Jaki telewizor 46" - 48" do HTPC

szmydu

New member
Witam,

Proszę o doradzenie jaki telewizor najlepiej kupić do PC. Telewizor wykorzystywany będzie głównie do filmów i gier z PC. Budżet do 3000 PLN. Odpowiedzi na kluczowe pytanie poniżej:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m, lecz dla gier bliżej
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i pod lekkim kątem na bok ok 15 stopni
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? siedząc przed TV to od prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv, wifi, możliwość podłączenia pod amplituner (którego jeszcze nie mam)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy przez HDMI (kablówka) i przez HDMI PC
10.Jakie urządzenia ? PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie, mam laptopa
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70 %
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? przynajmniej 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak zdania
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po równo :)
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć a jak już to pasywne

PS. Co sadzicie o Sony KDL-48W605 ?
 
Ostatnia edycja:

szmydu

New member
Home Theater Personal Computer (w skrócie HTPC) lub Media PC – komputer pełniący rolę centrum multimedialnego.

PS. W moim przypadku to zwykły PC w obudowie Thermaltake DH-101.


Z tego co widzę w innych tematach, to do gier bezkonkurencyjne są telewizory philipsa (niski input lag). Więc pewnie najlepszym rozwiązaniem będzie zwiększenie puli do 3500 PLN i zakup modelu 47PFK7109.
 
Ostatnia edycja:

szmydu

New member
Ktoś miał już kontakt z tym nowym modelem philipsa (7109)? Warty zakupu za 3500 czy też lepiej do gier i filmów wybrać inny model?
 

szmydu

New member
Tak, tylko test dotyczy modelu 42pfs7109 a ja pytalem o 47pfk7109. Czyli wiekszy i ma k zamiast s w oznaczeniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest to samo. Różnią się kolorem obudowy.
Sporo osób już wystawiło mu bardzo dobre oceny.
 

szmydu

New member
Czy w takim razie warto dokladać jeszcze 200 pln i zrezygnować z ambilight na rzecz Toshiby 47L7453DG ? Czy ten philips i toshiba mają matryce 100 hz ?
 

szmydu

New member
Byłem już zdecydowany na Philipsa 47pfk7109, lecz chyba musze zrezygnować z ambilight'a. Po lewej stronie od telewizora mam szafę i będzie ona w odległości ok 18 cm od ramki telewizora. Wydaje mi się, że to za mało dla efektu ambilight. Co w takim razie innego do gier i filmów. Toschiba 7453 znowu to za ładna nie jest. Możecie cos zaproponować ? LG, Samsung Panasonic ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie wiem jak określasz kwestie "ładności" telewizora, bo nie słyszalem żeby się komuś nowa tośka nie podobała, zwłaszcza że jest czarna :p

Samsung 46H7000 jest nie w tym budżecie cenowym, choć być może kwestia designy lepiej rozwiązana tutaj.
Panasonic 47AS650 - pół czerń, pół srebrny, stąd pewnie też odpada.
 

szmydu

New member
A lg nie robi dobrych, nie srebrnych telewizorów w okolicach 3000? Jaka jest cena samsunga 46h7000, bo w żadnym sklepie internetowym go nie mogę znaleźć.

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
 

Karpaj

New member
Bez reklam
46" to ~4500zł.
LG w nowych seriach jako jedyny led na rynku się wypala, i nie uwzględniają tego na gwarancji. Jak dla mnie to skreśla zupełnie tę markę jako godną polecenia na rynku, sam nigdy bym nie chciał żeby mi ktoś to zaproponował - robią słabe tv i nawet nie chcą się przyznać do błędu - niech cierpią. Choć w markecie i tak sprzedawcy będą to pchali bo "700MCI, super pilot i piękny design".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba na żywo jest bardzo ładna i jest w super promocji do końca maja.
Philips jeśli powieszony to spokojnie da sobie radę z ambilightem.
W extra promocji jest też LG 47LB 730.
Z czarnych najlepiej wygląda - Toshiba L7453.
 

szmydu

New member
No tak tylko to są telewizory (toschiba i lg) w okolicach 4000 a nie 3000.

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry