Jaki telewizor 42-50 cali do 3000zł?

Slim17

New member
Witam, poszukuję telewizora do 3000zł. Musi być wykonany w technologii LED, mieć swobodny dostęp do internetu (Youtube, itp.), fajnie jakby miał 3D. Wiecej kryteriów poniżej ;):


1. Odległość od ekranu? Około 4,5 metra.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na lewo od telewizora.
3. Jak duży jest pokój? 5,5 x 4 m.
4. Preferowana technologia? LED.
5. Jaki masz obecnie telewizor? GRUNDIG 21” J.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Wiadomości, filmy, sport, programy TV.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 30% w dzień, 70% wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Szczerze mówiąc nie wiem.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? A która lepsza J?
11. Preferowana wielkość telewizora? 47”.
12. Preferowana marka? Toshiba, Sharp, nie wiem w sumie to się na tym nie znam.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Problemów :]
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder DVB-T, kiedyś może jakieś DVD, kino domowe.
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? Powiedzmy 80% telewizji, 20% DVD lub filmy z USB.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Raczej na wprost.
17. Czy ważne jest wifi? Tak, jak najbardziej.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak, byłoby fajnie.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Jeśli będzie to nie zaszkodzi, jakiś YouTube też by mógł być.
22. Ma mieć 3D? Może, ale nie musi. Jak będzie jakiś dobry ale bez 3D to ok.
23. Ma mieć slot na karty SD? Niekoniecznie, ale musi mieć koniecznie USB (pendrive/zewnętrzny HDD)
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie jest to konieczne.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Dekoder, jakiś pednrive, kiedyś może DVD, kino domowe. Musi mieć HDMI na pewno.
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy DVB-T.
27. Ile programów HD? Na razie tyle co w naziemnej, niedługo zależy co zaoferują Polsaty, N, itp.
28. Ma stać czy wisieć? Stać.
29. Rozdzielczość? Full HD.
30. DVB-T? Tak, MPEG-4.
31. Na czym najbardziej Ci zależy? Najlepszy TV cena/jakość.
32. Ile osób ogląda? 2-5.
33. Jaka klasa cenowa? Do 3000 zł. Jeżeli będzie warto, to mogę trochę dorzucić, ale chciałbym zmieścić się w tej cenie.
34. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? A które lepsze?
35. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Konieczne FullHD, Wi-Fi, fajnie jakby miał 3D

Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc ;)
 

Slim17

New member
Czytałem recenzję tego Philipsa 46 PFL 5507 i myślę, że jak na ta cene to jest całkiem przyzwoity, bo ten Sharp ma odświeżanie 100Hz ;/
 

Slim17

New member
i chyba tak zrobie, lepszego TV w tej cenie chyba nie znajde :) a ma ktoś z was ten model, bo chciałbym poznać opinie :)
 
Do góry