Jaki telewizor 60 cali wybrać

Karpaj

New member
Bez reklam
Coś więcej może?
Zależy na smarcie? Jak bardzo chcesz być rozpieszczany przez jakość obrazu? Zamierzasz kalibrować? Będziesz podłaczać osobne głośniki, czy tylko te telewizora? Preferencje co do marki (choć prz tym rozmiarze, to można się bezsensu ograniczać tym pytaniem :D )
 

ArkadiooWWL

New member
telewizor będzie podłączony do amplitunera yamaha rx-v673 + Jamo s608 i sub jamo 200 Obecnie korzystam z tv sharp lc40le830e i jedyną irytującą mnie kwestią jest brak możliwości wyświetlenia obrazu Full HD z pc. Jesli chodzi o producentów to nie mam przekonania do chińszczyzny a chyba jedyną marką która składa swoje tv w Japonii jest sharp (przynajmniej na moim lc40le830e na naklejce widnieje napis made in japan)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb również made in Japan - Sharp 60le840 i również z matrycą matową aktywną. Jest specjalna cena dla członków forum .Napisz na PW dostaniesz info.
 

ArkadiooWWL

New member
Co prawda nie mam dobrego zdania o tv LG ale ostatnio znajomy kupił 60PM970S i jakość obrazu zrobiła na mnie wrażenie. Oglądaliśmy ghost ridera 2 w 3d i to co zobaczyłem na tym LG to zupełnie inna bajka niż 3d w moim Sharpie
 

tasman01

New member
witam też zamierzam kupić tv 60" lub większy ale niestety mamy z żoną tylko 4500-max 5000 zł

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 4 do 5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? max 5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z północy za tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 40" samsung UE40D5000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wszystko ???
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja cyfrowa naziemna + konsola do gier ale jeszcze nie wybrałem
10.Jakie urządzenia ? amplituner technics + konsola + laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-12 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem nie znam sie na tym
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystkie
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 3-4
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 60" wzwyż
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak mi się światło odbija od ekranu i nic nie widzę
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 5000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak ale nie wiem jakie bo sie nie znam

prosimy o pomoc w wyborze bo my laikami jesteśmy a to raczej wydatek na dłużej.
 

tasman01

New member
kurde dziękujemy za podpowiedzi ale nie bardzo wiem czy te modele sie różnią.
może ktoś przybliżyć czym się różnią te modele...
chlelibyście mieć bardziej taką multimedialną jednostkę
 

pebe86

Member
Bez reklam
RHJG podał bardzo rozsądne modele- więcej o nich możecie poczytać na stronach producentów.

Generalnie rozwiń myśl, co znaczy dla Ciebie "multimedialność"- rozbudowane smart TV, czy okazjonalne odpalanie zdjęć/filmów przez USB?

Nie od dziś wiadomo, że w tej kwestii Samsung nie ma sobie równych. Ale jeśli chodzi o jakość obrazu w podanych modelach, mimo wszystko optowałbym za Sharpem, a do tego dokupić dongla pod USB, i masz naprawdę fajny i rozsądny cenowo zestaw...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków mieści się nowy Sharp 60le 652.
I rzeczywiście albo dongl z Androidem albo Bluray np. Panasonica, Samsunga czy Philipsa i masz aplikacje tej firmy dodatkowo w pełnym wyborze.
 
Do góry