić taka potrzeba.
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? Rozważam 75 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie mam zdania w tej kwestii; jako że mam 1 telewizor od wielu lat, trudno nawet o jakiej porównania i wnioski. Na pewno w obecnym funkcje smart działają bardzo wolno, ale po części jest to efekt połączenia przez WIFI.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W trakcie tygodnia raczej wieczorami, w weekendy zdarza się również w ciągu dnia.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000,00 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Jak wspomniałem wyżej – ostatni i zarazem pierwszy kupiłem 9 lat temu.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie za pomocą telewizora.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Sony 75Xh90
- TCL 75C728 Qled
- Philips 75PUS8506
- LG 75Nano 913
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów do każdego o wartości 500 zł .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok, pytanie na czym CI najbardziej zależy ?
Każdy ma inne oczekiwania w klasie cenowej.
Philips ma najnowszy procesor który , na porównaniach z innymi modelami firm - wygrywa, skalowanie , ostrość , wyrazistość.
Ambilight też wnosi mnóstwo radości.
Ale Sony - to też bardzo dobry model.
 
Do góry