Jaki telewizor 46-50 cali do 3500zł

Sebcioo121

New member
Witam

Wybieram się jutro po nowy telewizor i chciałem Was poprosić o pomoc w wyborze.
Mianowicie, ponieważ moja wiedza w tym temacie jest nikła zdaje się na Was.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 4x5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej lekko bokiem - 20 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 42'
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? głęboką czerń, wyraźny obraz itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy (nc+)
10 .Jakie urządzenia? dekoder, kino domowe, chwilowo Xbox 360 a za ok. miesiąc PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: 6-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? motoryzacyjne, sportowe, informacyjne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? prawdopodobnie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 40%
16. Preferencje co do marki? Sharp/Panasonic/Sony
17. Preferencje co do wielkości? 46-52 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? efekt smużenia, "popielata czerń" itp.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Gram raczej w ciągu dnia, oglądam wieczorami (często przy włączonym świetle)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500 zł (ewentualnie coś dopłacę)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak, dostosuję się.
 
Ostatnia edycja:

Sebcioo121

New member
Pomoże ktoś ? Bardzo proszę pomoc.

Rozważam dwie opcje:

- Panasonic TX-L50ET60E
- Sharp LC-50LE750V

Który telewizor będzie lepszy ? Może jakieś inne propozycje w tej cenie ?
 

pino30

New member
Witam.Podłacze się do tematu. Również poszukuje telewizora LED 50 cali do salonu 18m2 z otwartą kuchnią. Tv zamocowany będzie na ścianie we wnęce o głębokości 16cm (myślę że zmieści się z uchwytem tak że nie będzie wystawał z poza niej). Wymiary tej wnęki pozostawiają po ok 1cm luzu do okoła ramki telewizora. Będziemy siedzieć na wprost ewentualnie pod niewielkim kątem w odległości do 3,8m i mniejszej. Mam do wydania ok 3700zł. Podejrzewam, że ambilight philipsa odpada. 3D nie jest konieczne lecz może lepiej żeby było. Czytałem trochę o Toshibie 50L7335DGtania za 2999zł z okularami na allegro, Sharpach z serii 50LE 650/750 (gdzie okulary dokupić muszę osobno) i Panasonicu TX-L50ET60E. Chiałbym żeby dźwiek był w miarę dobry i jakoś wydostawał się z tego tv osadzonego ciasno we wnęce. Pomocy panowie. Nie musi być to 3D i nie koniecznie 50cali. Zależy mi na dobrym obrazie i w miarę dobrym dzwięku.
 
Do góry