Jaki telewizor 43 cale do sypialni?

migug79

New member
Witam planuję zakup telewizora do sypialni. Wcześniej w pokoju wisiała 37-calowa Toshiba kupiona 14 lat temu. Pomimo że się nie psuje to jest strasznie gruba i bardzo ciężka i zdecydowałem się na zakup czegoś nowszego. Co byście polecili na chwilę obecną?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m telewizor będzie wisiał naprzeciwko łóżka
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony okno.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najwięcej za rozsądną cenę😉
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Netflix Amazon, Disney
10. Jakie urządze,nia będą podłączone do telewizora ? Mibox może dekoder
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? YouTube, Netflix, anime, piłka nożna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 43 cale?
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 2000-2600 choć to nie salon więc jakby był tańszy i dobry to nawet mniej
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 43pus8518
Tcl 43c645
Samsung 43ls03
Plus dodatkowo pakiet gratisów do każdego o wartości 500 zł.
 

migug79

New member
Philips 43pus8518
Tcl 43c645
Samsung 43ls03
Plus dodatkowo pakiet gratisów do każdego o wartości 500 zł.
Dzięki za odpowiedź. Myślę nad tym Philipsem z ambilight. Czy jest sens dopłacić do 8818 względem 8518? I jeszcze jedno pytanie. Telewizor wisi pół metra za nogami łóżka. Czy jest sens rozważać rozmiar 50 czy 43 będzie wystarczający?
 

beto

New member
Mam identyczny problem co kolega :) sypialnia, łóżko, 2 osoby .....tylko okno z prawej strony :)

a tak na poważnie to rozważam albo TCL 43c645 albo LG 43UR7800.........głównie do oglądanie filmów wieczorem, trochę piłki nożnej, mogę do LG dokupić ewentualnie Google chromacast, ale TCL z tego co czytałem ma możliwości instalacji programów z Google play, co więc polecicie do 2k.......?

Dzięki
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
albo LG 43UR7800.........głównie do oglądanie filmów wieczorem, trochę piłki nożnej, mogę do LG dokupić ewentualnie Google chromacast,
https://hdtv.com.pl/threads/firma-lg-szczegolowo-opisuje-plany-aktualizacji-systemu-operacyjnego-webos-w-telewizorach-oled-i-lcd-na-lata-2022-2024.156995/#:~:text=Modele LG z lat 2022,webOS w najnowszych telewizorach LG.

" W ramach przyszłorocznej aktualizacji webOS 24 modele LG z roku 2022 i 2023 otrzymają obsługę Chromecasta "
 

beto

New member
Oki a czy zamiast telewizora 43 kupiłbym jakiś dobry monitor 32 cale to co moglibyście polecić w cenie do 2k? Chodzi głównie o filmy wieczorne + moze zakup ps w przyszłości :) dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz zejść z 43" na 32" na wieczory filmowe ?
Wg mnie to słaby pomysł.
Masz 43C655 za 2099 zł - nowy model Qled.
 
Do góry