Jaki telewizor 50" ????

dar_koc

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze telewizora 50” ( od miesiąca codziennie siedzę i nie mogę się zdecydować)

- na początku miał być to LCD lub LCD LED teraz już na pewno wiem że ma być to plazma

do tej pory chciałem kupić Panasonica TX-P50S20 ale nie podoba mi się jego wygląd ( staroświecki L ) –żeby nie to bym go kupił na 100% (seria G trochę ładniejsza ale za droga)

Samsungi ( PS50C550)wykluczyłem ze względu na pojawiające się opinie o buczeniu , brzęczeniu , szumieniu itp.

Tak więc zostały mi tylko LG tj
50PK350
50PK550
50PK760
Który z nich będzie najbardziej odpowiedni do moich warunków – praktycznie tylko telewizja N-ka , salon ciemny okna wychodzące na północ

a może jakiś inny model ??

Moje warunki
odległość od ekranu --- od 2 do 4 m
jak słońce świeci -- w pokoju z boku TV - salon od strony północnej
Jak duży jest pokój -- 35m + aneks kuchenny 12m
jaki masz obecnie telewizor-- 29 " CRT
jakie programy najczęściej oglądasz --( dzieci młodzieżowe + naukowe ) czasami sport i film
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem -- raczej popołudniu i wieczorem
preferowana wielkość telewizora -- 46-50 "
preferowana marka -- brak
jakie urządzenia będą podłączone -- telewizja "N"
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost i z boku 45 stopni
telewizor ma mieć wifi -- nie musi
ma czytać przez USB filmy -- nie koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć -- kabel HDMI
jaki masz sygnał -- satelita
ile programów HD -- oferta n-ki
ile godzin dziennie ma grać telewizor – 3-4 godziny
ile osób zasiada przed telewizorem -- od 2 do 4
ma stać czy wisieć -- jeszcze nie wiem

Pozdrawiam i proszę o radę
 
Ostatnia edycja:

plast

New member
Skoro wyglad jest dla ciebie wazny to z tych trzech zdecydowanie PK760 - najladniejszy. Parametrycznie to praktycznie to samo, aczkolwiek urban legend glosi, ze PK550 ma najlepsza matryce, ale znowy 760 jest najbardziej multimedialny (to juz nie urban legend).
 

dar_koc

New member
Skoro wyglad jest dla ciebie wazny to z tych trzech zdecydowanie PK760 - najladniejszy. Parametrycznie to praktycznie to samo, aczkolwiek urban legend glosi, ze PK550 ma najlepsza matryce, ale znowy 760 jest najbardziej multimedialny (to juz nie urban legend).

Wygląd jest ważny ale parametry i jakość obrazu jest oczywiście sprawą nadrzędna
 

arturohdtv

New member
Tez polecam PK760 użytkuję takiego i jestem bardzo zadowolony.Bardzo dobry do HD a z SD też dobrze sobie radzi, a jego wygląd może się podobać szczególnie na ścianie.W Redcoonie jest teraz dobra cena , sprawdź. Pozdrawiam.
 

less_pl

New member
miedzy 550 a 350 decyzja na ile multimedialny ma byc tv - odtwaranie filmow, itd...
760 to dodatkowe extrasy pod wifi, itd + inny wyglad (i chyba jakis delikatny filtr, ale nie dam sobie glowy uciac, do sprawdzenia na www)
 

dar_koc

New member
miedzy 550 a 350 decyzja na ile multimedialny ma byc tv - odtwaranie filmow, itd...
760 to dodatkowe extrasy pod wifi, itd + inny wyglad (i chyba jakis delikatny filtr, ale nie dam sobie glowy uciac, do sprawdzenia na www)


Witam
Ceny modli LG (sklepy internetowe)

50PK760 - 3 200,00
50PK550 - 3 050,00
50PK350 - 2 370,00

Największy dylemat mam z wyborem pomiędzy 50PK350 a 50PK760 (model 50PK550 nie wchodzi w rachubę bo jest tylko 150 zł tańszy od 50PK760 a jest bardziej multimedialny i o wiele ładniejszy – więc chyba nie warto)

Czy warto dopłacić prawie 900zł i kupić 50PK760 czy zostać przy 50PK350 -nie są dla mnie ważne funkcje multimedialne ale jakość matrycy i filtru

proszę o jakieś sugestie
 

pinok

New member
PK350 odtwarza z USB to samo co droższe modele, niema internetu oraz filtra ale piszesz że pokój ciemny więc to żadna przeszkoda.
Bierz tańszy nie będziesz żałował że zapłaciłeś za coś co ci jest zbędne.
 

WilkuWroclaw

New member
.

hej spece - przeciez to proste jak drut - tylko model 50PK950 ma filtr TRUBLACK!
Model 50pk760 takiego filtru nie posiada i ma identyczna matryce jak model 50PK350 wiec doplata 900zł jest tylko za design i multimedia, skoro komus nie zalezy na tych multimedialnych funkcjach to po co przeplacac? Dla samego wygladu? Model PK350 i PK760 tak samo odbijaja swiatlo!!! Powtorze po raz ostatni, tylko PK950 ma dodatkowy filtr. Ja bralbym 50PK350, cena rewelacja jak za taka wielkosc. Nie wprowadzajcie ludzi w blad - te dane sa na stronie LG.COM
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A jesteś pewny,że modele PK250-350 mają taką samą elektronikę co PK550,750,760,950???Bo ja nie... a nawet na pewno.Tego ze strony Lg się nie dowiesz...
Nie wiem tylko skąd się wzięła cena 3200zł na Pk760,bo jeśli z pixmanii,to zapomnij.Koszt wysyłki+ewentualny zwrot...nie warto sobie głowy zawracać.
 
Ostatnia edycja:

dar_koc

New member
A jesteś pewny,ze mają taką samą elektronikę???Bo ja nie... a nawet na pewno.Tego ze strony Lg się nie dowiesz...
Nie wiem tylko skąd się wzięła cena 3200zł na Pk760,bo jeśli z pixmanii,to zapomnij.Koszt wysyłki+ewentualny zwrot...nie warto sobie głowy zawracać.

rzeczywiściezakup w pixmania może być ryzykowny (cholera nawet nie wiedziałem ze sa takie sklepy :???: )
 
nie tylko ten bo i sklep z papryką też

w pierwszym przypadku sprzęt w razie awarii jedzie do Francji tak więc jeżeli ty nie miałeś okazji zwiedzić świata to sprzęt na pewno zwiedzi,a ten co podałem to czeski film
 

pinok

New member
PK350 to jest sprzętowo dokładnie to samo co PK550.
PK550 ma 2(słownie dwa) tryby ustawień obrazu więcej, których i tak nie będziesz używał bo ustawisz po swojemu.
 

arturohdtv

New member
Ja kupiłem PK760 w sklepie z papryką i nie było żadnego ryzyka zapłaciłem przy odbiorze i nie było żadnych problemów telewizor hula aż miło!
 

cactusek

New member
Bez reklam
hej spece - przeciez to proste jak drut - tylko model 50PK950 ma filtr TRUBLACK!
to akurat prawda, jedyna w twoim poście.

Model 50pk760 takiego filtru nie posiada i ma identyczna matryce jak model 50PK350
to już nie jest prawda

Model PK350 i PK760 tak samo odbijaja swiatlo!!
A to już bzdura jest. Pk760 ma filtr tyle że dużo słabszy od pk950.

Powtorze po raz ostatni, tylko PK950 ma dodatkowy filtr. Ja bralbym 50PK350, cena rewelacja jak za taka wielkosc. Nie wprowadzajcie ludzi w blad - te dane sa na stronie LG.COM
Moge ci wymienić z 10 nieścisłości i błędów z tej stronki.
 
Do góry