Jaki telewizor - 37" do 4500zł

phaeton

New member
Witam, oto kolejny temat z cyklu co kupić :) (I wogóle witam gdyż to mój pierwszy post)

Poszukuję telewizora LCD lub Plazmy 37".
Pomieszczenie 3x4 metry, odległość od TV około 2,5 metra.
Zastosowanie to głównie telewizja 50% (Cyfrowy Polsat), Playstation 3 30%, filmy DVD 20%.
Do telewizora zamierzam podłączyć zestaw kina domowego 5.1 i chcę żebym mógł ten zestaw wykorzystać czyli np. filmy TV w 5.1

Musi mieć odpowiednią ilość wyjść HDMI aby wszystko podlączyć, zależy mi również na bezproblemowej współpracy z komputerem bez zbędnych kabli/przejściówek.
Telewizor kupuję na conajmniej 5 lat.

Mój budżet to max. 4500 na telewizor i 1500 na kino domowe.

Do tej pory myślałem o następujących:
- Panasonic TX-37Lz70
- Sharp Aquos LCD LC-37XD1E
- Sony Bravia KDL 37 P 3020
- Panasonic TH-37PV71F Plazma
Kino domowe:
- Onkyo HT-S508 5.1 Home Theater
- Panasonic SC-PT850
- lub Pioneer

Nigdy wcześniej nie miałem telewizora tej klasy więc każdy będzie robił na mnie wrażenie, zależy mi na bezproblemowym podłączeniu sprzętu i najwyższej jakości dzięku i obrazu jaki można uzyskać za tą kasę.
Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki.
 
Ostatnia edycja:

phaeton

New member
Dodam, że telewizor będzie wykorzystywany zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem, nasłonecznienie średnie z tym że mam rolety i jak coś to można sobie poradzić z refleksami.
Poczytałem trochę opinii i wynika z nich że Polsat Cyfrowy ma stosunkowo słaby sygnał. Z odległości 2,5 metra może być za słaby na LCD. Tak więc raczej plazma choć mam obawy co do trwałości w połączeniu z komputerem i konsolą.

W rozmiarze 37" plazmy ma tylko Panasonic więc jeśli znajdzie się co lepszego w rozmiarze 40" to też ujdzie (w przypadku plazmy i odległości 2,5 m).

Czy przy tym rozmiarze TV warto szukać czegoś Full HD 1080 czy lepiej odpuścić sobie i skupić poszukiwanai do TV100Hz (to chyba ważniejsze w przypadku PS3 i stosunkowo małego ekranu)?

Jak się mają proporcje ekranu 37" do 40", na moje oko 37" jest jakby bardziej kwadratowy? Co sądzicie?

Pozdrawiam, Krzysztof
 

Jarzeb

New member
jakość sygnału CP jest całkiem całkiem - zależy od aktualnego programu ale na mojej plazmie 42 jest wiecej niż zadawalająca jakość
zwłaszcza gdy się porówna ze zwykłą kablówką

reasumując przy 37 nie widzę przeszkód
polecam Hitachi - naprawdę ciężko znaleźć niezadowolonych ale treba wydać z 5tyś
 
Do góry