Jaki telewizor 50" ????

W

witek_z

Guest
Po co Ci nowy, skoro każdy stary model przebija wszystkie współczesne rewelacje.
Poczytajcie proszę opinie plazm pionka, podpytajcie kikiego.

pozdrawiam, szczęśliwy posiadacz 50` pionka.:grin:

Po co nowy? - no jak to po co, żeby mieć komfort psychiczny, żeby była gwarancja i po to że nie lubię rzeczy przechodzonych. (żeby tak z kobietami jeszcze było) :)
Jak ktoś pisze że ma Pionka to mnie elektryzuje ta wiadomość, a może jakaś petycja do producenta o wznowienie produkcji, albo chociaż o wyprodukowanie pewnej ilości na potrzeby koneserów. :)
 

WilkuWroclaw

New member
.

WilkuWroclaw napisał:
Model 50pk760 takiego filtru nie posiada i ma identyczna matryce jak model 50PK350

cactusek napisał:
to już nie jest prawda
A to już bzdura jest. Pk760 ma filtr tyle że dużo słabszy od pk950.




Forum jest miejscem w którym wymieniamy sie swoją wiedzą, więc skoro posiadasz wiedzę, której nie mam ja to napisz konkretnie:
1. jaki filtr ma model PK760 -nazwa, jakieś dane techniczne, najlepiej z linkiem, Producent na pewno pochwaliłby się takim rozwiazaniem, więc na pewno z latwościa to znajdziesz i nam wyślesz tego linka
2. Czym sie różnia matryce PK350 od PK550 i PK760? wg specyfikacji producenta maja te same parametry - jasność i kontrast, na tej podstawie ja napisałem, że sa takie same, teraz Ty udowodnij swoją tezę, że są różne - konkretnie, parametry, zastosowane technologie, bez wodolejstwa typu - no pewnie wyższy model to ma lepszą matrycę - ten mit łatwo obalić - do Mercedesa klasy C tez montują silniki od E-Klasse i S-Klasse.
Ja oczywiście moge sie mylić. Ty to w swoim poscie stwierdzasz ze 100% pewnością, zatem liczę, że odpowiesz na moje zapytania i podzielisz sie z wszystkimi forumowiczami swoja wiedzą.
 

Brylant_22

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze telewizora 50” ( od miesiąca codziennie siedzę i nie mogę się zdecydować)

- na początku miał być to LCD lub LCD LED teraz już na pewno wiem że ma być to plazma

do tej pory chciałem kupić Panasonica TX-P50S20 ale nie podoba mi się jego wygląd ( staroświecki L ) –żeby nie to bym go kupił na 100% (seria G trochę ładniejsza ale za droga)

Samsungi ( PS50C550)wykluczyłem ze względu na pojawiające się opinie o buczeniu , brzęczeniu , szumieniu itp.

Tak więc zostały mi tylko LG tj
50PK350
50PK550
50PK760
Który z nich będzie najbardziej odpowiedni do moich warunków – praktycznie tylko telewizja N-ka , salon ciemny okna wychodzące na północ
Moje warunki
odległość od ekranu --- od 2 do 4 m
jak słońce świeci -- w pokoju z boku TV - salon od strony północnej
Jak duży jest pokój -- 35m + aneks kuchenny 12m
jaki masz obecnie telewizor-- 29 " CRT
jakie programy najczęściej oglądasz --( dzieci młodzieżowe + naukowe ) czasami sport i film
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem -- raczej popołudniu i wieczorem
preferowana wielkość telewizora -- 46-50 "
preferowana marka -- brak
jakie urządzenia będą podłączone -- telewizja "N"
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost i z boku 45 stopni
telewizor ma mieć wifi -- nie musi
ma czytać przez USB filmy -- nie koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć -- kabel HDMI
jaki masz sygnał -- satelita
ile programów HD -- oferta n-ki
ile godzin dziennie ma grać telewizor – 3-4 godziny
ile osób zasiada przed telewizorem -- od 2 do 4
ma stać czy wisieć -- jeszcze nie wiem

Pozdrawiam i proszę o radę

Mam taki sam dylemat, tylko że w moim wypadku odpowiedni będzie 42 - 46 ". Telewizor będę oglądał z odległości 3 m, pokój mam 14 m2, i 50" będzie raczej za duża.

Przeglądam te forum już chyba ponad 2 tygodnie i chyba się skusze na Panasonica 42 G20, tylko zastanawiam się czy jest sens płacić ponad 3 k, za tv na którym chciałbym czasem zobaczyć jakiś film dvd, dvix i pograć na xboxie360, no i jeszcze cyfra+ SD której i tak nie oglądam.

Pozdrawiam.

A w ogóle to witam wszystkich bo to mój pierwszy post. :)
 

dar_koc

New member
Mam taki sam dylemat, tylko że w moim wypadku odpowiedni będzie 42 - 46 ". Telewizor będę oglądał z odległości 3 m, pokój mam 14 m2, i 50" będzie raczej za duża.

Przeglądam te forum już chyba ponad 2 tygodnie i chyba się skusze na Panasonica 42 G20, tylko zastanawiam się czy jest sens płacić ponad 3 k, za tv na którym chciałbym czasem zobaczyć jakiś film dvd, dvix i pograć na xboxie360, no i jeszcze cyfra+ SD której i tak nie oglądam.

Pozdrawiam.

A w ogóle to witam wszystkich bo to mój pierwszy post. :)
Witam
co to wielkość telewizora to rezygnując z 50" - masz o wiele mniejszy wybór modeli np samsung mniejszych niż 50" plazm nie produkuje .... ale zwróć uwagę że np plazmy panasonica mają duża ramkę wokół matrycy i to powoduję że np plazma 50" LG jest niewiele większa od 46" panasonica

parametry do porównania

panasonic P46G20
Wymiary bez stojaka (szer. x wys. x głęb.)1132 x 722 x 82 mm
LG 50PK350
Wymiary bez stojaka (szer. x wys. x głęb.1171.4 x 720.9 x 55.3 mm

Czyli niecałe 4 cm szerszy .... i 1 cm niższy !!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz nie ma za dużych telewizorów.
Jest tylko słaba jakość sygnału.
Jeśli masz dobry sygnał możesz spokojnie sięgać po 50"
 

Brylant_22

New member
Z tymi wymiarami nie wiedziałem że to będzie taka różnica ! Ale P46G20 jest po za moim zasięgiem jest za drogi!!

A obawiam się czy na 50 LG obraz z 3 m będzie w miarę do oglądania? Bo nie chce widzieć rozmytego filmu, bądź gry z Xboxa.

Z tego co słyszałem to prawidłowa odległość oglądania to 3 x przekotna tv.
 
W

witek_z

Guest
Ja mam HD ready LG 42" i z 2 metrów miodzio, nie mogę sobie darować że nie kupiłem 50" FULL HD LG wtedy z 1.5 metra też byłoby super.
 

cactusek

New member
Bez reklam
WilkuWroclaw napisał:





Forum jest miejscem w którym wymieniamy sie swoją wiedzą, więc skoro posiadasz wiedzę, której nie mam ja to napisz konkretnie:
Drogi Wilku, masz racje to jest forum i gdyby ci sie zechciało przeszukać jego archiwum to wiedziałbys że ten temat był już tu omawiany, nawet z linkami do odpowiednich artykułów. Akurat jestem zmęczony i nie chce mi się podawać tych wątków na tacy, użyj wyszukiwarki.

1. jaki filtr ma model PK760 -nazwa, jakieś dane techniczne, najlepiej z linkiem, Producent na pewno pochwaliłby się takim rozwiazaniem, więc na pewno z latwościa to znajdziesz i nam wyślesz tego linka

Oficjalnie LG się do tego nie przyznaje, ponieważ promuje najwyższy model pk950. Jednak jesli napiszesz maila do serwisu LG to odpiszą ci że ekran pk760 posiada powłokę antyodblaskową, nie ma ona oficjalnej nazwy którą mogłbyś znać z broszurek. Podobnie zresztą jest z Samsungiem C530/C550 - niby oficjalnie nikt sie nie chwali a filtry mają i to dość dobre.
Jeśli znow zechce ci sie odpalić wyszukiwarkę forum to znajdziesz linki do recenzentów którzy testowali wszystkie modele plazm LG i jasno opisywali który telewizor ma i jak dobry filtr, sam zresztą linkowałem tutaj recenzje SuperCurro z hiszpanskiego forum ktory zajmował sie tymi telewizorami i potwierdzał filtr w pk760, są nawet zdjęcia pk250 i pk760 obok siebie i widac jak na dłoni ktory gorzej odbija światło.

2. Czym sie różnia matryce PK350 od PK550 i PK760? wg specyfikacji producenta maja te same parametry - jasność i kontrast, na tej podstawie ja napisałem, że sa takie same, teraz Ty udowodnij swoją tezę, że są różne - konkretnie, parametry, zastosowane technologie, bez wodolejstwa typu - no pewnie wyższy model to ma lepszą matrycę -

Eh pisałem ci już, że te dane ze stronki LG to marketingowy bełkot, po prostu ktoś robił kopiuj-wklej, kilka rzeczy nawet poprawili po mailach od ludzi (także z tego forum) którzy zwrócili im uwagę na głupie bledy na stronie. Ja do nich pisałem ze trzy maile z pytaniami, zresztą jedno pytanie bylo wlasnie o różnice w matrycach miedzy pk760 i niższymi modelami. Nie pamietam już dokladnej odpowiedzi, na forum była wklejana - szukaj.
Pozdrawiam.
 

dar_koc

New member
Odpowiedź na pytanie jest teraz bardzo prosta
LG ELECTRONICS 50PK950 - Telewizor plazmowy, Full HD, THX, WiFi - LG ELECTRONICS | redcoon Polska
Tak z pół roku śledzę ceny - i takiej jeszcze nie było.
Ja niestety :-( finansowo nie dam rady - dopiero na wiosnę - a wtedy to pojawi sie następca - i znowy zgryz.

No fakt nie ma się co oszukiwać LG 50PK950 jest niezły.............. i chyba nie będę się doszukiwał w LG 50PK350 samych plusów i albo dozbieram do 950 albo poczekam jak jeszcze trochę stanieje :???: no chyba że wezmę LG 50PK760 ...... zwariować idzie :D
 

conrdd

New member
Mam taki sam dylemat, tylko że w moim wypadku odpowiedni będzie 42 - 46 ". Telewizor będę oglądał z odległości 3 m, pokój mam 14 m2, i 50" będzie raczej za duża.
:)

Z 3 m 50" będzie w sam raz. Chyba że jako źródło służy analogowy sygnał z anteny za oknem. Ja mam 50" z odległości 4m i spokojnie wstawiłbym tam 60". 50 jakaś taka teraz mała się wydaje.
 

Jaras73

New member
No fakt nie ma się co oszukiwać LG 50PK950 jest niezły.............. i chyba nie będę się doszukiwał w LG 50PK350 samych plusów i albo dozbieram do 950 albo poczekam jak jeszcze trochę stanieje :???: no chyba że wezmę LG 50PK760 ...... zwariować idzie :D

Nie zastanawiaj się - bierz PK 760 - też ma filtr (jedynie nie nazwany "True Black" ale ma). Choć w MM - w specyfikacji jest True Black (PK 750). No i linia wzornictwa - taka sama (PK750/760/950) - Infinia - dla mnie bajka ...
 
Ostatnia edycja:

dar_koc

New member
No fakt nie ma się co oszukiwać LG 50PK950 jest niezły.............. i chyba nie będę się doszukiwał w LG 50PK350 samych plusów i albo dozbieram do 950 albo poczekam jak jeszcze trochę stanieje :???: no chyba że wezmę LG 50PK760 ...... zwariować idzie :D

Witam
Dzisiaj w końcu udało mi się obejrzeć w rtveuroagd tv ... moje wrażenia

LG 50PK350 ..... ALE LUSTRO !!! ... niestety wydawało mi się że również filtr w LG 50PK950 też do rewelacyjnych nie należy ... natomiast Panasonic TX-P46G sprawiał najlepsze wrażenie
 
Do góry