Jaki telewizor 65'' lub 75'' za około 10000zł

FanKosmosu

New member
A propo jeszcze Philipsa - jeśli jednak odpowiadałby Ci przekątna 65 cali to mają świetny telewizor OLED - mianowicie 803.
Recenzję znajdziesz w necie.
I nie warto przy wyborze sprzętu za taką kasę ograniczać się do jednej marki.

Philips 803 nie ma Dolby Vision i ma stary słabiutki chipset Mediateka. Jest droższy od LG B8 czy nawet C8. Odpuść sobie ten model z 2018.

Co do wyboru pomiędzy Sony XF9005 a Philips 8303, to Sony XF9005 jest o klasę lepszym telewizorem, bo ma FALD, znacznie wyższą jasność szczytową, znacznie wyższy kontrast oraz ma Dolby Vision. Philips 8303 tego nie ma, więc w ogóle nie można porównywać tych TV. Telewizorem porównywalnym do świetnych TV Sony XE90, XF90 oraz XG95 był Philips 8102. Niestety, od 2018 Philips nie bawi się już w TV LCD z segmentu premium. W segmencie premium Philips kompletnie polega już tylko na technologii OLED.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy przy moich 4,5m mają te detale znaczenie? Może po prostu brać Samsunga ue75nu7172 za 5k i olać to.

Z takim podejściem - czyli nie szukasz z lupą niedociągnięć, mocno bym przemyślał tą opcje.
Faktycznie można olać to, zaoszczędzić kase i mieć dalej radoche.
Plusem jest to, że płacisz śmieszne pieniądze, co w konsekwencji odwdzięczy się przy sprzedaży.
Czyli nie stracisz tyle, ile na droższym. Dostajesz słuszną przekątną, a że są lepsze tv, no są i co z tego.
Te tv po 7-10-15k i tak nie są topem, bo za rogiem masz jeszcze lepsze i tak można dojść do 30-40k.

Ja nie miałem wyboru, bo nic poniżej 80" mnie nie interesowało, mogłem kupić Sony 85" za 15k lub Samsunga 82" za 10k, a kupowanie tv za 20-30k w obecnej sytuacji jak wszystko się zmienia byłoby bezsensem i rozrzutnością. Z uwagi na tryb gry, bardziej mi pasował Samsung, a że nie jest idealny, to mnie ni ziębi, ni grzeje, mam też ogromną satysfakcje, że zapłaciłem "śmieszne" pieniądze, nie będę płakał przy odsprzedaży, bo już przy 15k byłby mocny zgrzyt, a ten Sony którego brałem pod uwagę, też żadną rewelacją nie był. Co innego, gdyby to był Oled, lub coś co dorównuje mu jakością, a tak? Pfff ; )
Jest radocha z użytkowania za każdym razem jak odpalam, cena dobra i tyle mnie interesuje.

Pomyśl nad tym, bez względu na opinie, ale nie schodziłbym poniżej 75".
Kupuj przez net z możliwością zwrotu, jeżeli faktycznie by Ci nie pasował.
 

robert17

New member
Wybieram między dwoma modelami: Sony 75xf9005 (zarezerwowany w cenie w MM 9100zł - promocja taniej o vat) i Samsung QE75Q9FN (cena 15000zł). Przejrzałem fora, porównania, opinie na temat tych modeli i są plusy i minusy zarówno jednego jak i drugiego.
Minusem w sony jest android, wiele osób pisze o zamulaniu tego systemu na tv - proszę o wasze opinie na temat działania systemu oraz informacje czy są obecnie dostępne na android tv aplikacje typu hbo go, cp go, tvn player, tvp vod.
Minusy w Samsungu:
- brak DV - również proszę o opinie czy jest to rzeczywiście potrzebne i zauważalne dla oka. Nie chciałbym żeby telewizor był ograniczony tym bardziej, że więcej filmów powstaje w Dolby Vision niż w HDR+ Samsunga i pewnie więcej będzie powstawać w DV.
- brak DTS - czy rzeczywiście jest to potrzebne i przy jakich filmach może mi tego brakować - czy ten format jest często używany?
Tak jak pisałem wcześniej porównując te dwa modele w sklepie raczej obraz w samsungu robił na mnie większe wrażenie - duży kontrast, czerń (w materiałach demo samsunga)
Proszę o opinie co byście wybrali na moim miejscu. Czy warto dopłacać aż tyle do samsunga? Czy różnica w obrazie przy oglądaniu filmów 4k, hd, zwykłych programów z naziemnej tv będzie znacząca?
Podsumowując gdyby samsung miał DV i DTS zdecydował bym się na samsunga, natomiast żeby sony nie miało androida, którego trochę się obawiam, wybrałbym sony.
Dziękuję za wszystkie poprzednie porady i proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź na mój post ponieważ muszę do jutra podjąć decyzję.
 
Ostatnia edycja:

robert17

New member
Brak miejsca na tyle cali.
A jeśli nie patrzylibyście na cenę to, który byście wybrali?
Prośba o odniesienie się do moich pytań, głównie dotyczących minusów obydwu modeli - czy rzeczywiście są tak znaczące?
 
Ostatnia edycja:

robert17

New member
Poczekaj i kup Samsunga 75Q85R, lub 75Q90R - Cena będzie niebawem akceptowalna
Niebawem to jak długo trzeba poczekać i do jakich kwot mogą spaść?
Nawet jakbym zaczekał na nowe modele to nie zmienia to faktu, że będą miały te same minusy, o których pisałem w jednym z poprzednich postów: brak Dolby Vision i DTS, tylko nie wiem czy to na dzień dzisiejszy ma duże znaczenie?


Z tych co podałeś to Sony - bez sensu brać tego Samsunga o 6k drożej.
Myślisz, że android nie jest aż takim problemem żeby rezygnować z tego tv?
 
Ostatnia edycja:

robert17

New member
Czytając opinie użytkowników ciężko stwierdzić, że jest lepszy od systemu samsunga czy lg. Jak to jest z tymi aplikacjami typu hbo go, player tvn, tvp vod, cp go? Bo często ich używam. Czy rzeczywiście jest tak, że android czesto sie wiesza, wolno działa itp.?
Wracając do porównania obydwu modeli: który byście wybrali nie patrząc na cenę tylko porównując jakość obrazu?
Proszę o odniesienie się do pytania dotyczącego minusów w samsungu: brak DV i DTS.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Przez ponad rok nie udało mi się zawiesić andka w moim TV - na resztę nie odpowiem - nie używam.
 

manson999

New member
Powiedzcie, czego nie ma Samsung UE75NU7172 że jest o tyle tańszy od proponowanych przez Was tv? W 8002 jest local dimming, co jest olbrzymim minusem jeśli chodzi o napisy w filmie. W 7172 doczytałem że jest UHD dimming, jest to to samo? Poza tym ma 1300hz, (jeśli dobrze czytam) a to wielki plus.
 

manson999

New member
8k. Nawet ten Panasonic TX-75FX780E był w tej kwocie na początku miesiąca w euro w jakimś systemie promocyjnym (na Wielkanoc też pewnie zrobią), niby wszystko ma, ale ma też krytyczne uwagi o odwzorowaniu kolorów w nocy. Albo ludzie piszący takie komentarze przesadzają, albo coś w tym jest. Jednak wydając taką kase nie chciałbym się przekonać o tym na własnej skórze. Serio, ciężko wypośrodkować się przy takiej kwocie, jednocześnie chcąc więcej niż 60hz i lawirując między FALD, local dimming, IPS, VA, Smart, android i przede wszystkim w miarę pozytywne opinie użytkowników, którzy się nie sparzyli. A to wszytko w 75".
 

WuMike

New member
Bez reklam
8k. Nawet ten Panasonic TX-75FX780E był w tej kwocie na początku miesiąca w euro w jakimś systemie promocyjnym (na Wielkanoc też pewnie zrobią), niby wszystko ma, ale ma też krytyczne uwagi o odwzorowaniu kolorów w nocy. Albo ludzie piszący takie komentarze przesadzają, albo coś w tym jest. Jednak wydając taką kase nie chciałbym się przekonać o tym na własnej skórze. Serio, ciężko wypośrodkować się przy takiej kwocie, jednocześnie chcąc więcej niż 60hz i lawirując między FALD, local dimming, IPS, VA, Smart, android i przede wszystkim w miarę pozytywne opinie użytkowników, którzy się nie sparzyli. A to wszytko w 75".

Odpowiem krótko - są tylko dwa lub trzy modele LCD w rozmiarze 75”, które mogą jakoś wyglądać. To dwa nowe i niestety drogie Samsungi 75Q85R oraz 75Q90R, a także Sony 75ZF9. Resztę pominąłbym szerokim łukiem, bo albo słaba czerń, kiepskie kąty, lub wreszcie złe podświetlenie. Do oglądania w dzień rozważyłbym jeszcze tego Philipsa.

Właśnie wyleczyłem się z 75” LCD, na rzecz OLED 65”. Jest banan na twarzy i nie żałuję tych 10”, bo to były bardzo słabe, dodatkowe cale.

Następny TV to OLED 77”.
 
Do góry