Jaki telewizor 55 cali do 7500

michalszynka

New member
Witam

Szukam nowego TV do pokoju 37. Proszę Was o pomoc w wyborze.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 37m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój jasny od strony południowej ale światło nie pada bezpośrednio
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Stary Sharp 32 całe aquos
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry kontrast, czerń i ładne kolory, chyba lepiej nie IPS?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Telewizja upc
10.Jakie urządzenia ? DVD, Ps4, (w przypadku słabego głosu-soundbar)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 5godz
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmowe, sportowe, przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok 35%
16.Preferencje co do marki ? Myślałem o sony w905 ale już w Warszawie nie mogę nowego znaleźć.
17.Preferencje co do wielkości ? Waham się między 47" a 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 7500 jeśli będzie duża różnica to 8000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Raczej aktywne

Zastanawiałem się nad sony w905 i w sumie szukam trochę alternatywy...

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i sugestie.

pozdrawiam

Michał
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ma byc 3d aktywne i dobra czern? Napewno nie IPS tylko bardzo dobre VA. Wybor maly ale same dobre:
Samsung 55h7000 i zostanie na dobry soundbar lub ewentualnie ultrahd 55hu7500. Czern mega dobra, plynnosc, kontrast, szybkosc na bardzo wysokim poziomie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja oprócz wyżej podanych dorzucił bym przyszły model Phila na androidzie
Test wyszedł naprawdę dobrze,więc może warto poczekać
ale jak się spieszy to ja osobiście poszedł bym już w UHD i kupił 7500 w 55 calach
Sony 905 to był naprawdę genialny odbiornik,jego płynność jest nawet teraz nie do pobicia,jednak jest to juz model średnio osiągalny.Obecna seria 9 to juz niestety nie to samo.Mimo lepszej obsługi multimediów niestety jakość obrazu jest przynajmniej dla mnie nie do zaakceptowania na tym pułapie cenowym
 

michalszynka

New member
Rzeczywiście ten 55hu7500 wydaje sie ciekawy... Pytanie tylko: gdzieś czytałem ze nie ma sensu iść w uhd bo nie oferuje tej samej jakości co dobry full hd. Rozumiem ze uhd w tej chwili to głownie zdjęcia i super mocny pc. Czytałem właśnie ten test philipsa 55pfs8109 i WOW. Nie znam sie tylko niestety i pytanie czy jak będę grał na ps4 w watchdogs, nowego bf, fife czy inne nadchodzące gry to mocno odczuje te 85ms input laga? Jak ma sie do tego ten samsung? Sony po genialnym 905 teraz chyba poszło po kosztach i 955 wypada bardzo blado...
 

piteron

Active member
Bez reklam
Zapewne czytałeś porównanie do h6900 to jest faktycznie TV który oprócz UHD nie oferuje nic więcej a na pewno w podobnych pieniądzach da sie kupić coś znacznie lepszego
Jednak h7500 to juz decydowanie inna liga
Input lag w Samsungu to 69ms,jak to sie przekłada na gry nie wiem bo nie gram
tu masz test z HDTV test
Samsung UE55HU7500 (HU7500) Review
 

michalszynka

New member
Hmm rzeczywiście mam teraz zagwostkę... Patrzyłem też na zeszłoroczny f9000 i tez wypada ciekawie ale znów z dostępnościa aw stolicy słabo. Myśle ze "bitwa" stoczy sie miedzy ue55hu7500 a tym philipsem 55pfs8109. Na szczęście nie pali mi sie aż tak bardzo z kupnem i jeśli mam poczekać ok miesiąc i dołożyć 200zl to czemu nie. Inna sprawa ze muszę oba pokazać żonie - kwestia "ten jest ładny" będzie akurat dla niej miała zasadnicze znaczenie ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy 3.2m UHD? Jakby tak usiąść o połowę bliżej to jasne, ale tak to różnic nie będzie - stąd dopłacać do niego ja osobiście wielkiego sensu bym nie widział.
Z 55" spójrz na
Samsung 55H7000,
Panasonic 55AS800 (ale koniecznie zobacz na żywo, czy nie będzie Ci przeszkadzać pochył do tyłu, jak w starszych Soniaczach typu HX920/ HX850)
Możesz też spokojnie zobaczyć większy rozmiar
Sharp 60LE855/UQ10
Sony 60W855
Samsung 60H7000
 

piteron

Active member
Bez reklam
Inna sprawa ze muszę oba pokazać żonie - kwestia "ten jest ładny" będzie akurat dla niej miała zasadnicze znaczenie ;)
coś tak czuje w kościach że poczekasz jednak na Philipsa:-D.
@Karpaj w sumie to masz racje,odległość jest spora a jak wiadomo czym dalej tym całe 4K traci sens.Jednak może się za chwile okazać że innych na rynku nie będzie.Szkoda tylko że samsung wyciął w tym modelu EvolutionKit,tak to można by było liczyc że TV sie wolniej zestarzeje
 

michalszynka

New member
Chyba mnie namowiliscie na tego philipsa... Sharpy sie żonie nie podobają a 60" to juz za dużo jak wycialem z kartonu i przylozylem do ściany :) pozostaje czekać i douzbierac na philipsa...
 

michalszynka

New member
Poczytałem trochę wiecej w internecie i zdaje sie ze android jest sporym przekleństwem w przypadku philipsa... Skandynawowie zgłaszają bardzo wiele zastrzeżeń. Trochę wyglada to tak jakby byli beta testerami... Niestety nie mogę zamieszczać linków bo jeszcze nie napisałem 5 postów ale łatwo można znaleźć na supportforum . Philips . Com . I dalej experience thread for 8xx9 series 2014
 

Alkor

New member
Bez reklam
Założę się, że telewizor 55" po kilku dniach "zmaleje" i możesz żałować tego, że jednak nie kupiłeś większego. W każdym razie z dobrej jakości programami HD da się z 3.2 m oglądać 65", a nawet... 75".
Można też się pokusić o ekran rzędu 90" - rzecz jasna z dobrego projektora 1080p, bo LCD tej wielkości (Sharp 90LE757) kosztuje 35000 zł ;).

A może chcesz zaoszczędzić 4000 zł - kup znakomitego w swojej cenie LCD Samsung 55H6400 (~3900-4000 zł) półmatowa matryca, bardzo dobra czerń i kontrast 4500:1 wyraźnie lepszy (!) od modeli UHD Samsunga, np. 55HU7500 (~2000:1 bez Micro Dimming), wierne i naturalne kolory zwłaszcza po kalibracji, dobra głębia i plastyczność, niezłe 3D i oczywiście świetne, sprawne Smart TV bez eksperymentów z Androidem.
Za 5500-6000 zł możesz kupić wyższej klasy Samsunga 55H7000 z matrycą 240 Hz i lepszą płynnością/ostrością.
Do rozważenia również Sony 60W855 i Samsung 60H7000 albo duży, ale nie za duży Samsung 65H6400 za 7800 zł.

Philips 55PFS8109 będzie prawdopodobnie najbardziej udanym modelem od dłuższego czasu, przede wszystkim ma dobrą czerń dzięki matrycy VA (a nie IPS) i wreszcie Android w tv - ale cena mała nie jest, 8000 zł za 55 cali?

Osobiście za 8000 zł kupiłbym chyba Samsunga 55H6400 i projektor BenQ W1070 do filmów w konkretnej skali.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PFS8109 ten co wejdzie - ma zmienione nawet wszystkie procesory., niz to co pojechało do Norwegii. My mamy te model już poprawione.
 

Val

New member
Kiki, skrobnij coś więcej na temat Input Lag'a w tym Philipsie. W swoich testach przeważnie opisujesz wrażenia z gry na konsolach, a tutaj jakoś tak bardzo enigmatycznie wyszło - 85 ms i nara. Da się grać czy nie ?? Niby do 50 ms jest rozsądne maximum. Jeżeli ktoś jeszcze jest w stanie to sprawdzić niech się podzieli wrażeniami.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
U mnie przy 66ms na 55ZL1 grać się da tylko w proste gierki (najczęściej strategie turowe, hearthstone etc.), ew. gry na Wii U. Próbowałem coś bardziej zaawansowanego - Fifa14, Dota czy Mass Effect i niestety czuło się opóźnienie.
 

michalszynka

New member
Widzę, ze po paru postach mam wiecej czytania recenzji :) muszę odrobić prace domowa. @Karpaj trochę mnie zmartwiłeś swoim postem... Generalnie oprócz dobrego kina jestem fanem gier na ps4 i boje sie ze philips sie tu nie sprawdzi z lagiem 85. Najlepiej by w sumie było gdyby można to gdzieś sprawdzić, podłączyć ps4 do tv o lagu powyżej 50ms i zweryfikować czy jest to aż tak irytujące. Wydając 8000 zł na tv wole mieć pewność ze spełni wszystkie moje wymagania... (Ehh ze tez juz nie ma w905 nigdzie nowych)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Coś za coś.
Na razie wszystkie modele Quad core mają gorszy Input Lag.
Nie wiem z czego to wynika ale może się jeszcze poprawi...
 
Do góry