Jaki telewizor 55" z pasywnym 3D

tkg

New member
Oto moje odpowiedzi:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 6m*4m telewizor wisi na ścianie 4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i do 40% w bok
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? telewizor wisi
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce wpada wieczorem (zachodnie)
7. Jaki masz obecnie telewizor? 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? rozdzielczość 4K, dzwięk, który da się słuchać :) panel 100/120Hz , DVB-S/S2, odtwarzanie z HDD, nagrywanie HDD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T i sporadycznie DVB-S
10 .Jakie urządzenia ?
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio 2-3 godziny (na dzień dzisiejszy)
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? od bajek po sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jakiś działający SMART się przyda :)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? firma nie ważna, ważna relacja jakość/cena z przewagą jakości
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? za mało doświadczenia, aby się wypowiadać
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu wieczorem, w weekendy w dzień i wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? wiadomo im taniej tym lepiej - ale co wtedy z jakością? max 6 tyś.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? od czasu do czasu


No to myślę, że w tych pytaniach nie co zobrazowałem swoje upodobania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli max 6 tyś zł to masz:
- Sony 55XD8505
- Philips 55PUS9109
- Samsung 55KS7000
- Philips 55PUS7101

A 3D możesz odpuścić to jest w likwidacji.
 

tkg

New member
Wiem, że od 3D odchodzą, ale myślę, że na 55 calach to fajnie by było coś w 3D obejrzeć od czasu do czasu, a pasywny dlatego bo z takim miałem doświadczenie i nie narzekam.
 

barburian

New member
Bez reklam
LG 55UF950V dobre 3D ,fajny TV 4K , matryca IPS ,brak HDR
LG 55UH950V - TV ma wszystko co potrzeba, matryca IPS
LG 55UH8507 - trochę gorszy od UH950V
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
LG 55UF950V dobre 3D ,fajny TV 4K , matryca IPS ,brak HDR
LG 55UH950V - TV ma wszystko co potrzeba, matryca IPS
LG 55UH8507 - trochę gorszy od UH950V

Tylko dobrej czerni na LG brakuje, choć jest ona i tak wyraźnie lepsza niż na Philipsach na matrycach IPS. Moje subiektywne odczucia z testów w sklepach na własnym materiale.
 

tkg

New member
Z aktualnej oferty jaką znalazłem w necie to tak:
Za około 4-5 tyś.
1. Panasonic TX-55CX750E - ktoś pisał, że słaby
2. Philips 55PUS7150
3. LG 55UF850V
4. Panasonic 55CX740C
5. LG 55UF8517
6. SONY KD-55X9005C - cena około 5,5 tyś.

Za około 6-8 tyś. - jak dla mnie za dużo:
1. LG 55UF950V
2. LG 55UH8507 - matryca 2mm Hz? czy napewno tak jak piszą na stronie?
3. LG 55UH950V
4. LG 55UF8607

Chyba, że będę szukał czegoś używanego, albo w ogóle zrezygnuje z 3D.
 

Ciutnik

New member
Jeśli max 6 tyś zł to masz:
- Sony 55XD8505
- Philips 55PUS9109
- Samsung 55KS7000
- Philips 55PUS7101

A 3D możesz odpuścić to jest w likwidacji.

Witam. Pomimo, iż zdaję sobie sprawę ze śmierci 3D w telewizorach to jednak zdecydowany jestem na zakup odbiornika wspierającego tę technologię ponieważ od lat robię sporo zdjęć 3D dwuobiektywowym aparatem. Niestety, wygląda na to, że nieco za późno rozpocząłem poszukiwania (nie spodziewałem się, że agonia będzie aż tak błyskawiczna!)

Z ww. wymienionych TV chyba tylko Philips 55PUS9109 obsługuje 3D. Czy faktycznie można gdzieś go dostać w cenie poniżej 6 tys.?
 

tkg

New member
Tylko dobrej czerni na LG brakuje, choć jest ona i tak wyraźnie lepsza niż na Philipsach na matrycach IPS. Moje subiektywne odczucia z testów w sklepach na własnym materiale.

Rafcio, nie miałem jeszcze okazji przetestować tych LG, finansowo w zasięgu jest 55UH850, jak u niego z jednolitym podświetleniem czy czernią w stosunku do mojego philipsa, miałeś z nim więcej doświadczeń?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rafcio, nie miałem jeszcze okazji przetestować tych LG, finansowo w zasięgu jest 55UH850, jak u niego z jednolitym podświetleniem czy czernią w stosunku do mojego philipsa, miałeś z nim więcej doświadczeń?

LG UH8507 nie testowałem. Testowałem natomiast wyższy model UH950 i poziom czerni był dla mnie nie do zaakceptowania.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rafcio z tych trzech to kolejność byłaby taka 1. panas, 2. sony, 3. samsung? czy inaczej?

Jakość obrazu i poziom czerni, to zdecydowanie Panas DX750 / DX780. Samsung KS7000 ma za to znacznie niższe ceny w promocjach, ale jakość obrazu wg mnie już gorsza. Najsłabszy w stawce jest Soniak XD8505 z uwagi na matrycę IPS. Panas i Samsung mają matryce VA.
 
Do góry