Jaki telewizor 65'' lub 75'' za około 10000zł

WuMike

New member
Bez reklam
Jeszcze niedawno OLED 77” kosztował 29 tys zł. Za 3 lata pewnie zejdziemy do 15k i będzie to świetna informacja dla fanów dużych ekranów i jakości najwyższych lotów.
 

FanKosmosu

New member
Oled 77" kosztuje 23.000 zł a Philips 75PUS8303 za 7999 zł

W tym roku lekko ceny oledow LG 77 cali spadną poniżej 20.000 z uwagi na bardzo tanie LCD Samsunga w rozmiarach 75-82 całe. Podejrzewam że w okolicach marca 2020 ceny OLED 77 cali spadną do ok. 15.000, a LG na CES w styczniu 2020 zapowie nowe calarze OLED (małe poniżej 55 cali i duże powyżej 65 cali).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Bez szans według mnie, że ceny OLED 77” spadną do poziomu 15 tys zł już w 2020. Podejrzewam, że taką cenę zapłacimy za nie najwcześniej na wiosnę w 2022r.
 

FanKosmosu

New member
Bez szans według mnie, że ceny OLED 77” spadną do poziomu 15 tys zł już w 2020. Podejrzewam, że taką cenę zapłacimy za nie najwcześniej na wiosnę w 2022r.

W tym roku były już OLED-y w Niemczech w cenach poniżej 20.000. U nas to nisza więc nie ma żadnych o promocji jak w Niemczech na te modele 77 cali od LG.

Lekko będzie można kupić B9/C9 w 77 calach za ok. 15-18 tysięcy złotych w lutym-kwietniu 2020 r.
 

lll

New member
Szanowni jak jest z wyświetlaniem napisów do filmów przez Samsungi serii 80xx? Faktycznie tak źle? W sensie jak u wszystkich krawędziowców, czy jakoś specyficznie gorzej akurat w tym modelu?
 

lll

New member
Jaki telewizor byłby zatem najlepszy do oglądania filmów z napisami, w ciemnym pomieszczeniu wieczorami, siedząc na wprost w odległości około 3 m?

Minimalna przekątna ekranu to 75 cali, choć - po doświadczeniu z projektorami najpierw 100, a później 120 cali - nie boję się i 85 cali. :)

Cena jak w tytule wątku, około 10 tys. zł, ale... plus minus 5 tys. zł. :) W sensie, że jeśli i tak nie będę zadowolony (mam doświadczenia wyłącznie z plazmą, projektorem i OLEDem, nigdy z LCD) to wolę zapłacić 5 tys. zł (np. Samsung UE75NU7172), ale jeśli byłaby szansa na pełne ukontentowanie, to wysupłam i 15 tys. zł posiłkując się ratami (np. Sony KD-85XF8596). :)

Docelowo chcę projektor, ale teraz szukam telewizora na rok-dwa, do wynajętego mieszkania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tym razem zostałbym z 75".
I bm nie przepłacał bo z 7999 zł masz extra Model Philipsa 75PUS8303 .
Kasa co zostanie - to za trzy lata wymienisz na Oleda 77" i niewiele dołożysz do kasy która została. A przecież jeszcze możesz sprzedać swój obecny nabytek.
I raty - zapomnij...
 

lll

New member
Tym razem zostałbym z 75".
I bm nie przepłacał bo z 7999 zł masz extra Model Philipsa 75PUS8303 .
Dzięki za rzeczowe rady, z którymi ogólnie się zgadzam.
W tym Philipsie obawiam się matrycy IPS - oglądam wyłącznie w zaciemnionym pomieszczeniu, wieczorami, obecnie OLEDa, zatem czernie... są dla mnie istotne. Oczywiście być może moje obawy są nieuzasadnione. Zupełnie nawiasem: jeśli IPS, to - z sentymentu dla firmy - chyba wolałbym nieco droższego Sony KD-75XF8596. Tylko głośno myślę, nie neguję jednak, że ten Philips może być najlepszym wyborem.
Myślałem o Samsungu 8002 (75 lub 82 cale), ale, jako zdeklarowany "napisowiec", przestraszyłem się bloomingu. :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżu, przesiadka z OLED’a na IPS? Nigdy nie zrobiłbym sobie podobnej krzywdy ;)

Kup sobie teraz 10” wiekszy OLED (zawsze to coś), a za 3 lata zainwestuj w 77”.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
III -
Poczytaj opisy ostatnie - tych co kupili kilka dni temu.
Wszyscy są bardzo zadowoleni.
Jeśli Ci się nie wkręci wymienimy na inny.
I masz kompleksową dostawę razem z kalibracją, wtyczkami, montażem, uchwytem.
Niczym nie ryzykujesz .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego,
Posiadam (UE82NU8000) i filmy oglądam tylko z napisami.
Zgadza się, zjawisko jest widoczne, ale głównie w konkretnych przypadkach.
Czyli musi być zależność względem tego co jest wyświetlane na ekranie.
Czy mi to przeszkadza, nie. Nie specjalnie, bo wiedziałem na co się pisze.
Dodatkowo, w Kodi (używam Shielda) można lekko zmienić kolor napisów, bodajże w odcień szarego (nie białego) i problem się zmniejsza.

Osobiście bardziej bym się przejmował cloudingiem, a tym bardziej jak go będziesz chciał powiesić. Wówczas uwidacznia się problem, tutaj coś na rzeczy z konstrukcją.
Sony 85", też nie jest ideałem i ma wady, bo to dalej średnia półka, a sporo droższy.
Dla mnie jedyny plus, że ma 3" więcej. Czy warto, dla mnie nie. Będzie potem większa strata przy sprzedaży, ja już się na to nie pisze (no chyba, że uda Ci się trafić w dobrej cenie).

Natomiast istotne jest Twoje podejście do tematu, jeżeli kupuje się tv na przeczekanie, to dla mnie takie 82" to jest jedyny słuszny wybór, głównie z uwagi na cenę/jakość/wielkość.
Przyjemność z oglądania jest, przekątna przede wszystkim jest i poczucie, że przy sprzedaży nie będzie to tak duża strata, jak zazwyczaj to u mnie bywa.

W Twoim przypadku jest problem, bo przesiadasz się z Oleda.
Dla mnie osobiście żaden mniejszy Oled nie jest w stanie się równać z większą przekątną, nawet, jeżeli widać różnice - a widać, głównie w nocy.
Tylko, że ja dalej uważam i zdania nie zmienię nigdy, że przekątna (nawet jeżeli ma wady względem takiego Oleda) da o wiele więcej frajdy. Po miesiącu, dwóch, już tylko będziesz patrzył na wrażenia które daje przekątna, a nie szukał przysłowiowych pikseli na ekranie.

Także coś za coś, ale jak na rok dwa, to wyciśnij z tego jak najwięcej i jak najtaniej.
Czyli, albo Oled, ale mniejszy, albo po bandzie i już coś dużego, ale gorszej jakości.
 

lll

New member
armanig
mówiąc krótko - dziękuję za rzeczowe rady, które stanowią pełną odpowiedź w pigułce na wszystkie moje rozterki związane z tym konkretnym zakupem. Już nie wspomnę, że mamy podobne zdanie na te tematy.
Pozdrawiam i powodzenia!
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Podpisuje się pod tym co napisał Armanig, a sam miałem OLED LG B7 i projektor Sony HW55. Obecnie zostałem z 82NU8002 i... jest ok ;)
 

lll

New member
Szanowni, jeszcze tak myślę i myślę (ale bez ciśnienia - lubię etap wybierania nowego sprzętu, cieszę się nim), i - jako że kupowany obecnie telewizor i tak nie będzie żadnym "docelowym" (bo docelowo to tylko projektor - nie tylko ze względu na przekątną ekranu, ale i "magię kina"), a dostępność Samsungów 8002 coraz gorsza (dodatkowo najlepszy dla mnie byłby zakup na raty 0%, a nie każdy sklep takie oferuje), to może jednak wymienić 55-calowego OLEDa na 65-calowego OLEDa, jak zresztą radził WuMike (na OLEDa większego niż 65 cali obecnie nie mogę sobie pozwolić)?
I tutaj pytanie - jak sprawują się OLEDy od LG serii B8?
Cena B8 jest dla mnie znośna, za C8 trzeba dopłacić sporo więcej - i tutaj wolałbym już dołożyć trochę do 82-calowego Samsunga 8002 (pomijam kwestię dostępności).
 
Do góry