Jaki telewizor 32" (ew. 37") za 1000~1500zł?

sylkis

New member
Jak w tytule.

Swojego czasu byłem na bieżąco i ogarniałem, ale wypadłem z obiegu i nie mam teraz sił ani czasu nadrabiać kilkuletnich zaległości.
Czy nadal w kwestii LCD liczą się tylko LG i Samsung, chodzi mi o podane kategorie cenowe rzecz jasna? Czy nie patrzeć już zbytnio na markę, nie ma co się bać przepłacania za nią? Co się stało z plazmami mniejszymi niż 40" (miałem nadzieję na jakąś, a tu ich wszędzie brak)?

Wymagania (kolejność przypadkowa) to:
- rozmiar 32" (ew. do 37", ale zależy nam na jak najniższej cenie),
- choćby względnie ogarnięte kąty widzenia,
- FullHD,
- co najmniej jedno zwykłe HDMI + drugie HDMI dedykowane dla PC (wolałbym nie używać D-SUBa, bo na nim nie działa rozdzielczość 720p, którą uważam za optymalną do gier),
- SCART,
- PIP działający nie tylko na sygnale SD (w moim obecnym telewizorze PIPem można podglądać tylko TV analogową i SCART, a fajnie by było móc podglądać też HDMI i PC)
- tuner nie robi aż tak dużej różnicy, bo i tak TV będzie podłączany będzie i tak do dekodera, być może do PC (to akurat jeszcze nie jest pewne, zależy czy będzie zastępować stary TV, czy będzie w innym pokoju), ale wiadomo, że w razie W lepiej mieć te MPEG4 itp (choć teraz to już chyba standard?).
- no i przede wszystkim możliwie najlepszy obraz w swojej kategorii cenowej. A przynajmniej nie gorszy, niż na moim starym Samsungu LE32M72B, żeby dało się na to patrzeć (i to nie tylko stojąc idealnie na wprost).

Co byście polecali, ew. na co zwracać uwagę?
 

sylkis

New member
Oj, 42" to za dużo. Właśnie ze względu na zalety plazmy miałem nadzieję jakąś dorwać, ale w dwóch potencjalnych pokojach na jej użycie to jednak trochę za dużo, 32-37" byłoby idealne...

ED: Czy robi jakiekolwiek znaczenie, czy LCD ma stary typ podświetlenia, czy LED, ale ten tani oszukańczy, po brzegach ekranu?

ED2: Doczytałem się, że Samsung się zepsuł i kupowanie jego TV to czysta ruletka, bo nawet wewnątrz tego samego modelu można trafić na kompletnie różne matryce różnych producentów, różne elektroniki (płyty główne itp), różne softy itd... Jedynie główne funkcje i najbardziej podstawowe parametry (no i obudowa :) ) się powtarzają. Warto w takim razie ryzykować, czy to i tak na jedno wychodzi, na co by się nie trafiło?
 
Ostatnia edycja:

sylkis

New member
Czym się różnią telewizory Panasonic TX-P42UX30E i TX-P42U30E? Co prawda one trochę przekraczają budżet i rozmiar, ale choćby z ciekawości? W cenie różnica jest znikoma i w różną stronę w zależności od sklepu, podobnie jak i wg opisów na różnych sklepach jeden wygląda na lepszy lub gorszy naprzemiennie...
 

sylkis

New member
Różnie, od metra do trzech (obecny Samsung LE32M72B od paru lat służy zarówno za monitor, jak i telewizor i poza wypalaniem się obrazu [gdzie po jakimś czasie te wypalenia z powrotem zanikają] spisuje się w tej roli dobrze)

Jeszcze takie pytanko:
Czy mając telewizory Samsunga "z tej samej półki" na zwykłym lub ledowym podświetleniu, warto dopłacać do tej drugiej opcji?

Chodzi o np LE32D550 i UE32D5500 - o ile się nie mylę, to są odpowiadające sobie modele w wersji zwykłej i LED, jednak ten drugi zdaje się mieć ogólnie lepsze wyposażenie, a przynajmniej patrząc bez dokładnego zgłębiania się w specki na stronie szajsunga tak mi się zdaje (bo np obraz 50HZ w pierwszym i 100Hz w drugim, o ile dobrze spojrzałem)...
 

paeru

New member
Bez reklam
D5500 również ma 50Hz częstotliwość odświeżania - 100Hz CMR nie jest częstotliwością odświeżania.

D550 to klasyczny LCD, D5500 ma krawędziowe podświetlanie LED i dostęp do SMART TV, czyli internetowych kanałów dedykowanych Samsungowi (bez pełnej przeglądarki).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A czemu chcesz stare modele - skoro nowe są w tych samych cenach ?
I nie podałeś żadnych warunków.
 

sylkis

New member
Bo je w innych miejscach polecali i są tanie, tańsze niż nowe modele bo są stare przecież i są wyprzedawane.
No chyba, że gdzie są nowsze w tych samych cenach (ok 1500zł)? Chętnie się dowiem gdzie.
No i warunki są w pierwszym poście, te dwa modele chyba w kategorii cenowej najlepiej by pasowały? Ewentualnie Samsung LE32D550, ale na nim jest ta loteria z matrycami...
 
Do góry