Jaki telewizor 65 cali do PS5

vectra1

Member
Bez reklam
Witam
Szukam właśnie telewizora 65 cali w kwocie ± 6000zł.
Z początku byłem za oledem LG , jednak jako, że problem wypalania się wydaje się się być obecny a ceny wystrzeliły w górę szybciej niż tona węgla, swoją uwagę skupiam na technologii Led.
Telewizora używam, w średnio naświetlonym pomieszczeniu, głównie wieczorami, większość czasu to Netflix,HBO i co dla mnie najważniejsze PS5.
Wymagania to 120Hz, wszystkie bajery związane z konsolą typu VRR, intensywny HDR.
W swoim doświadczeniu telewizyjnym przerabiałem Samsunga, który 3 razy padł na gwarancji (miał wadę fabryczną) i Sony, które bez najmniejszego problemu użytkuję od kilku lat.
Więc wybór z automatu padł na 65X90/94
Co mnie nie przekonuje to dość mocno wszędzie opisany blooming i „średnia” ilość stref podświetlania i mocno połyskowa matryca.
Czy tej kwocie znajdę coś lepszego ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozważyłbym nawet lepsze modele w wyższej technologii - min i led:
  • TCL 65C835 za 5899 zł
  • LG 65Qned 913 za 6499 zł

Gdybyś dozbierał Ciut to łapiesz się na Oleda - Philips 65Oled 707

Z telewizorów LCD :
  • Sony 65X94K za 5799 zł
  • Philips 65PUS8807 za 4899 zł
  • TCL 65C735 za 3899 zł
DO każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

vectra1

Member
Bez reklam
TCL pomimo świetnej technologii nie przekonuje mnie ze względu na soft i wrażenie "niedopracowania"
Sony X90/94 całkiem niedawno dostał aktualizację, która znacznie poprawia local dimming co z kolei wpływa na mniejszy blooming
Jak do tego wszystkiego ma się Samsung 65qn85b, mini led z bardzo wysokim HDR i dodatkowo 792 strefy w porównaniu do 54 stref w Sony
 

mpDante

Member
Bez reklam
Sony X90 ma chyba tylko 32 strefy i zdecydowanie lepiej od niego wypada Samsung Q80... Natomiast największą wadą QN85 jest matryca ads/ips, której brakuje czerni i setki stref tego nie zmienią (będzie blooming). Poza tym, to świetny tv.

Jeżeli chcesz matrycę VA, to jest jeszcze miniled TCL 65C835...
 

vectra1

Member
Bez reklam
Pojeździłem trochę po sklepach i sprawdzałem telewizory w różnych warunkach oświetleniowych od materiału słabej jakości do 4K
W tym momencie eliminuje Samsunga 65qn85b o ile sama technologia wydaje się być dobrym kierunkiem i na papierze Samsung wygląda świetnie: ilość stref, jasność to mam wrażenie, że nie do końca potrafi sprawnie zarządzać tymi strefami. Blooming wydawał się bardziej widoczny niż w X90.
Poza tym we wszystkich sklepach, jednoznacznie usłyszałem informację, że mini ledy są ciekawą technologią ale nie od Samsunga a szczególnie nie w tym modelu.

X90/94K w kwocie trochę ponad 5tysięcy wydaje się być naprawdę dobrym i uniwersalnym telewizorem, cały czas mam na uwadze, jego wady min. samą matrycę i ilość stref. Jednak przy normalnym oglądaniu bez ekranów testowych radzi sobie bardzo dobrze. Cały czas dostaje aktualizację a jedna z nich znacząco poprawia działanie local dimmingu co z kolei wpływa na widoczność bloomingu.
Na wielu angielskojęzycznych portalach rekomendowany jest jako rozwiązanie cena/jakość dla graczy, ze zmniejszonym ryzykiem wypalania w odróżnieniu do oledów.

Wczoraj po kolejnej wizycie w sklepie w mojej głowie zrodził się inny demoniczny plan. Dość mocno spadła cena LGC21, w wersji 65 cali to teraz 7999 a da się kupić za 7500zł. Matryca Evo 2 wydaje się jasnością dorównywać X90K a cała reszta jest znacząco lepsza. Pytanie jak oled w tym modelu będzie się spisywał z PS5 ? Jak wygląda ryzyko wypalenia, wiem, że ma systemy „zapobiegające” czy to podlega jakiejkolwiek reklamacji/gwarancji ?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Serio? Przecież Samsung ma najlepsze miniledy, albo inaczej... najlepiej zarządzający nimi soft. Taki X90K na rting ma gorsze opinie niż X90J... Co do QN85 to już pisałem, blooming to kwestia IPS.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Jednoznaczne opinie od wszystkich z którymi rozmawiałem to informacja, że jeżeli miniled to TCL który ma dwukrotnie większe doświadczenie w tej technologii od Samsunga.
Jeżeli Samsung to minimum QN91
Mnie Neo Qled od Samsunga nie przekonuje, ale wiem, że każdy ma inne preferencje wobec obrazu i w inny sposób może telewizor użytkować.
Dodatkowo brak Dolby Vision
 

mpDante

Member
Bez reklam
Ciekawe opinie zbierasz... i dlaczego dwukrotnie większe jak TCL minileda wypuścił na rynek rok przed Samsungiem? Do tego Samsung ma więcej modeli miniled...
Owszem, TCL ma bardzo dobre TV ale badziewny soft, poczytaj na forum temat o topowym C935.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Przede wszystkim, brak DV to nie brak HDR... Widziałem ten sam materiał na oledzie z DV i Samsung bez i na Samsungu był lepszy efekt, to nie jest takie oczywiste....

W każdym razie oled C21 będzie bardzo dobrym wyborem, jeżeli unikasz kanałów informacyjnych.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Też mam dylemat ale w mniejszym rozmiarze. U mnie na placu boju zostały trzy TV. TCL 55C735, Hisense 55U7HQ i Philips 50PUS8807. Który najlepiej sprawdzi się z PS5 i w sporcie?
 
Do góry